i\°. 2295. Maandag; A0. 1867. 5 Augustus. Prijs dezer Courant. v Deze Courant wordt dagelijksmet uit zondering van Zon- en Feestdagen uitgegeven. Prijs der Advertentiën. Nieuwe Stoombootdienst, langs de Haarlemmermeer, van Leiden (Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u., 'snam. te 3$4 van Arasterdam (Overtoom) naar Leiden: Zaterdag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u.,'s nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen(Lakenhal, Katoenfabriek en Nieuwstraat) 7 u. 30 m., 10 u. 55 m.; 3 u. 35 m.; 7 u. 55 m. en op Zondag 10 u. 55 m. en 3 u. 35 m. O.-I. Laudpost. 9, 16 en 25. W.-I. Mail 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijkstelegraaf van 7 uren 'sm. tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelögraaf van 8 u. 'sm. tot 10 u. 30 m. 'sav. Gemeentebestuur. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12. Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11. Presid. der Comm. van Fabricage Zaterdags van 111. Plaatselijke Secre tarie, van 10—4. Thesaurie, van 92; Zaterdag van 912. Be Gemeente-architect is te spreken op het Raadhuis, van 12-1. Kantoor der In- en Uitg. Rechten en Accijnzen van 9—1 en van 46 uren; van's Rijks Dir. Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92; van Zegel en Registratie van 84; van de Hypoth. en het Kadaster van 9—4. BINNENLAND. LE1DSCH DAGBLAD Voor Leiden, per 3 maandenf 1.95. Franco per post2.80. Afzonderlijke Nomiuers0.05. Van 1-6 regels f 0.75; iedere regel meer f 0.126. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels f 0.90; iedere regel meer f 0.15. Spoortreinen van Leiden naar 's-GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 30 m 10 u. 17 m.; 1 u. 55 m.; 3 u. 52 m., 6 u. 9 m.; 8 u. 55 m.; 9 n. 42 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 35 m.; 10 u. 26 m.; 11 u. 55 m.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 57 m.; 7 u. 45 m.; 9 u. 56 m. Stoomboot Volharding van Leiden (Haven) naar Arasterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u.; van Amsterdam (Binnen- Amstel) naar Leiden: Maandag nam. te 2 u. 30 m. overige dagen nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Van Leiden naar Gouda Zondag 7 u-» overige dagen 5 u. 30 m. en 1 u. 45 m. Van Gouda naar Leiden: Zondag 4 u. 45 m., overige dagen 10 ti. en 5 u. 30. Men schrijft uit Parijs aan een der Pruisische bladen: //Wanneer wij zien, hoe eene regeering duizende en weder duizende tonnen proviand verzamelt, hoe zij veldtenten, veldketelswagen- en ambulancevoertuig niet bij duizenden maar bij honderd-duizenden doet aanmaken; wanneer wij zien dat zij eene uitgave niet ontziet, welke in vergelijking van de door de kamer toegestane 158 millioen slechts eene kleinigheid is, raag men daaruit wel besluiten, dat er niet zeer veel vredelievende wolken aan het hemelgewelf zweven. Wanneer men daarbij bedenkt dat deze regeering enkel en alleen op haar prestige berust; dat haar prestige een zwaar échec heeft geleden en dat zij hardnekkig blijft weigeren het land een bescheiden deel van zelfregeering te waarborgen, die aan zijne reeds te lang gecompromitteerde moreele stoomkracht als veiligheidsklep moest dienen dan zijn wij wel geneigd aan te nemendat een oorlog op handen is. Ik begrijp zeer goed, dat men dit alles als ge zwets zal beschouwen, doch veroorloof mij u te verzeke ren dat deze mijne waarschuwing op zeer naauwkeurige berichten gegrond is. Op handen zijnde gebeurtenissen kun nen wel is waardoor allianties en wapening van de zij de der andere Europeesche mogendheden worden vertraagd, doch op alliantiën is in Europa volstrekt niet te rekenen en naar alle waarschijnlijkheid zal de slag geslagen worden, vóór diegenen, welke zich met alle geweld eene vredelie vende gezindheid van de zijde van Frankrijk willen op dringen den tijd hebben zich er op voor te bereiden of dien slag af te wachten. Ik verheug er mij over dat Pruisen niet tot die soort van vertrouwende regeeringen behoort, en heb allen grond te vertrouwen dat de storm, mocht hij losbarsten, Pruisen niet onvoorbereid zal treffen." Voor de rechtbank te Parijs werd dezer dagen de zaak behandeld van den restaurateur op de Chalet des Hes in het bosch van Boulogne tegen den graaf De Rennepont, een der commissarissen van de Club des Moutards, die den 29sten Mei des vorigen jaars een feest organiseerde voor de Parijsche dames van den demi-monde. Dat luisterrijk feest, waaraan 150 personen deelnamenkostte 5085 francs. Deze som was grootendeels betaald, maar er ontbraken nog 1000 francs aan. De rechtbank heeft, na partijen ge hoord te hebben, den graaf De Rennepont veroordeeld om die te voldoen. Een der bezwaren door den advocaat van den beklaagde aangevoerd was, dat er voor 63 bedienden afzonderlijk was berekend; deze hadden wel kunnen ont haald worden op hetgeen overschoot van de tafel. De ad vocaat van den restaurateur stelde daartegenover, dat er bij zulke dinés nooit iets overschoot, wat er bleef werd vermorst. Wel waren er meer couverts geplaatst en bere kend dan er gasten gekomen waren, maar zij die aan den disch hadden plaats genomen, hadden gegeten en gedron ken ook voor de afwezigen en voor hen gebroken ook. Eene zonderlinge geschiedenis is in omloop betreffende keizer Maximiliaan en zijne weduwe. Wijlen de keizer en de keizerin hadden een uitersten wil gemaakt, volgens welken de langstlevende erfgenaam zou zijn, terwijl na den dood van beide echtgenooten de bezittingen van Maxi miliaan weder aan de keizerlijke familie van Oostenrijk zouden vervallen, en die van Charlotte aan de koninklijke Belgische familie. Aangezien Maximiliaan 't eerst is over leden, wordt zijne gemalin erfgename zijner bezittingen, te»' waarde van ongeveer 12,000,000 florijnen. Zonderling echter is het, dat het testament van Charlotte verdwenen is, terwijl zij, krankzinnig zijnde, niet in staat is een an der testament te maken. Indien hierin niet wordt voor zien, dan vervallen al hare bezittingen aan haren naasten bloedverwant, den koning der Belgen. Men ziet met be langstelling de oplossing van deze zonderlinge geschiedenis te gemoet. Volgens het Journal Diplomatique heeft keizer Maximiliaan bevolen, dat zoodra de tijding van zijn dood in Europa zou ontvangen zijnzijne papierendie hij naar Europa heeft gezonden, moesten vernietigd worden. LEIDEN, 3 Augustus. Het aantal gebruikte baden aan de badinrichting Rijn- zicht bedraagt deze week 291. Gedurende deze week zijn dagelijks in het werkhuis alhier opgenomen van 116 tot 126 volwassen personen en van 48 tot 73 kinderen. De minister van binnenlandsche zaken verlangt te weten volgens welk voorschrift in alle plaatsen des rijks, waar veepest geheerscht heeft, de desinfectie der stallen heeft plaats gehad. De minister van binnenlandsche zaken bezoekt dezer dagen de koloniën van weldadigheid. De gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten, aan den minister van binnenlandsche zaken te berichten, dat het gemeentebestuur bereid is, voor de te hervormen Rijks-Akademie van Beeldende Kunsten (zullende dienen tot opleiding van kunstenaren) een subsidie te geven van f 5000, onder voorwaarde, dat de gemeente met 1 Juli 1868 over de lokalen kan beschikken. Bij gelegenheid van de onthulling van het standbeeld van Vondel te Amsterdam zal er tevens een groote ge.-. costumeerde optocht plaats bebben. jr1' Eenige dames te Arnhem hebben bij de Ge^fVan Oven te 's-Hage eene prachtige banier doen vervaardigen voor de vereeniging der Arnhemsche weerbaarheid.4 H. M. de koningin heeft verlangd dit kunstwerk te bezichtigen. Gisteren avond is door het muziekkorps der schutterij te 's-Hage aan den heer Dunckler eene serenade gebracht.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1