6R0HDWETER KONIKG. voort te gaan, dan zou men 5 maanden, 6 dagen en 6 uren in het geheel noodig hebben. Daar nu het tentoon stellingspaleis slechts van des voormiddags 10 tot's avonds 6 uren, en dus slechts 8 uren daags, geopend is, zou het 15 maanden, 20 dagen en 2 uren aanhouden, eer die be zichtiging was afgeloopen. Het is dus letterlijk onmogelijk alles te bezichtigen. De Moniteur ontkent dat er eene nota naar Berlijn is gezonden over de Noord-Sleeswijksche quaestie. De vrouwelijke bevolking van Lotharingen heeft dezer dagen aan keizerin Elisabeth van Oostenrijk een prachtig kanten kleed aangeboden, waaraan de bekwaamste werksters van Lotharingen hebben gearbeid, en waarvan de waarde door kenners op 50,000 frcs. wordt geschat. Turkije. De onderkoning van Egypte heeftalvorens Engeland te verlaten, schikkingen getroffen voor de plaatsing van 20 Egyptische j ongelingen op een der voornaamste openbare scholen te Londen. De ministerraad heeft besloten den ridder Nigra uit Parijs te ontbieden ten einde inlichtingen te geven in de zaak van den generaal Dumont. In een onderhoud dat de heer Ratazzi heeft gehad met den Franschen gezant De Malaret, heeft de eerste verklaard, dat de regeering niet at zou wijken van de September conventie, maar dat zij, wanneer die conventie door anderen mocht worden ver broken, zich als geheel vrij zou beschouwen en naar eigen goedvinden handelen. Men wil weten dat Pruisen Italië tot eene revolutie aanzet. Vergadering van S9 Juli. Tegenwoordig de IIH. Stoffels, Hubrecht, DeFremery, Wtte- waall, Van Wensen, Krantz, Driessen Van OuterenVan Heu- keloin, Cock, l)u liieu, Scheltema, Buys, Van Kaathoven, Goudsmit en Hoog. 1". Aan Mr. J. C. du Pui wordt verleend eervol ontslag uit de betrekking van Secretaris van Gecommitteerden tot de administratie der Vereenigde Gast- en Leprooshuizen, en bij het coüegie van Curatoren van het Gymnasium. 2°. Aan Dr. A. T. v. Aken wordt evenzoo eervol ontslag verleend uit de betrekking van leeraar aan de Gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs. 3°, Aan den hulponderwijzer 2de kl. aan de openhare school voor meer uitgebreid lager onderwijs lste kl. voor jongens W. J. Bonte wordt evenzeer eervol ont slag verleend, gelijk mede aan den lsten hulponderwijzer 3de kl aan dezelde school K. E. Scheld. Het verzoek van de Naam- looze Vennootschap de I.eidsche Sajetfabriek tot het in eigen dom bekomen van een gedeelte gemeentegronds van het voormalige Verversplein wordt, alsmede dat van A. W. Sijthoff tot het in eigendom bekomen van eene poort uitkomende op het Papenburg, uitmakende een gedeelte van sectie E n°. 959, wordt teruggenomen, op grond dat de Commissie van Financiën daarover nog geen rapport heeft uitgebracht. Het verzoek van de heeren J. Zuurdeeg en Zoon tot het leggen van een duiker wordt toegestaan, evenzoo als dat van J. B. Asbrede tot het leggen van een stoep op de Mare voor het perseel wijk VI n°. 1215. Eindelijk worden de voorwaarden van verpach ting der tolgelden op het Delftsche jaagpad langs den Vliet geheven wordende na eene korte gedachten wisseling over de redactie goedgekeurd. 0FFICIEELE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. Heden overleed te Rotterdam mijn geliefde Broeder JACOB in den ouderdom van bijna 21 jaar. D. DE LOOS. Mm. Regenten van deR. C. Armen, het Wees-en Oude- liedenhuis te Leyden, zijn voornemens op Woensdag den 14 Augustus 1867 des namiddags ten 2 ure in hunne vergaderkamer in het openbaar aan den minstbiedende behoudens goedkeuring AAN TE BESTEDEN Eene gedeeltelijke verbouwing en vergrooting van het R. C. Wees- en Oudeliedenhuis aan de Snt. Jacobsgracht aldaar, met daaraan verwante werkzaamheden en levering van alle materialen. De plannen van verbouwing, bestek en voorwaarden liggen in het Weeshuis voormeld ter inzage, van en met Dingsdag den 30 Jul ij e. k. dagelijks des voormiddags van 9 tot des namiddag ten 6 ure en locale aanwijzing zal wor den gedaan op Maandag den 5 en 12 Augustus, beiden des voormiddags ten 10 ure. De Regent Secretaris, A. G. HESSELS. Bij de herstemming op Dingsdag 30 Julij e. k. voor de verkiezing van twee leden van den Gemeenteraadworden door de Kiesvereeniging GRONDWET EN KONING aan bevolen de Heeren Mr. J. T. BUYS. S. A. MEEBBUBG. Namens de Kiesvereeniging, J. v. HEUKELOM Jr., Seretaris. Ter boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF .-"IHjHg kan.iemand geplaatst worden tot het doen van eenige werkzaamheden. Die een goede hand schrijft heeft de voorkeur. Adres in persoon. Engeland. De vereenigingen tot afschaffing van de sla vernij hebben den sultan een adres doen aanbiedenwaarin zij aandringen op de uitroeiing van den slavenhandel in Italië. De Fransche regeering heeft voldoende verklaring gegeven van de aanwezigheid van gen. Dumont te Home. Spanje. De reis der koningin naar Rome en Parijs is 6 maanden, dat is misschien voor goed, uitgesteld. Rusland. Door de Moskousche studenten is, onder dagteekening van 5 Juli, een adres aan hunne Servische medestudenten gericht, waarin zij, naar aanleiding van het door de Slavische deputatie aan de ethnographische tentoon stelling gebrachte bezoek, hunne vreugde over het aanhalen van den band tusschen de Slavische volken en hun leven dig verlangen naar eene algeheele samensmelting aan den dag leggen. Bij alle Slaven zonder onderscheid (zeggen zij) moet het besef, dat zij leden van één gezin zijn, door merg en been dringendaartoe is éénheid van taal en letterkunde het doeltreffendste middel. Wij houden ons vast overtuigd, dat de heuglijke tijd niet ver meer af is, waarop het geheele Slaven-volk, door den band des geestesder taal en der beschaving verbonden slechts één groot geheel zal vormen, waaraan landgrenzen noch regee- ringsbesluiten perken zullen kunnen stellen. Dan eerst zullen de Slaven de plaats innemen, die hun toekomt, en zullen zij zich met recht eene groote natie kunnen noemen." Zweden. Uit Norrbotten zijn berichten ontvangen, waarin gemeld wordtdat de bevolking aldaar door een vreeselijken hongersnood wordt geteisterd. De schepen, die aldaar aan komen, worden letterlijk bestormd, om zich meester te ma ken van de zich aau boord bevindende levensmiddelen. Den welgestelden was het in den laatsten tijd zelfs niet moge lijk roggebrood te kunnen verkrijgen. De nood is zóó hoog gestegen, dat het dringend noodzakelijk is dat van elders hulp worde gebracht, aangezien anders een groot gedeelte der bevolking den hongerdood zal sterven. Amerika. In westelijk Canada heeft men interessante over blijfselen gevonden van een vroeger menschengeslachtbe staande in aarden vaatwerk, zeer ruw gevormd, pijlpunten van kwarts, bijlen en wiggen enz., ook pijpenkoppen, waaruit men zou opmaken dat onze vaderen uit de steen periode reeds gerookt hebben. Deze voorwerpen werden opgedolven in een bodem, die vroeger met bosschen be dekt was. GEMEENTERAAD. Eente Huwelijks-Afkondiging te Leiden, den 28sten Juli 1867. C. G. van Engelen wedr. 42 j. en E. M. J. Beukraan jd. 41 j. F. H. ter Meer jm. 35 j. en M. L. van Dooremaalen jd. 26 j. M. J. Eikerbout jra. 27] j. en M. Peverelli jd. 36 j. A. Molenaar wedr. 80 j. en J. C. Siljee wed. 43 j. D. Plantfeber wedr. 51 j. en M. Maas jd. 41 j. C. A. Kres jm. 24 j. en C. J. du Mortier jd. 21 j. J. P. Ringeling wedr. 45 j. en E. Dozy jd. 33 j. P. Peeters jra. 27 j. en] A. M. Reijken jd. 29 j. J. F. van der Post jra. 24 j. en E. Kramp jd. 21 j. J. J. Hansen jra. 24 j. en H. C. Planje jd. 27 j \V. F. Tuinhof de Moed jm. 25 j. en M. Colpa jd. 23 j. P. Piket jm. 23 j. en J. van den Togt jd. 23 j. H. de Wringer jm. 36 j. en B. Willems jd. 27 j. P. Keereweer wedr. 26 j. en E. Verlint jd. 25 j. J. J. W. Springer wedr. 72 j. en E. Brugman jd. 67 j. D. Blok jra. 24 j. en C. Dom jd. 23 j. R. Vink wedr. 74 j en J. Stolk wed. 49 j. G. A. Baron van Till jra. 23 j. en H. C liuddingh jd. 22 j. G. J. D. Arends wedr. 26 j. en K. de Vos jd. 34 j. J. van Scbalkwyk jra. 26 j. en C. Boele jd. 26 j. Leiden, 26 Juli 1867. Letden, den 26 Juli} 1867.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3