m Prijs dezer Courant. Deze Courant wordt dagelijksmet uit zondering van Zon- en Feestdagen uitgegeven. Morgen zal de herstemming plaats hebben tusschen de beeren Mr. J. T. Buys, S. A. Meerburg, A. H. Eigeman en Mr. M. H. A. Lisman. Andermaal noodigen wij de kiezers dringend uit om ge trouw ter stembus op te komen. De dag van morgen kan ved beslissen. Bij de vorige verkiezing zijn weder een aantal biljetten van onwaarde verklaard. Men zorge dus de namen en voornamen duidelijk in te vullen en de biljetten niet te teekenen. Tot aanbeveling van de candidaten der kiesvereenigingen //Grondwet en Koning" en //Het Algemeen Belang" hebben wij niets meer te zeggen. Wij vertrouwen dat met groote meerderheid van stem men gekozen zullen worden Nr. J. r. BUYS en S. A. ME ER BUIIG. Toen wij onlangs mededeelden, dat mejufvrouw Renssen herhaaldelijk bij de leden van het dagelijksch bestuur over het onvoldoende van haar schoollocaal geklaagd had, hebben wij verzuimd er bij te voegen, dat zij die klachten, nog kort geleden, tot den geachten voorzitter van de Commissie van fabricage, den wethouder Hubrecht, gericht had. Wij hebben naar aanleiding van den brief over onze gemeente-financiëndien wij onlangs ontvingen, zelf de gemeente-begrooting voor 1867 nagegaan, en bevonden, dat er nog andere belastingen waren, die op deze begroo ting voor een minder bedrag dan op de vroegere waren uitgetrokken. Het mindere, dat de gemeentekas ont- vangt, zal dus meer dan ƒ68,000 bedragen. Het meer dere (uit den hoofdelijken omslag) is, zooals men weet, ongeveer ƒ45,000. Eenige medekiezers, aan welke ik deed opmerken, dat, zoo de schoolgelden de vermeerdering, waarop men blijft aandringenondergingenhet onderwijs hier duurder dan m eenige stad van ons vaderland zou worden, en niemand zich hier meer om de opvoeding zijner kinderen zou ko men vestigen, hebben mij droog weg geantwoord, dat dit hun vrij onverschillig was. Zij waren geene winkeliers; zij zouden er geene klanten door kwijt raken. Wat had men aan al die vreemde gezichten die men thans overal ont moette? Zij maakten maar dat alles zoo duur werd! Misschien zijn er meer, die alzoo spreken en denken. Daarom neem ik de vrijheid u, Mijnheer de redacteur, te verzoeken, door middel van uw blad tot deze brave kiezers de vraag te mogen richten, of deze fraaie, zelfzuchtige berekenin gen niet ten hunnen nadeele zouden kunnen uitloopen, of zij niet inzien, dat, zoo anderen achteruitgaan, zij des te hoogere belastingen te betalen zullen hebben. BINNENLAND. LEIDEN, 29 Juli. Onze vroegere stadgenoot de heer A. A. van Bemmelen thans directeur van de Rotterdamsche diergaarde, is benoemd tot correspondeerend lid van den //Royal Zoological Garden" te Londen. In de vergadering van de Holl. Maatsch. van Landb., afd. Leiden en omstreken, zijn Zaterdag 11. voor de in Haarlem op 28 Sept. e. k. door de Maatschappij te houden algem. tentoonstelling van paarden vanwege de afdeeling aan de Maatschappij als beoordeelaars voorgesteld de heeren Van Leeuwen en Zuur, terwijl tot afgevaardigden voor de algem. vergadering zijn benoemd de heeren Vromesteyn en Van Langeveld. Men schrijft ons uit Noordwij k: Het rooien der vroege aardappelen is nagenoeg geëindigd; sinds jaren is het gewas niet zoo overvloedig geweest, en over het algemeen zijn zeer hooge prijzen gemaakt. Daarentegen laat het gewas der late of winteraardappelen zich zeer ongunstig aanzien, daar de bekende ziekte in die vrucht op onrustbarende wijze toeneemt. In de afgeloopen week zijn te Noordwijk aan Zee 135 baden gebruikt. Vrijdag 11. werd te Noordwijkerhout het nieuwe gebouw der catholieke school (Gesticht der Voorzienigheid) betrokkende inwijding is zonder bijzondere plechtigheden afgeloopen. Het feest ter eere van H. M. de koningin van Zweden en Noorwegen, op het groot stedelijk badhuis te Scbeve- ningen gegeven, werd Vrijdag-avondbegunstigd door het schoonste weder, door eene zeer talrijke volksmenigte bij gewoond. Na afloop van het diner op het paviljoen van prins Erederik verscheen de vorstelijke familie op „het terras; terwijl zij verder den avond op het balkon van, het badhuis doorbracht. Het concert en het vuurwerlj deden uitmuntend. Voor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per post2.80. Afzonderlijke Noinmers0.05. Prijs der Advertentiën. Van 1-6 regels f 0.75; iedere regel meer f 0.124. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels f O.'JO; iedere regel uieer f 0.15. SpOirfrsiuau van Leiden naar 's-GravenbagsDelft, Schiedam en Rjtterlam: te 8 u. 30 in 10 17 ra; l u. 55 m.; 3 u. 52 m., 6 ii. 9 in.; 8 u. 55 m 9 u. 42 ranaar Haarlem en Amsterdamte 8 u. 35 m.; 10 ii. 26 m.; 11 u. 55 ra.; 3 u. 1 ra.; 4u. 57 m.; 7 u. 45 in.; 9 u. 56 ra. StDJ-KlbODt Volharding van Leiden (Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend tc 4 u., overige dagen te 5 ii.; van Amsterdam (Hinneu- Amsfel) naar f.eiden: Maandag nam. te 2 u. 30 ra. overige dagen nam. te 3 u. Zundags buiten dienst. Van Leiden naar Gouda Zundag 7 n.» overige dagen 5 ii. 30 in. en 1 u. 45 m. Van Gouda naar Leiden: Zondag 4 u. 45 ra overige dagen 10 n. en 5 u. 30. Nieuwe Stoomboetdieost, langs de Haarlemmermeer, van Leiden (Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend te 4 ii., overige dagen te 5 n., 'snam. te 3'4 Amsterdam (Overtoom) naar Leiden: Zaterdag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u„'s nam. te 3 u. Zon lags buiten dienst, Postbuslichtingeu(Lakenhal, Katoenfabriek en Nieuwstraat) 7 u. 30 ra., 10 u. 55 m.; 3 u. 35 ra.; 7 u. 55 ra. en op Zondag 10 u. 65 rn. en 3 u. 35 in. O.-t. Landpost. 9, 16 en 25. W.-I. Mail 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijkstelegraaf van 7 uren 'sm. tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelegraaf van 8 u. 'ara. tot 10 u. 30 m. 'sav. Gamee ate bestuur. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12. BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11. Presid. der Comm. van Fabricage Zaterdags van 111. Plaatselijke Secre tarie, van 104 Thesaurievan 9—2; Zaterdag van 912. De Gemeente-architect is te spreken op het Raadhuis, van 12l. Kantoor der In- en TJitg. Rechten en Accijnzen van 9—1 en van 46 uren —van's Rijks Dir. Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2; van Zegel en Registratie van 84; vau de HypOth. en het Kadaster van 9—4. ingezonden. Z. M. heeft benoemd tot hoogleeraren aan de Polytechnische school Dr. F. J. Stamkart, en Dr. H. G. van de Sande Bakhuyzen; bij bet wapen der inf., bij het 3de reg. tot 2den luit. den sergeant J. P. F. G. E Delpy; tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw F. C. Brunn, te Kopenhagen; voorts op verzoek, aan Mr. C. B. Wichers eervol ontslag verleend als rechter in de arr.-rechtbank te Appingedam, en aan Mr. i. F. H. van der Feltz, als kantonrechter te Apeldoorn.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1