BODEN. BODEN. HOTEL BELLE-V11E De oude koning Lodewijk van Beierenbij zijn tweede bezoek aan de tentoonstellingheeft niet door de eerepoort willen gaan, die aan de souvereinen den toegang tot het paleis verschaft, maar betaalde evenals iedereen 1 fr. entrée en trad door een der tourniquets het gebouw binnen. Algemeen wordt verzekerd, dat de Eransche ge zant te Mexico, de heer Dano, op weg is naar zijn va derland. In de zitting van het Lagerhuis van 15 Juli heeft de heer Bruce medegedeeld, dat hij zijn ingediende bill tot verbetering van het onderwijs intrekt. Tevens heeft Sir Northcote medegedeeld, dat het gerucht geen waarheid behelsde, dat Engeland eene expeditie naar Abyssinië zou zenden. Het gouvernement voerde echter tegenwoordig eene correspondentie, die, naar het hoopte, tot de invrijheid stelling der Engelsche gevangenen zou leiden. Het schijfschieten te Wimbledon vordert slecht, aan gezien het kamp door de langdurige regens in een moeras is herschapen. De maritieme revue te Spithead is betrekkelijk mis lukt. Er werden geen evolutiën uitgevoerdten gevolge van de ongunstige weersgesteldheid. De sultande onderkoning van Egypte, de koningin en de prins van Wallis bezochten de vloot. De onderkoning van Egypte is daarna vertrokken. De zeer ondernemende stoomboot-maatschappijdie den nachtdienst tusschen New-York en Albany exploiteert heeft dezer dagen een nieuw stoomvaartuig in de vaart ge bracht, dat om afmeting en constructie de vermelding wel waard is. De Drew", zoo is de naam van het schipis 400 Eng. voet lang, 80 voet wijd en 45 voet diep, van het stuurmanshuisje tot aan de kiel. Het voornaamste der talrijke salons is 350 voet lang en ingericht op eene on geëvenaard prachtige wijze. Het vaartuig kost 800,000 dol lars of 2 millioen gulden. De machines hebben cilinders van 85 Eng. duim diameter en 15 voet zuigerslag. De Drew heeft 350 slaapkamers, ingericht voor 1000 reizigers. EECHTSZ AjK E N. HANDEL. Koffie. Hoewel gedurende deze week de omgang zeer beperkt was, souteneerden zich evenwel de prijzen vrij wel. Suiker. Ruwe en geraffineerde. Zeer stil. Alleen kleine afdoe ningen zijn bekend geworden meestal tot geheime prijzen. Thee. Naar onderscheidene nummers der laatste veiling bestond nog vraag en voor enkele werd een klein avans bedongen. Rijst. Uit de eerste hand werden 7700 balen Ba9sein ex Ophir tot ƒ754 zeilende gedaan en 1800 balen Indramayoe ex Patriarch Samhiri tot 11%. Ongepelde soorten werden f 54 hooger gehouden. Specerijen. Noot en Kaneel iets meer gevraagd. Vruchten. Met redelijken omgang in de tweede hand. Meekrap. Tot vorige prijzen was de handel vrij uitgebreid, hoe wel niet zoo levendig als de vorige week, omdat de meeste houders iets hooger houden. Indigo. Stil en slechts 5 kisten tot vorige prijzen gedaan. Potasschen. Zeilend en Juli-aflading Petersburger /12^ gedaan. Loco ƒ13 gehouden. Katoen. De stemming was iets gunstiger met eenige omzetting tot vastere prijzen. Tin. Afgedaan: 600 blokken Banca ƒ53, 625 blokken Banca53%» 150 blokken Banca 53% 1000 blokken zeilend Billiton 52% en 100 blokken loco Billiton 52%. Huiden. Verkocht: 410 stuks O.-I. per Lichtstraal, 77 stuks O.-I. per Lichtstraal en 903 stuks O.-I. per Van der Palm. Vetwaren. Kokosolie prima Ceylon 33. Palmolie per 50 kilo 24%. Malaga Olijfolie ƒ71. Lijnkoeken per 104 stuks ƒ11 aƒ 14. Raapkoeken per 1040 stuks ƒ80 a ƒ100.Raapolie contant ƒ42, per 6/w. 4354. per najaar 42. Lijnolie contant 42%, per 6/w. 43%., per najaar y 41 Petroleum. Zeer stil en tot vorige prijzen aangeboden. Blank loco bij partij tot 19% gedaan. Granen. Voor Rogge bestond door de ongunstige weersgesteldheid der laatste dagen nog al levendige vraag voor den Rijn tot vaste doch circa vorige prijzen. Tarwe en Gerst alsmede vast gestemd. PROVINCIALE STATEN. Onder meer wordt behandeld de aanvrage van eenige ge» meenten om tegemoetkoming in de kosten van het onderwijs. Aan de gemeente Abbenbroek wordt ƒ3000 toegestaan; aan de andere wordt het subsidie geweigerd. Verder wordt de re kening voor het dienstjaar 1865 benevens eene wijziging der begrooting van 1867 goedgekeurd. Nog wordt rapport uitgebracht over een gedeelte der begrooting van 1868 (rijksbestuur) door den heer Van Hoogstraten, en dit zonder beraadslaging goedgekeurd. Ook de begrooting der provinciale en huishoudelijke uitgaven wordtna eenige discussie over den post eerediensten met algem. stemmen aangenomen. De heer Pincoffs doet nog een voorstel betreffende een buitengewone vergadering. De voorzitter be noemt eene commissie voor de Merwede-quaestie en sluit de vergadering in naam des konings. ADVERTENTIES Heden overleed na een langdurig lijden mijne hartelijk geliefde Echtgenoote WIJN AND A JACOBA HENDRIKA BUYS, tot diepe droefheid van mij en mijne beide Zoons. L. G. SMEENK. In alle plaatsen des Rijks vraagt men filRDËlV voor eene Maatschappij van uitkeering bij overlijden die reeds gunstig werkende is. Alleen zij komen in aan merking, die bewijzen van geschiktheid en goed gedrag- kunnen overleggen. Brieven francoonder het woord Bode, aan den Boekhandelaar J. H. TIELKEMEIJERVijgen dam, te Amsterdam. bemtheim. Gedurende het bad-saizoen Abonnement a persoon ƒ2 a ƒ2,50 per dag. E. CORDES. Engeland. In de vorige week heeft in het glazen paleis een groot feest plaats gehad ter eere van den sultan, die tegenwoordig en vergezeld was door den prins van "Wallis en den hertog van Cambridge. De doorluchtige gast werd met geestdrift ontvangen. De Turksche hymne werd door 2000 zangers ten uitvoer gebracht. Een' schitterend vuur werk besloot het feest. Italië. Men verzekert dat de koning naar Parijs zal gaan, zoodra de keizer van Oostenrijk op de Tuilerieën is aangekomen. Rusland. Te Moskau is een comité ter bevordering van de Slavische belangen tot stand gekomendat zich met de hoofden der Czechische partij in Bohemen in betrekking heeft gesteld. De grootvorst Konstantijn, of volgens ande ren de grootvorst-troonopvolger heeft het beschermheerschap aanvaard. Turkije. In de noordelijke provinciën moet de cholera hevig heerschen. Men zegt dat de sterfte zoo groot isdat de lijken onbegraven blijven liggen. Polen. De bekende Amerikaansche gebroeders Davenport hebben onlangs te Warschau eene reeks van voorstellingen ge geven die buitengewoon druk bezocht zijn. De Polen wilden bepaald het geheim trachten te doorgrondenhoe iemand die door een ander aan handen en voeten stevig gekneveld is, //zonder vreemde hulp uit zijne banden loskomen kan." Denemarken. De zitting van den rijksdag is Yrijdag, 12 Juli, gesloten door den president-minister, die eene koninklijke boodschap heeft voorgelezenwaarin den rijks dag dank wordt gezegd voor zijne eenparige goedkeuring van hetgeen in de troonrede omtrent de betrekkingen met het buitenland was gezegd. De boodschap eindigt met de volgende woorden: //Deze eensgezindheid van ons volk zal de regeering sterken in haar strevenom zooveel mogelijk de bestaande vriendschappelijke betrekkingen met het bui tenland te bevestigen en de gerezen moeilijkheden uit den weg te ruimen." De rijksdag is met den negenmalen her haalden kreet van //leve de koning!" uiteengegaan. Amerika. Te New-York is eene christelijke vereeniging tot hulp der Nederlandsche landverhuizers opgericht. In de correctioneele zitting der Rechtbank te Leiden van Vrijdag 19 Juli 1867 zijn: A. O. te Leiden, wegens uitoefening van het beroep van rij tuigschilder zonder patent, veroordeeld tot geldboete van ƒ25. J. B. te Bodegraven, als weigering van visitatie, vrijgesproken. A. de B. en W. de B. te Katwijk aan Zee, wegens eenvoudigen diefstal, veroordeeld de eerste tot een jaar, de tweede tot 3 maanden subsid. gevangenisstraf. H. H. van der S. te Ter Aar, wegens eenvoudigen diefstal, tot 6 maan den cell, gevangenisstraf. P. P. te Leiden, wegens verwonding, tot 6 maanden cell, gevangenisstraf en eene geldboete van 8 of 1 dag. A. van der V en G. B. te Amsterdam, wegens bedelarij in verbinding, ieder tot 14 dagen subsid. gevangenisstraf. J. N. D. zonder vaste woonplaats wegens bedelarij, tot 14 dagen subsid. gevangenisstraf. J. van R. te Rietveld, wegens vervoer van een schaap over de lijn van afsluiting tot geld boete van 1 of 1 dag subsid. gevangenisstraf. OVERZICHT DER WEEK. Meel 1ste qual. ƒ2134 a ƒ2234. 2de qual. 20 a ƒ2054. 3de qual. ƒ1634 a ƒ17. Zitting van 19 Juli. Leiden, 18 Julij 1867.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3