2282. Zaterdag A°. 18BI. 20 Juli. O lf. Prijs dezer Courant. Deze Courant wordt dagelijksmet uit zondering Tan Zon- en Feestdagen uitgegeven. Prijs der Advertentiën. Spoortreinen van Leiden naar 's-GravenhageDelft', Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 30 m.; 10 u. 17 m.; 1 u. 55 m.; 3 u. 52 m., 6 ij. 9 m.; 8 a. 55 m.; 9 u. 42 ra.; naar Haarlemen Amsterdam: te 8 u. 35 m.; 10 u. 26 ra.; 11 u. 55 m.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 57 m.; 7 u. 45 m.; 9 u. 56 m. Stoomboot Volharding van Leiden (Haven) naar Arasterdam: Maandag ochtend te 4 n., overige dagen te 5 u.; van Amsterdam (Binnen- Amstel) naar Leiden: Maandag nam. te 2 u. 30 m. overige dagen nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Van Leiden naar Gouda Zondag 7 u., overige dagen 5 u. 30 m. en 1 u. 45 ra. Van Gouda naar Leiden: Zondag 4 u. 45 m., overige dagen 10 u. en 5 u. 30. Nieuwe Stoombootdienst, langs de Haarlemmermeer, van Leiden (Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u., 'snam. te 3% u.; van Amsterdam (Overtoom) naar Leiden: Zaterdag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u.,'s nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen; (Lakenhal, Katoenfabriek en Nieuwstraat) 7 u. 30 m., 10 u. 55 m.; 3 u. 35 m.; 7 u. 55 m. en op Zondag 10 u. 55 m. en 3 u. 35 m. O.-I. Landpost. 9, 16 en 25. W.-I. Mail 14 en voorlaatsteu van elke maand. Rijkstelegraaf van 7 uren 'sm. tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelegraaf van 8 u. 'sm. tot 10 u. 30 m. 'sav. Gemeentebestuur. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12. BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11. Presid. der Comm. van Fabricage Zaterdags van 111. Plaatselijke Secre tarie, van 104. Thesaurie, van 92; Zaterdag van 912. Be Gemeente-architect is te spreken op het Raadhuis, van 121. Kantoor der In- en Uitg. Rechten ^en Accijnzen van 9—1 en van 46 uren; van's Rijks Dir. Belastingen, Maandag Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2; van Zegel en Registratie van 84; van de Hypoth. en het Kadaster van 9—4. Onder het opschrift: La taillerie des Diamants levert het Journal des D b a t s in zijn nommer van 27 Juni een uitvoerig feuilleton, waarin, naar aanleiding van de kleine diamantslijperij des heeren Coster op de ten toonstelling eene geschiedenis geleverdt wordt van de wijze waarop de diamant gevonden en bewerkt wordt. Aan het einde van zijn artikel zegt de schrijver, de heer Maxime du Camp In de werkplaats des heeren Coster vindt men nog eene merkwaardigheid en wel eene zoo buitengewone, dat men met zekerheid zeggen kandat er geen tweede voorbeeld van bestaat; ik bedoel een gegraveerde diamant, een por tret voorstellende. De wijze van bewerking is een geheim maar het portret is tot in de kleinste bijzonderheden uit stekend afgewerkt en van eene treffende gelijkenis. Het is een meesterstuk van bekwaamheid en geduld. Deze arbeid, waarvan geen tweede voorbeeld is aan te wijzen, is van de hand des heeren C. M. de Yries. De diamantslijperij van den heer Coster is een der merkwaardigste etablisse menten van de tentoonstelling. "Wij sporen iedereen aan, die een uur beschikbaar heeft, haar te gaan zien; de di recteur, de heer Alexander Daniels, is steeds bereid de verlangde inlichtingen te geven hetgeen hij met de meeste bereidwilligheid doet, en hoewel hij niet toestaatdat men de diamanten medeneemt, is hij overigens voor het publiek de voorkomendheid zelve." Onze would-be philosoof, de heer F. A. Hartsen, die zich thans in Pruisen zoo recht op zijn gemak gevoelt, maar toch zich nu en dan verwaardigt aan Nederland te denkenheeft in het Haagsche Dagblad langs dezen meer en meer gebruikelijken weg, zegt de Arnh. Cour. onze aandacht gevestigd op een vleiende recensie, die hem in een Duitsch tijdschrift ten deel viel, en waarvan an ders zeker niemand notitie genomen zou hebben. Hij ver klaart dat onze regeering zich een eerzuil zal stichten wanneer de logica onder het middelbaar onderwijs wordt opgenomen. Wij hopen dat de minister van binnenland- sche zaken dezen wenk van onzen beroemden landgenoot ter harte zal nemen. Men schreef dezer dagen uit Brussel aan de Middelb. Cour. betreffende de terugroeping van den Belgischen ge zant te Londenhet volgende In de politiek is er slechts ééne merkwaardige gebeur tenis te vermeldennamelijk de terugkomst van onzen ge zant te Londen, den heer Yan de Weyer. Zijn naam is in Nederland gansch niet onbekend. Iedereen weet hoe hij gemengd was in de gebeurtenissen van 1830 en welke po gingen hij later aanwendde tot verheffing van prins Leo pold van Saksen-Coburg op den Belgischen troon. Nauwe lijks was de koning op den troon verheven, of de heer Yan de Weyer werd tot chef van het Belgische gezant schap te Londen benoemd, waar hij in hoedanigheid van gevolmachtigd minister het beroemde verdrag der 24 arti kelen onderteekende. Behalve eene korte tusschenpoozing in 1845, waarin hij op een oogenblik van binnenlandsche crisis de portefeuille van buitenlandsche zaken aannam heeft de heer Yan de Weyer sedert 1831 België steeds bij het hof van St.-James vertegenwoordigd. Hij oefende er veel invloed uit en vervulde in de diplomatieke wereld een der meest gewaardeerde betrekkingen. Niettegenstaande de heer Yan de Weyer eenige maanden geleden reeds om zijn ontslag gevraagd heeft en nu 65 jaren telt, be willigde hij er in om in zijne betrekking te blijven, wan neer de Luxeinburgsche quaestie eene ernstige wending mocht nemen. //Gij hebt uit openbaar gemaakte diplomatieke docu menten gezien, dat de heer Yan de Weyer veel moeite gedaan heeft om zijn loopbaan te bekronen door de herove ring van het groothertogdom Luxemhurg voor Belgiëwaar van hij in 1836, in het hart getroffen en als het ware met tranen in de oogen, al protesteerendeeigenhandig de akte van afstand mede onderteekende. Hij heeft die voldoening, die hem niet weinig tot roem zou verstrekt hebben, niet mogen smaken. //Echter is het niet onmogelijk dat België eenmaal nog reden zal hebben om zich over deze nederlaag te verheu gen. Ook om andere redenen heeft de heer Yan de Weyer nog aanspraak op de dankbaarheid van zijn land. //Men zegt, dat Yan de Weyer, die niet alleen diplo maat maar ook een voortreffelijk auteur is, zich voorstelt eene geschiedenis te schrijven van de regeering van Leo pold I. Hij zal daardoor werkelijk eene gaping aanvullen, want de geschiedenis door den heer Louis Hijmansden hoofdredacteur van l'Echo du Parlement en afgevaardigde van Brussel, geleverd, is slechts eene compilatie, gelijk de heer Charles Rogier hem eens openlijk in de Kamer ver weten heeft: II y a historiën et historiën comme il y a fagots et fagots." LEIDSCH DAKBL Voor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per post2.80. Afzonderlijke Nommers0.05. Van 1-6 regels f 0.75; iedere regel meer f 0.12'. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels f 0.90; iedere regel meer f 0.15.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1