Te Huur, In het huis der afgevaardigden is het voorstel tot afschaffing van de doodstraf verworpen met 79 tegen 56 stemmen. De sultan zal in het paleis Schönbrunn dezelfde vertrekken bewonen, die Napoleon I vroeger in gebruik heeft gehad. De minister Yon Beust onderhandelt met den paus over eene herziening van het concordaat. Indien de H. Stoel eene herziening weigert zooals de openbare meening in Oostenrijk die verlangt, dan zal de minister het concor daat opzeggen. Fbankeijk. De Fransche oorlogsmarine bestaat uit 340 stoomschepen, te zamen 92,106 paardenkrachten13 pant serschepen en fregatten, een pantserkorvet, een gepantserd wachtschip14 gepantserde kustbatterijen en 11 oorlogs vaartuigen voor binnenwateren. Yoorts bestaat de vloot uit 12 schroef-liniesckepen23 transport-linieschepen met auxiliair stoomvermogen18 schroef-fregatten6 dito als transportschepen met auxiliair stoomvermogen, 13 rader- stoomfregatten als transportschepen, 8 dito korvetten, 12 schroefkorvetten44 schroef booten (advies-schepen), 52 rader-stoomjachten (advies-schepen), 40 houten kanonneer- booten, 25 ijzeren kanonneerbooten, die uiteengenomen en over land vervoerd kunnen worden, en 47 schroef- transportschepen. In 1866 is de Fransche oorlogsmarine vermeerderd met drie pantser-fregatten en een gepantserd korvet. De //Charivari" bevat eene karikatuurvoorstellende Saturnus als voddenraper. Hij is juist bezig een hoop papier in zijne mand te bergen en zegt: //Nu, zij heeft aardig wat papier verbruikt, de diplomatie, in het jaar 1867. Dat is goed om patronen te maken." Men beweert dat de keizer niet minder dan 30 mil- lioen heeft uitgegeven voor het onthalen zijner vorstelijke gasten. Men zegt dat de keizerin vooral daarom zoo ter neder gedrukt is door den dood van keizer Maximiliaan, omdat zij er indertijd veel toe heeft bijgedragen om dien8 candi- datuur voor de Mexicaansche kroon te doen slagen. Het antwoord van den heer Bouher op de redevoe ringen der heeren Garnier-Pagès en Jules Favre kan het publiek nog maar niet voldoen. De vredelievende verkla ringen der regeering durft men niet veel te vertrouwen, vooral omdat de militaire toebereidselen nog steeds voort duren. Zoo heeft de maarschalk Niel nog onlangs 23 batte rijen artillerie hersteld, die men vroeger meende te kun nen missen. Meer dan ooit schijnt de Fransche regeering bezig, eene alliantie met Oostenrijk te bewerken. De minister Duruy zal, naar men beweert, conces- siën doen in de zaak der normaalschool. Men zegt, dat prins Napoleon zich naar Kopenhagen begeeft, waar hij met eene zending belast is. Engeland. Te Exeter heeft men eene poging gedaanom het schouwburggebouw in de lucht te doen springen. Door eene toevallige omstandigheid is die poging verijdeld. De koningin heeft den prins van Wallis benoemd tot ridder der orde van de Distel. De onderkoning van Egypte heeft 500 pd. st. ge schonken als bijdrage voor het herstel der schade, door den jongsten brand in het kristallen paleis van Sydenham veroorzaakt. Te Londen heeft men weder een welbekend hoofd der Fenians in hechtenis genomen. Het is een Italiaan, die zich Fariola noemt en die laatst een hoogen rang bij het leger der Yer. Staten vervulde. Blijkens de jongste berichten zijn de Oranjefeesten overal in Ierland afgeloopen, zonder storing der openbare orde en zonder ernstige botsingen tusschen protestanten en katholieken. Die feesten worden, gelijk men weet, gehouden tot aandenken aan de vestiging der Britsche heerschappij in Ierland onder Willem III. Italië. In de kamer van afgevaardigden hebben heftige discussiën plaats gehad over eene interpellatie van Ferrari. Men gispte de handelingen van den minister-president ten aanzien van de benoeming van bisschoppen en andere concessiën aan Home gedaan. Battazi betoogde, dat men de handelingen van het vorig bestuur niet als nietig kon beschouwen. Bicasoli verdedigde zijn gedragdat ten doel had aan Europa te toonen, dat de Italiaansche regeering, door zedelijke middelen in het bezit van Bome willende geraken, aan den paus waarborgen gaf van de onafhankelijkheid der kerk. Mancini stelde de volgende orde van den dag voor, waarmede Batazzi zich vereenigdeen die door eene groote meerderheid werd aangenomen: de kamer akte nemende van de verklaring der regeering, dat zonder eene bijzondere wet geene nieuwigheden kunnen ingevoerd worden ten nadeele van de rechten en privile giën van het burgerlijk gezag in geestelijke zaken, en vertrouwende dat de regeering de wetten des lands en de waardigheid der natie ongeschonden zal handhaven, gaat over tot de orde van den dag. OFFICIE EL E BERICHTEN. Bevallen: J. Lafeber, geb. Bekooy, Z. M. van Dijk, gob. Brouwer, D. D. M. Noest, geb. Jasperse, Z. M. S. Nieboer geb. Koppeschaartweel. 2D. C. Fasseurgeb. DevileeZ. W. J. van den Bosch, geb. Kraan, Z. H. Iloogervorst, geb. Wilschut Z. M. S. Hasselbach, geb. Gordon, D. N. Steenwijk, geb. Frankhuij- zen, D. A. Tieleman, geb. Zwaanenburg, D. J. Craniageb. De Jong, D. J. Aldenhovengeb. Montie, D. H. J. Ooijman, geb. Everts, Z. J. Arbouw geb. Rogge, Z. G. Kokkedee, geb. Bodry, D. M. van der Zeeuw, geb. Exalto, D. H. van den Bosgeb. Teeken, Z. A. Pommee, geb. Van Oosten, D. S. Galjaardgeb. Den Hertog, Z. J. P. Derogee, geb. Bard, Z. L. M. van den Berg, geb. Heller, Z. M. Wallaart, geb. Van Leeuwen, D. J. L.Tiemeijer, geb. Krieger, D. M. Zirkzee, geb. Van Kampen, D. J. Bekooy, geb. Van der Nat, D. GehuwdG. Epskamp jm. en M. J. Bezier jd. J. van Leeu wen jm. en W. van Leeuwen jd. J. J. Bleiji jm. en W. van Hou ten jd. B. G. F. Vink jm. en W. Blokhuijs wed. L. van Mastrigt jm en J. J. Buitendijk jd. J. H. van Leeuwen jm. en E. van der Lely jd. J. V. de Hen jm. en S. J. Blom jd. J. J. Funteijn jm. en L. Storm jd G. J. van de Laar jm. en A. D. Schlette jd. Overleden: M. de Wit 32 j. J. Robbers Z. 4 j.4m. M. de Vos, geb. Betz, 22 j. J. Morou, wed. J. Kooreman, 86j J. Fontein Z. 26 j. M. Groeneveld Z. 2 m. 9 d.H. J. van Ouwer- kerk Z. bijna 3 m. H. L. Veltman D. 1 j. 13 d. C. Pelgrim, wed. C. van Es, 76 j. J. A. P. de Haas Z. 3 m. H. M. Bede- ker 37 j. W. J. Rodbard 36 j. M. J. Knappert, wed. G. R. D. van Doesburgh, 62 j. H. van der Woerd Z. 5 ra. C. A. Planje D. 11 m. M. Stikkelman, geb. Luit, 38 j. PROVINCIALE STATEN. Zitting van 18 Juli. ADVERTENTIEN. op eene jaarwedde van 500 wordt in :4fpJlg de gemeente de Bijp ten spoedigste gevraagd een HULP-ONDEBWIJZEEdie ook be voegd is tot het geven van onderwijs in de vakkenver meld onder lett. k. Brieven franco aan den Burgemeester. in het midden der stadeen HUIS bevattende 4 kamers de zijkamer is verhuurd voor ƒ100. de bovenkamers ge meubileerd voor ƒ200.terwijl de huur van het geheele huis bedraagt 260. Te bevragen bij den uitgever dezer Courant. Burgerlijke stand van Leiden, van den 11 den tot en met den 17den Juli 1S67. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Ley den, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld eenop den 2den dezer maandinvorderbaar ver klaard kohier voor de belasting op het personeel, dienstjaar 1867 en 1868, houdende aanslagen voor de wijken 3 en 4, terwij ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Leyden 13 Julij 1867. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien art. 264 der wet van 29 Junij 1851, (Staatsblad n°. 85); doen te weten, dat het Kohier van de plaatselijke directe belasting over 1867 op heden voor- loopig is vastgesteld, en van heden tot en met 31 Julij aanstaande ter Secretarie dezer Gemeente (financiële afdeeling), van 12 tot 8 uren, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Leyden, 15 Julij 1867. Nadat nog twee voorstellen door ged. staten ter tafel ge bracht waren, heeft de commissie belast met het onderzoek der geloofsbrieven, bij monde van den heer Mr. D. Léon rap port uitgebracht over het onderzoek der stukken van den heer D. van Weel Cz., die in het kiesdistrict Middelharnis, bij herstemming, met 236 tegen 235 stemmen gekozen was. Tegen die benoe ming toch waren bezwaren ingekomen. Vooral op grond daar van, dat men hier in het geval verkeerde der artt. 68 en 70 der kieswet, adviseerde de commissie tot niet-toelating van den heer D. van Weel Cz. Zonder discussie eu zonder stemming heeft zich de vergadering met dit advies vereenigd. Daarna zijn de beraadslagingen hervat over het ontwerp-reglement op het gemeen waterschapsbelang van Yoorne en Putten, en is dit aangenomen met 31 tegen 14 stemmen. Morgen te 10 uren zullen de verdere aanhangige onderwerpen behandeld worden.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3