Nieuwe Stoombootdienst AMSTERDAM LEIDEN. aan niemand zijn besluit medegedeeld uit vrees voor ver raad. Hij betreurt het, dat zijn aanslag niet gelukt is, doch tevens, dat hij dien gepleegd heeft in een landwaar aan hij zooveel is verschuldigd. Toen men hem zeide, dat hij keizer Napoleon aan een even groot gevaar had blootgesteld, antwoordde hij: Neen, een Poolsche kogel kan zoo niet afwijken en moest rechtstreeks den czar treffen. Ik wilde de wereld bevrijden en den czar verlossen van de wroeging waaronder hij gedrukt moet gaan. In de zitting van het wetgevend lichaam heeft de president Schneider onder lui den bijval de verontwaardiging der vergadering over zulk eene afschuwelijke daad uitgesproken. De stalmeester des keizersde heer Raimbauddietoen hij 'de beweging van den Pool zag, zijn paard vooruit deed springen om den kogel op te vangen (hetgeen hem ook in zooverre gelukt is, dat de kogel door het neusgat van het paard is heen gegaan), heeft van den czar de insigniën van kommandeur der Stanislaus-orde ontvangen. In de Russische kerk is een Te-Deum gezongen. De czar heeft aan den keizer gezegd: //De moordenaar is krankzinnig, schenk hem genade." Ook vorst Michaël van Servië en de kroonprins van Saksen worden te Parijs verwacht. Verscheidene personen, die //leve Polen!" geroepen hebben, zijn gearresteerd. Het publiek is veel koeler jegens koning Wilhelm, dan jegens den czar. Keizer Napoleon echter heeft hem al lerhartelijkst ontvangen en zijne koelheid bespaard voor den heer Von Bismarck. HANDEL. Rijst. Zonder handel. Alleen voor comsumptie gaat iets om. ƒ1631. GEMEENTERAAD. RECHTSZAKEN. ADVERTENTIEN. De ondergeteekende HUBERT DESTRÉK, DENTISTE, heeft de eer, bij deze ter kennis te brengen, van het Geachte Publiek, dat hij al hier ter stede, Heerengracht, Wijk VIII, N°. 783, een CABINET ge opend heeft, waar de ondergeteekende dagelijks te spreken of te ontbieden is. Diploma der Provincinciale Commissie van Geneeskundig Onderzoek en Toevoorzigt in Zuid-Hollandte 's Graven - hage residerende. Et Diplome de la Commission Médicale de Brabant. WÉ RIT Eau Dentifrice de Botot etc. etc. Dents Artificielles et Dentiers Sans Ressort BREVETÉS de S. M. Ie Roi des Beiges. Mécanismes pour le redressement dentaire etc. et tout ce qui concerne l'art dentaire selon le système le plus re- cherehé HUBERT DESTREE, DENTISTE, a Ley de, Heerengracht, Wijk VIIIN°. 783. Kapiteins J. J. FLIS'PO en GEBRS. VERHOEF. Van af Dingsdag II «Tunij a. s., zal de dienst gere geld worden als volgt DAGELIJKS: 's morgens 6 uur, uitgezonderd Zondags, en Maandags en Zattjrdags: 's middags ten 3 uur. DAGELIJKS 's morgens 5 uuruitgezonderd Zondags en Maandags 's morgens 4 uur en Zatttrdags en Maan dags 's namiddags ten 3 uur. DE DIRECTIE Engeland. De diplomatieke correspondentie betreffende de Luxemburgsche quaestie, die aan het parlement is over gelegd, beslaat 37 bladzijden; zij vangt aan met eene dé pêche van lord Stanley aan lord Cowley van 10 April, en eindigt met eene dépêche van lord Cowley aan lord Stanley van 12 Mei. Er blijkt wel uit, dat de Engelsche regeering in geval van oorlog neutraal zou hebben willen blijven, maar ook, dat lord Loftus graaf Von Bismarck herhaaldelijk gewezen heeft op Pruisens ongunstige positie, vooral met het oog op zijne uitgestrekte zeekust en den zwakken toestand zijner marine. Amerika. Het comité van het congres heeft beslotendat de president Johnson wel berisptmaar niet in staat van be schuldiging moet gesteld worden. OVERZICHT DER WEEK. Koffie. Stil in afwachting der veiling bij de Ned. Handel-Maat- schappij op 19 Juni a. s., en welke eene hoeveelheid bevat van 118,500 balen. Suiker. Ruwe. In eene willige stemming en met levendige koop. lust. Belangrijke afdoeningen vonden plaats zoowel te Amsterdam als te Rotterdam bijeen circa 15000 krjs Java meest pas binnen en gedeelte lijk opgeslagen en zeilend tot 0.50 beneden Mei a volle Mei-prijzen. De opinie voor het artikel blijft zeer gunstig. Geraffineerd. Ook hiervoor is de stemming zeer geanimeerd en ook hierin vonden tot langzaam vooruitgaande prijzen belangrijke verkoopen plaats, meest in ruil tegen ruwe. Ruim 2 millioen Ned. ponden Crushed en Brooden werden verkocht, levering Juni, Juli en Augustus tot 34% a ƒ35 voor eerste soorten Crushed 33 a 335^ voor tweede soorten en ƒ38 a f 38% voor Superior brooden. Thee. Zonder handel. De lading Yeavering Bell wordt spoedig in veiling verwacht. Specerijen. Hiervan valt alleen te vermelden dat deze week de 200 kisten China-Kaneel tot 63 ets. entrepot coulant verkocht zijn ge worden. Van Gember werden deze week in veiling verkocht 200 kis ten prima tot 108 ets. 200 kisten gekristalliseerd van 95 tot 104 ets., 100 kisten 2de soort tot 76 ets. en 50 kisten Mandarijn van 102 tot 104 ets. Er arriveerden wederom 500 kisten, die spoedig in veiling verwacht worden. Indigo. Stil en de ordinaire soorten iets lager te koopen. Ifleekrap. Tot vorige prijzen met kleinen handel. Potassciien. Tot hoogere prijzen met slechts beperkten omzet. Tin. Van Banca werden afgedaan: 900 blokken a/52% 800 blokken a 5254 700 blokken a ƒ52500 blok ken a 52% en 600 blokken a 52%, terwijl] van Billiton verkocht zijn 500 blokken zeilende tot geheimen prijs en 1300 blokken loco a ƒ51. Huiden en Wol. Hiervan is niets te vermelden. Katoen. Was deze week gunstig gestemd met eene geringe verbe tering in prijzen. Omzettingen bleven evenwel onbeduidend. VetwarenPrima Cochin Kokosolie 37%. Prima Ceylon 33. Palmolie per 50 kilo ƒ24. Malaga Olijfolie 70. Lijnkoeken per 104 stuks ƒ11 a ƒ15. Raapkoeken per 1040 stuks ƒ73 a 78. Raapolie contant 40%, per 6/w. ƒ42, per najaar ƒ43. Lijnolie con tant 41%, per 6/w. ƒ4234, per najaar 41%, 41%. Petroleum. Hiervan werd alleen bekend de verkoop van een ge deelte der lading, zeilende per Aivington. Prima blank van boord te ontvangen wordt tot 20% genoteerd. Granen. Deze week met meerder handel tot gesouteneerde prij zen. Vooral in Rogge ging veel om meer bepaald in zeilende ladingen van de Zwarte Zee. Meel 1ste qual. ƒ2231. 2de qual. 20%ƒ2031. 3de qual. 16%, Vergadering van den Gemeenteraad van Leyden, op Dingsdag 11 Junij 1867, 's namiddags te twee uren. 1°. Benoeming van: a. twee hulponderwijzers der 4de klasse aan de openbare lagere school n°. 2. voor onvermogendenb. een hulponderwij zer der 4de klasse aan de openbare lagere school n°. 1 voor onvermo genden. 2°. Voorstel van het raadslid A. Tielemanom de kermis of jaarmarkt binnen deze gemeente, in te gaan met het loopende jaar, af te schaffen. 3°. Nadere voordragt omtrent de plaatsing van een gebouw tot berging van bronolie. 4°. Verzoek van het genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix, om voortaan van de betaling voor het gebruik van gas te worden ontheven. 5°. Verzoek van M. van Leeuwentot het in gebruik bekomen van den grond waarop de molen de Valk is gebouwd. 6°. Verzoek van P. van den Broektot het in eigendom bekomen van gemeentegrond. 7°" Verzoek van S. Bronsgeest, tot uitbreiding van den hem in eigendom uitgegeven grond. 8°. Verzoek van Mren Regenten van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis, om voor diligent te worden gehouden ten opzigte van het indienen eener voor dragt tot vervulling van eene in hun collegie bestaande vacature. 9°. Re kening van de plaatselijke Schoolcommissie, 1866, met suppletoire be grooting en staat van af- en overschrijving. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kantongerecht te Leiden op den lsten Juni 1867: 11 wegens zich op straat in kennelijken staat van dronkenschap te ver- toonen. 1 het rijden met een ongemuilden hond. 1 het werpen van vuilnis in het water. 2 de Donkersteeg in verkeerde richting te rijden. 1 opzettelijk de voorbijgangers met harde voorwerpen te wer pen en geene aangifte te hebben gedaan van zijne woonplaats herwaarts te hebben overgebracht. 2 een bespannen rijtuig los en zonder toezicht te laten staan. 1 zittende op zijn hondekar te rijden. van AMSTERDAH: Van Ij KI IIKX

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3