4| en 5 pet. Hypotheek Obligatiën, Engeland. Niet alleen staken de kleermakersgezellen voortdurend hun werk, maar ook de rattenvangers willen hunnen arbeid niet verder voortzetten zoo men niet 4 sh. 6 p. (ƒ2.70) voor een dozijn ratten betaalt. Italië. Garibaldi heeft zich naar de Romeinsche gren zen begeven. Men vreest voor revolutionaire bewegingen in Rome. Rusland. Uit de keizerlijke stallen te Petersburg zijn drie rijpaarden naar Berlijn en verder naar Parijs gezon den, ten einde aldaar tijdens .het verblijf des keizers hem ten dienste te staan. Denemarken. Reeds vóór de Londensche conferentie zou Yon Bismarck te Kopenhagen openingen hebben ge daan betreffende de uitvoering van het tractaat van Praag. "Volgens sommigen zou het Deensche hof zich in een nota aan de Europeesche mogendheden beklaagd hebben over de bejegening van Pruisen. Volgens anderen zou Pruisen de zaak laten rusten nu de vrees voor oorlog voorbij is. Turkije. Omer-Pacha is wel degelijk door de Candioten teruggeslagen. Hij moet zijn campagne tegen Sphakia op geven en zich tot defensie bepalen. De Turksche gelede ren zijn zeer gedund en de insurgenteu ontvangen voort durend versterking. OFFICIEELE BERICHTEN. Bevalleu E. Wassenaar, geb. Neuteboom, Z. M. J. Pont, geb. Lenzen, Z. H. Giezengeb. Kloovers, Z. P. Lagas, geb. HoogendoornZ. A. Disteveld, geb. Gerard, Z. G. E. van der Lof, geb. Gans, D. D. tweel. J. M. Pelt, geb. Zwart, D. T. Se- lier, geb. Houweling, Z. A. Cossee, geb. Roorda, Z. A. M. Ver sluis, geb. Stumpfh, Z. F. F. Duijvermangeb. Gutberlet, D. C. Wakka, geb. Van Zonneveld, Z. J. de Haan geb. Webbers, Z. E. Servaas, geb. Van den Burg, Z. S. J.Tisseurgeb. Plezier Z. J. H. Seholten, geb. CornelissenZ. C. P. van Schooten geb. Ver- straatenD. J. Leemans, geb. Spek, Z. J. M. de Munnik, geb. Sinteur, Z. C. de Rek, geb. Eduard, Z. H. W. M. Verschra- gengeb. De Ridder, D. C. Stavleugeb. Rijnvis, Z. S. Favier, geb. Van Berkel, D. S. H. de Ridder, geb. BroekveldD. N. van der Lely, geb. Raar, D. M. van Hooidond geb. MoeneD. J. Mahie geb. Van Helden, D. A. de Kier, geb. Fakkel, Z. Overleden J. Goedeljée Z. 1 j. 3 m. M. Teeuwen D. 10 m. S. W. Kraneveld D. 18 j. J. J. Wouterloot Z. 3 m. C. M. J, van der Stok D. 1 m. J. van Driel 25 j. J. den Hoed Z. 9j.6m. C. Kraneveld D. 8 m. C. Roelaudse Z. 1 m. 20 d. H. Ribot Z. 5 j. 6 m. A. den Blankert W. 72 j. H. Bavelaar Z. 8 m. H. Neuteboom Z. 11 j. W. J. Wijnuobel, wed. M. Verkouw, 65 j. Oproeping van de Verlofgangers der Nationale Militie tot hel bijwonen der Inspectie. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 31 Mei. ADVERTENTIEN. RENTEBETALING. n n n n Amsterdam, Mei 1867. De koning en de koningin der Belgen zullen nog tot het begin der volgende maand te Parijs blijven. De groothertog van Saksen-Weimar zal er gelijktijdig met den czar, zijn schoonbroeder, aankomen. De onderkoning van Egypte wordt den 15den Juni verwacht. De eerste gang van den Pruisischen kroonprins, toen hij in het tentoonstellingsgebouw gearriveerd was, is ge weest naar het Pruisische monsterkanon. Het had iets van een bedevaart. Aanstaanden Zondag zal in het Bois de Boulogne de groote prijs van 100,000 francs verdiend worden men zegt dat al de te Parijs tegenwoordige vorsten dit paardenfeest zullen bijwonen. Te Louermes (Cote d'Or) is een kerk ingestort, waarbij 22 personen onder het puin bedolven werden. Een tiental was aanstonds bezwekende overigen werden nog levend, maar jammerlijk verminkt, terug gevonden. Een groot aantal Engelsche werklieden zullen in de gelegenheid gesteld worden de Parijsche tentoonstelling- voor weinig geld te bezichtigenterwijl een prijs zal wor den uitgeloofd aan den werkman, die het beste verslag schrijft over eene of andere afdeeling. Sir R. Murchison weigert nog steeds geloof te slaan aan de berichten van Livingstones dood. Ondertusschen zal eene expeditie onder den heer E. D. IJoung het meer Njassa opvaren om zekerheid te krijgen. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van Ley- dendoet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld eenop den 21sten dezer maandinvorderbaar ver klaard kohier voor de belasting op het personeel, dienstjaar 18661867, vierde quaataal, en dat ieder verpligt is zijnen aanslag, op den hij de wet bepaalden voet, te voldoen. Burgerlijke 9tand van Leiden, van den 23sten tot en met den 29sten Mei 1867. Gehuwd: L. H. Staneke, wett. gesch., en E. Selier jd. D. Le- feber wedr. en G. J. van den Boogerd jd. W. F. Brugman jm. en D. Bolstier jd. G. Bonte jm. en] S. van der Reijden jd. M. J. de Jong jm. en L. E. van Leeuwen jd. H. Taftijn wedr. en W. Ouden, broek jd. A. Oostveen jm. en W. P. Jansen jd. A. Zwart jm. en J. Kolpa jd. W. Vinkesteiu jm. en A. VV. Menders jd. J. Smit jm. en J. G. Hasselbach jd. J. Hollebeek 46 j. M. Sirat 79 j. E. Hartevelt, wed. H. v. d. Blom, 79 j. F. van Zijp Z. 1 j. 5 m. C. J. Spek, geb. Mieog, 57 j. C. Zwanenburg 31 j. H. Wijnobel 61 j. H. Boonacker Z. 3 j. 6 m. a. Ballego 86 j. J. du Pon Z. bijna 11 m. G. M. Swarts Z. ruim 3 j. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN roepen op, al de binnen deze gemeente met onbepaald verlof aanwezige manschappen der nationale militie, om te verschijnen in de Lakenhal aan deu Ouden Singel) ten einde door den Luitenant-Kolonel, Militie- Commissaris, te worden geïnspecteerd, en wel: de verlofgangers, behoorende tot de ligtingen van 1863 en 1864, op Maandag, den 3den .Junij 1867, des morgens te 9 uren j die, behoorende tot de ligting van 1865, mede Op dien dag des namiddags te 1 uur en de verlofgangersbehoorende tot de ligting van 1866 op llingsdagden 4den Junij 1867 des morgens te 9 uren in uniform gekleed en voorzien van de kleeding- en uitrusting-stukken hun bij het vertrek met verlof medegegeven, alsmede van hunne zakboek jes en verlofpassen. En vermanen wijders Burgem. en Weth. de betrokken verlofgangers aan deze oproeping naauwkeurig te beantwoorden te zorgen dat hunne klee ding en uitrusting in goeden staat worden voorgesteld, alsook gedurende de Inspectie en bij het gaan naar en terugkeeren van de daartoe be stemde plaats zich ordelijk te gedragen, daar ongeregeldheden als anders zins, zoo lang zij in uniform z\jn gekleed, worden gestraft vol gens het Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande. Heden zijn de beraadslagingen voortgezet over het wetsont werp tot regeling der schutterijen. Art. 198 (recht van den bevelvoerenden officier om onderhoorigendie zich in dienst aan eenig misdrijf schuldig maken, in verzekerde bewaring te stellen). Hierop zijn twee amend, voorgesteldeen van den heer Godefroi en een van den heer Van Rappard. De eerste zich vereenigende met het amend.-Van Rappard, trok het zijne in. De heer Van Beyma stelde een sub-amend, voor. De min. bestreed het amend, en werd beantwoord door de HH. Van Rappard en Godefroi. De heer Pijnappel stelde een sub-amend, voor op het amend.-Van Rappard. Na bestrijding van den min. werden de amendementen-Pijnappel, Van Beyma en Van Rap pard achtereenvolgens verworpen en het art. onveranderd aange nomen met 46 tegen 11 stemmen. Art. 199 is aangenomen even als art. 200 Ket laatste na de aanneming van een amend.-Pijn appel. Artt. 201211 zijn aangenomenna intrekking van dooi de HH. Godefroi en Van Rappard daarop voorgestelde amen dementen. Bij het hoofdstuk over de wijze van procedeeren voor de schuttersraden doet het den heer Godefroi leed te moeten ver klaren dat dit gedeelte der wet op zoo een gebrekkige wijze is saamgesteld. De min. beantwoordt den spr., waarop deze repli ceert. De Artt. 212237 zijn, na eenige kleine wijzigingen of na overneming of verwerping van amendementengoedgekeurd. Het bestuur van de Nederlandsche Hypotheekbank berigt, dat de Coupons van hare Schuldbrieven vervallende 1 Junij 1867 betaald zullen worden op Zaturdag 1 Junij aanstaande en vol gende werkdagen te: Amsterdam ten kantore van de Ontvang- en Betaalkas. Alkmaar Arnhem Assen Breda Dordrecht 's Gravenhage Groningen Haarlem 's Hertogenbosch Leeuwarden Middelburg Rotterdam Tiel Utrecht Zwolle den Heer Corns. Johs. de Lange, de Heeren E. C. Engelberts C°. den Heer E. A. Smidt. J. Reijnders. de Heeren Stoop en Rens. n Scheurleer Zonen. Mesdag Zonen, den Heer G. W. Bannier. P. van Lanschot. A. Gratama. B. A. Fokker, de Heeren H. C. Voorhoeve C°. den Heer Z. de Jongh. de Heeren v. Schermbeek&v Hall. A. v. Deventer Zonen,

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3