N°. 2221>. Vrijdag A°. 1867. Prijs dezer Courant. Deze Couraut wordt dagelijks, met uit zondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Prijs der Advertentiën. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 30 m; 10 u. 17 m l u. 55 m.; 3 u. 52 na., 6 u. 9 m.; 8 u. 55 m.; 9 u. 42 ra.; naar Haarlem en Amsterdamte 8 u. 35 m.; 10 u. 26 m.; 11 u. 55 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 57 m.; 7 u. 45 m.; 9 u. 56 m. Stoomboot Volharding van Leiden (ligplaats Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend te 4 u., de overige dagen te 5 u.; van Amsterdam (ligplaats Binnen-Arastel) naar Leiden: Maandag nam. te 2 u. 30 ra, le overige dagen nam. te 3 u. Des Zondags buiten dienst. Nieuwe Stoombootdienst, langs de Haarlemmermeer, van Leiden (ligplaats Haven) naar Arasterdam: Maandag ochtend te 4 u., de overige dagen te 5 u.,'s nam. te 3 u.; van Amsterdam (ligplaats Overtoom) naar Leiden: Zaterdag ochtend te 4 u., de overige dagen te 5 u., s nam. te 3 u. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katuenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 30 m. en te 10 u. 55 m.; 's namiJd. te 3 u. 35 m.; 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 55 m.'s morg. en te 3 u. 35 ra.'s nam.Oost-Xndischö Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14den en voorlaatsten van elke maand. Rijkstelegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 'sm. tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelegraaf dagelijks van 8 u. 'sm. tot 10 u. 30 ra. 'sa» Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester tn Wethouders, Maandag en Donder dag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. Bureau der Plaatselijke Secretarie, open dagelijks van 10—4 uren. Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9—2 uren; Zaterdag van 912 uren De Gemeente-architect is te spreken op bet Raad huis, eiken werkdag 's morgens van 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9—1 uren en van 46 ureu; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren; van Zegel en Registratie dagelijks van 84 urenvan de Hypotheken en het Kadaster van 9—4 uren. LEIDSEH DAGBLAD. Voor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per post2.80. Afzonderlijke Nommers 0.05. Van 1-6 regels f 0.75; iedere regel meer f 0.12', Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels f 0.90; iedere regel meer f 0.15. Wij ontvingen gisteren een schijven uit Parijs, waaruit wij onze lezers het volgende mededeelen Er zijn menschen die meenendat men slechts binnen de wallen van Parijs behoeft te wezenom dagelijks versch nieuws naar alle oorden en naar alle dagbladen der aarde te kunnen zenden; maar ik moet u ronduit verklaren, dat ik niet begrijphoe zoovele buitenlandsche dagbladen er Parijsche correspondenten op na houden. Telkens wanneer gij in de Indépendance leester loopt een ge rucht te Parijs'', men vreest te Parijs", men hoopt te Parijs", dan kunt ge zeker zijn, dat ik er hoegenaamd niets van gehoord heb. Om op de hoogte te zijn van hetgeen er hier in de diplomatique kringen verhandeld en gesproken wordtmoet men het tegendeel doen van hetgeen het publiek zou meenenmen sluit zich op in zijn bureaumen ontvangt een paar visites van een of twee geheime agentenmen zendt een employé naar de beurs en men weet alles. Maar werp u in het Parijsche gewoelluister rechts en links lees 's morgens en 's avonds de voornaamste dag bladen en gij kunt zeker zijndat men in den vreemde meer van de zaken weet, dan gij. Waar //tout Paris" te vinden is ik verklaar u dat ik het nog niet weet. Op de boulevards, in de cafés, iu de theaters, in het college de Prance en bovenal op het Champ de Mars vindt ge telkens zooveel menschen bijeenzooveel menschen, wier eigenaardig accent genoegzaam verraadt, dat ze in Parijs geboren en getogen zijn dat ge bepaald meent //tout Paris" gevonden te hebben, -- en toch hoort ge nooit of nimmer iets van die geruchten, die //tout Pa ris" in den mond worden gelegd. Ge zult het mij dus niet euvel duiden, dat ik u hoege naamd geen politiek nieuws kan zendende dagbladen van dezen morgen bevatten wel de mededeeling door den beer De Moustierbetreffende de conferentiein den senaat en in 't wetg. lichaam gedaande ministerieele bladen zijn wel van oordeeldat de waardigheid van Frankrijk on ne peut mieux" gehandhaafden de vrede on ne peut mieux" bevestigd is; de bladen der oppositie meenen wel, dat eene algemeene ontwapening alleen in staat kan zijn alle vrees voor oorlog weg te nemendat Pruisenzoolang Luxemburg nog tot het tolverbond behoortniets van zijn invloed verloren heeft, aangezien die invloed zich toch bijna uitsluitend bij handelsbelangen deed geldenof ook, dat de conferentie niets anders heeft uitgewerkt, dan dat Pruisen de rechtmatigheid van zijne tegenwoordige positie door de mogendheden heeft laten erkennen, maar dat zijn allen tijdingen, die gij morgen wellicht nog vroeger ontvangen zult, dan mijn brief. Erger u dus niet aan mijne onwetendheid; de secretaris der kanselarij eener le gatie heeft verleden jaar vier dagen vóór net uitbreken vau den oorlog eene weddenschap durven aangaan en durven volhoudendat er geene quaestie was van oorlog. De goede man had niets dan officieele dépêches onder de oogen gehad. Maar de wereldtentoonstellingzult ge zeggen daarover hebt ge toch wel iets nieuws te vertellen. Nieuws, neen, dan misschien alleen dit, dat er nog verscheidene voorwerpen half voltooid zijn, dat men allerlei kleine en- tréeprijsjes vordert voor de verschillende afdeelingen van het park, en dat, wanneer er te Parijs niets was dan de tentoonstelling, liet verblijf in die stad vermoeiend en ver velend zou zijn. Ik moet ook zeggendat al die ge bouwen, waarmede het park bezaaid is, alles behalve een aangenamen indruk maken, behalve het //pavilion d'honneur" van den keizeren het paleis van den hey van Tunis, die bijzonder schoon en smaakvol zijn. Onze Hollandsche boer derij trekt zeer de aandacht, maar de boerinnen die er da gelijks in vertoeven, schijnen zich duchtig te vervelen. Of de Friesche meisjes van het Hollandsche restaurant werke lijk uit Friesland zijn, betwijfel ik zeer; zij spreken liefst Fransch onder elkaar en hebben in hare manieren niet veel van Hollandsche eenvoud en deugd. Het geheele zooge naamde Hollandsche koffiehuis maakt een alleronaange- naamsten indruk. Ofschoon zeer klein is de Nederland- sche afdeeling in het eigenlijke paleis goed voorzien. In de groote galerij der machines, heeft men in plaats van machines maar rijtuigen geplaatst, doch verder maken de meubels, lakens en wollen stoffen, ook die van ouzeLeid sche industrieelen een zeer goed effect. Later schrijf ik u meer over de tentoonstelling." De conservatieve pers geeft zich bijster veel moeite^om den volke te verkondigen, dat de minister van buitenland-"'jv sche zaken een van de grootste diplomaten is. Wat hééft men al niet aangevoerd om de wijsheidde voorzichtigheid en het schrander beleid van Z. Exc te staven We zouden V

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1