J. W. VAK LEEUWEN, GEBEDENBOEKEN, Photographie. De keizer en de keizerin zijn "Woensdag 11. te Pesth aangekomen en met geestdrift begroet. Of de Hongaarsche meisjes gevolg gegeven hebben aan hun plan, om den weg van de grenzen tot aan de hoofdstad met bloemguirlandes te versieren, wordt niet gemeld. Het kamp van Chalons zal uit 100,000 man bestaan. De miliciens van de reserve zijn werkelijk onder de wape nen geroepen. De keizer heeft zelf de schietoefeningen te Vincennes bijgewoonden toen een bataljon van 500 man in 2 min. 8000 kogels schoot, waarvan 1992 op 600 ellen afstand de schijf troffen, zou hij uitgeroepen heb ben Dat is verschrikkelijkdat is eene ware slachting." Te Saigonde hoofdplaats der Fransche vestiging in Cochin-China, is den 24sten Februari eene tentoonstelling van nijverheid geopend, die alleszins aan de daarvan ge koesterde verwachting schijnt te beantwoorden. Vooral worden de pracht en de fraaie bewerking der met paarle moer ingelegde meubelen en het kunstige snij- of beeld houwwerk der inlandsche bevolking geroemd. De koning van Cambodja heeft eenige gouden sieraden uit de ko ninklijke schatkamer ten toon gesteld, die door hunnen rijkdom en hunne sierlijkheid de bewondering der Fran- schen en der Anamiten zeer tot zich trekken. Den 3den Maart heeft de plechtige uitdeeling der prijzen aan de be kroonden plaats gehad. Het aantal toeschouwers bij de volksfeesten, die gedurende de tentoonstelling gegeven wa ren wordt op 40,000 begroot. Het bataljon Egyptische Turco's is uit Mexico terug gekomen. Het korps bestaat uit 400 Nubiërs en Abyssi- niërs, gekleed in witte uniform en is bestemd om den onderkoning van Egypte, die verwacht wordt, tot eere- wacht te dienen. Ter gelegenheid der verjaring van het ontzet van Orleans in 1429of van den gedenkdag van Jeanne d'Arc (8 Mei)wordt gemelddat verscheidene steden van Frank rijk het plan hebben gevormd om door het stichten van gedenkteekenen en op andere wijzen de nagedachtenis dier nationale heldin op nieuw te vereeren. Te Rouaan zal op de plek, waar zij den 30sten Mei 1430 den marteldood ondergingeen monument voor haar verrijzen. Op de markt te Compiègne, waar zij door de Engelschen gevangen werd genomenzal eene fontein worden opgerichtdie met haar standbeeld zal prijken. Parijs, 't welk insgelijks getuige van haren heldenmoed waszal aan den nieuwen boulevard die van de straat Richelieu naar de Opera wordt aange legd, den naam van //boulevard Jeanne d'Arc" geven; terwijl op het plein van het Theatre Fran9ais waarschijn lijk een standbeeld ter harer eer zal worden geplaatst. De Fransche //Moniteur Du Soir" deelde dezer dagen het schrijven mede, waarbij de eerste consul Bonaparte, in 1803, den gedenkdag der maagd van Orleansdie door het Schrikbewind (1792) was afgeschaft, weder invoerde. Te Inverness is een schoener geheel getuigd te wa ter gelaten, maar omgeslagen, zoodat vele personen ver dronken. Het Engelsche gouvernement zal een voorstel doen tot algemeene ontwapening, zegt de //Indépendance". Dat zou een weldaad zijn. HANDEL, Koffie. Met levendigen handel. Deze week werden verkocht 3000 balen per Kortenaar en Vriendschap a 40 cents, benevens, 1700 balen tot diverse prijzen. De veiling bij de N. H. Maatschappij aangeslagen be- siaat uit 73,900 balen. Suiker. Ruwe. Zonder bekende afdoeningen, daar de houders steeds van de markt geretireerd blijven. De stemming blijft zeer gunstig. Geraf fineerd. Na belangrijke afdoeningen in de vorige week was de omgang gedurende deze week meer beperkt; de markt blijft intusschen op de laatst besteede prijzen zeer vast. Thee. Vast. Voor vele nummers uit de laatste veiling van Java Thee bestond vraag, vooral voor het merk Bagelen en de lage Boei; voor eenige koopers is reeds avans betaald op den veilingsprijs. Rijst. Met goeden handel voor consumptie. Men noteert gepelde Ran- goon en Arracon op 9$$. Vruchten. Tegen 15 dezer zijn in veiling aangeslagen 333 kisten nieuwe Sultana Rozijnen, welke getaxeerd worden op ƒ27 a 28. Van geconfijte Gember worden deze maand 500 kisten in veiling verwacht. Indigo. Na de veiling werden nog enkele partijtjes afgedaan in da de betere soorten. Reekrap. Flauw en slechts kleine verkoopen te vermelden. Potasch. Onveranderd. Katoen. Hoewel deze week in voortdurende vastere stemming, z^jn echter geene omzettingen te vermelden. Tin. Afgedaan 1300 blokken Banca tot 58% en 600 blokken zei lende Billiton tot geheimen prijs. Ruiden. Verkocht 1033 stuks O.-I. per Bombay. 62 v v u Vetwaren. Prima Cochin Kokosolie/37%.Prima Ceylon 33. Palmolie per 50 kilo ƒ24. Malaga Olijfolie ƒ70. Lijnkoeken per 104 stuks ƒ12 a ƒ15. Raapkoeken per 1040 stuks ƒ73 a ƒ78. Raapolie contant ƒ40, per 6/w. 41%, per najaar ƒ4154:. Lijnolie contant 39per 6/w. ƒ41, per najaar ƒ4054- Petroleum. Verwacht tegen de tweede helft der maand Juni per Alouigton van New-York komende 2000 vaten standaard White Kerosene waarvan reeds een gedeelte verkocht is tot 21%; tevens per Cynthia Palma, van Philadelphia, 2600 vaten die nog niet aan de markt gepre senteerd zijn. Granen. Na in den aanvang der week eene iets flauwere stemming ADVERTENTIES Iiuirv-WATËR. Na de lezing der brochure van Dr. T. C. WINKLER, over het drinkwater en onze duinenonlangs verschenen bij de Erven F. Bohn te Haarlem, zijn wij tot het besluit gekomen, voor onze Fabriek van kunstminerale wateren voortaan niet anders als Duinwater te bezigen. Ingevolge overeenkomst met het Hoofdbestuur der Duin watermaatschappij te Amsterdam zullen wij dagelijks de noodige hoeveelheid water ontvangenterwijl wijniette genstaande de daardoor vermeerderde onkosten, in onze prijscourant geen verandering zullen brengen. In het vertrouwen dat deze maatregel door onze be gunstigers zeer zal toegejuicht worden, blijven wij onzo onderneming bij voortduring aanbevelen. FISCHER COMP. Banketbakkerij gevraagd. Tegen Augustus of later wordt te KOOP gevraagd een BA.NKUTBAKKERI-AFFAIREwelke een goed be staan oplevert, of een daartoe geschikt wii«ke:i,huis 9 op een goeden stand gelegen; liefst in de provincie Utrecht, Gelderland of Zuid-Holland. Brieven franco, onder lett. A. A., bij den Boekhande laar G. THEOD. BOM, KalverstraatE. 10Amsterdam. Breedestraat, alhier, berigt de ontvangst eener fraaije verzameling gebonden in IVOOR, SCHILDPAD, BOIS DITRCI, allen fraai gemonteerd, alsmede in fijne en ordinaire lede ren banden, tot zeer lagen prijs. G. H. VAN AMEROM|, Papegracht, Vermindering van Prijs. Een dozijn PHOTOGRAMMEN ƒ6.— Een half dozijn h 3. Oostenrijk. Te Weenen loopt een gerucht, dat keizer Maximiliaan gewond in handen der republikeinen is ge vallen. Juarez eischt 60 mill, dollars als losgeld. Frankrijk. Vorsten schijnen van een ander maaksel te zijn dan gewone schepselen. Tegenwoordig kunnen geen twee menschen elkaar ontmoeten of zij spreken over de politiek. Men beweert echter dat als de keizers Alexander en Frans Josef, met hunne ministers Gortschakoff en Yon Beust in Parijs komen, die reizen niet met de staatkunde in verband zullen staan. Engeland. Te Yorkshire zijn, bij een geweldig onwe- der, hagelsteenen gevallen van een duim middellijn. Italië. Aan de operatie betreffende de geestelijke goe deren zal worden deelgenomen door het huis Rothschildhet crédit foncier te Parijs in de Italiaansche nationale bank. OVERZICHT DER WEEK. 218 m 586 HM* 9 H en bij inschrijving 1842 County of Argylo. 146 a h h 54besch. tot 32% ets. aangenomen te hebben, herstelde de markt zich echter spoedig op het vaste standpunt van Maandag jl. Meel lste qualt. 22% ƒ23. 2de qual. ƒ2054,/20%. 8de ƒ1654, 16%. Leiden, Mei 1867.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3