0FFICIEELE BERICHTEN. GehuwdA. Tendeloo jm. en J. S. Miog jd. W. F. Buijsjm. en C. Coppij jd. J. N. van der Mark jm. en M. S. Schouten jd. J. Kasteelen jm. en J. C. van Vendeloo jd. J. Pardon jm. en L. Stek- weg jd. M. Lindenhof jm. en W. C. Dam wed. A. van Tienen jm. en C. Welsink jd. H. van Rosse jm. en C. J. van Erkel jd. W. Oudshoorn jm. en L. Pillekers jd. F. Kikkert jm. en C. A. Marks jd. T. van der Krogt jm. en M. C. Vogels jd. J. A. de Does wedr. en J. H. Timmers jd. A. C. Kuypers jm. en J. M. Muusers jd. M. G. Ouwerkerk jm. en D. van der Zee jd. G. Kroon jm. eu M. C. R. de Haas jd. R. W. de Jonge jm. en C. Kasteele jd. Overleden M. de Bolster D. ruim 1 j. C. J. van Hoeken 60 j. P. van Es W. 77 j. J. Colpa Z. 4 w. J. Wageman3 D. 9 w. C. van Veen D. 19 m. W. F. de Lange Z. 16 d. G. van Helden D. ruim 7 m. W. F. Lambinon Z. 1 m. J. F. P. Peters Z. 6 d. K. Kreft Z. 1 m. M. P. Eradus D. 7 w. M. C. Janssen, wed. I. J. van der Luur, 84 j. C. Baars D. 3 m. J. G. Boonacker 91 j. academie. gemeenteraad. ADVERTENTIES van eene verplettering der Pruisen alsof het zoo niets is. De koningin van Portugal wordt te Parijs verwacht. Rosa Bonheur protesteert in een brief in de dagbla den tegen de verzekering dat zij krankzinnig zou zijn. Ook uit Parijs bericht men, dat met de krijgstoe rustingen wordt voortgegaan. De keizer moet zeer neerslachtig zijn. Men schrijft dit toe aan bezorgdheid over den toestand van den kroon prins. Men zag hem bij het ziekbed weenen. In den Jardin des Plantes is een Japansche monster kreeft aangekomen, waarvan de voorpooten 4 voet 1 duim lang zijn. Bij groote spoortrajecten zijn goede restauraties van veel gewicht. Die van Duitschland zijn bijzonder slecht. Die van Rusland, benevens die op de nieuwe lij nen in Italië, worden zeer geroemd. Maar de Fransche restauraties spannen de kroon. Op de lijn van Basel over Mühlhausen naar Parijs verlaat men met den sneltrein Ba sel 's morgens te 9 uren en komt 's avonds 10 min. vóór halftien te Parijs. Daar er geen tijd is om ergens te di- neeren, wordt aan alle reizigers aan het station Belford gevraagd of zij verlangen een dejeuné te gebruiken. Bij de aankomst aan het station Port d'Atelier, 9 min. over halfeen, staat er een wagen gereed, waarop zich evenveel menagemanden bevinden als er maaltijden besteld zijn. Te gen betaling van 2l/a francs wordt de mand overgereikt, waarin behalve mesvorkglas en borddrie warme gerech ten, brood, gebak, vruchten, boter en kaasbenevens een halve flesch wijn zijn geplaatst. Na op zijn gemak het noo- dige gebruikt te hebbenwordt men op het volgende sta tion weder van de mand met alle tafelgereedschappen ont last. Men verhaalt het volgende gezegde van den heer Thiers: //Wat zoudt gij doen, indien gij minister waart?" vroeg men hem dezer dagen in zijn salon. //Wat ik doen zou? Ik zou prins Napoleon naar Engeland zenden om de asch van Bodewijk Philips te halen!" Aan het gezondheidscongresdat in Augustus te Parijs gehouden zal wordenzal ook eene sectie voor de oogheel kunde worden toegevoegd. Een remplaijant kost hier thans 3000 frs. Zoo gerust is men over den tegenwoordigen toestand. Engeland. Edward Whympes en John Brown zijn van Kopenhagen vertrokken om eene wetenschappelijke reis door het binnenland van Groenland te ondernemen. In Dublin zijn 113 personen gearresteerddie men verdacht hield van Eenianisme. Men verwacht dat Burke en Doran gratie zullen krijgen. In Londen kostte het politiewezen in het vorige jaar 622,696 p. st. De bekende natuurkundige John Prideaux Selby is in 87jarigen ouderdom overleden. Italië. Onlangs werd bij de uitgravingen te Pompeji in tegenwoordigheid van een der ministers een keuken ontdekt. Men vond boven een klein fornuis met houts kolen een koperen bekken op een drievoet. Het was her metisch gesloten en geheel met lapilli overdektzoodat het veel moeite kostte het te openen. Hoe groot was de ver bazing, toen men zag dat het met water gevuld was. In wendig vertoonde het bekken niet het geringste spoor van oxydatie, zoodat men niet aarzelde het water te proeven, en ziet het was zoet en frisch van smaak. Het nieuwe en oude Benedictijner-klooster van Mon- tecassino in de Napolitaansche provincie Caserta, en het Lazaristen-huis van de Mechitaristen in Venetië, hetwelk eene drukkerij bezit waaruit nog voortdurend vele Ooster- sche werken te voorschijn komen zijn uitgesloten van de wet op de opheffing der kloosters. In de provincie Bergamo heerscht de cholera weder hevig. In den finantieelen nood heeft de koning besloten jaarlijks 4 mill, van zijne dotatie af te staan. Z. M. hoopt dat alle administratiën van den staat zijn voorbeeld zullen volgen. Rome. Tot bijwoning van den 1800sten gedenkdag van het martelaarschap van de apostelen Petrus en Paulus op 29 Juni a. s., hebben zich reeds ongeveer 400 bisschoppen aangemeld. Rusland. Het ijs is Maandag op de Newa losgeraakt en afdrijvende. Zwitserland. Het schuttersfeest van het eedgenootschap zal dit jaar te Schwyz plaats hebben van 7 tot 17 Juli. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 2den tot en met den 8sten Mei 167. Bevallen: E. S. van Leeuwen, geb. Van Heusden, D. J. Rijke, geb. Hamaker, O. J. Hensen geb. Van der Lof, Z H. van Wierengen, geb. De Ouden, D. J. E. van Noort, geb. Hoppenbroa- wer, D. A. van den Bos, geb. Oudshoorn, D. A. Wolfson, geb Veegens, D. J. van Leeuwen, geb. ArnoldusZ. S. W. Dirks geb Vlieland D. N. van Steenbergen, geb. Dingemans, Z. C. M. Pleijtegeb. Templeman van der Hoeven, D. G. van Rooijen geb. Prins, D. E. M. Gijsman, geb. Chardijn, Z. M. A. M. F. Engelhart, geb. Van Sloten, Z. D. Sirach, geb. Strijland, Z. A. C. M. Sleeuw, geb. Kaaphorst, D. W. C. de Gunst, geb. Haneveld, Z. M. F. Koppers, geb. Elshof, Z. D. Laven, geb. Dozy, D. W. J. Hakkaart, geb. Koenen, D. E. van Mastrigt, geb. Goedraad D. A. E. Kooyker, geb. Pelgrim, D. C. F. Franehimon, geb. Coster, D. J. M. Aniba, geb. Van Soest, D. A. M. Verbrugge geb. BernardZ. I. M. van Dalengeb. Maaswijk, Z. W. du Croii, geb. Retel, D. B. Wagtendonk, geb. De Vroede, D. M. van Weeren, geb. Van der Reek, D. M. J. Singeling, geb. Labor- dus, D. - P. Löffler, geb. Van Belle, D. H. Gerretsengeb. Sip- man, D. C. J. Schenk, geb. Rietbergen, Z. H. de Haan, geb. Keereweer, Z. Heden promoveerde in de verloskunde: de heer J. T. van der Chijs, med. dr. te Boskoop, geb. te Leiden, met Stellingen. Vergadering van 9 Mei. In de heden gehouden zitting, welke door 19 leden werd bijgewoond (afwezig de heeren "Wttewaall, Driessen, Krantz, Du Eieu Kneppelhout en Goudsmit) is benoemd tot stadsdoctor de heer J. Leonides van Praag met 15 stemmenterwijl 4 stemmen waren uitgebracht op den heer Kortmann. Overeenkomstig het voorstel van burgem. en wethouders wordt zonder discussie met algemeene stemmen besloten te volharden bij het raadsbesluit, bepalende eene directe belasting voor de op kamers wonende meerderjarige ingezetenen, en dus geen gevolg te geven aan de uitnoodiging van den min. van binnenl. zakendiein overeenstemming met een adres vanwege het Leidsche studentencorps ingediend, vrijstelling verlangde voor de personendie bewijzen dat zij geen eigen inkomen be zitten. De vergadering heeft besloten tot den aanleg van een schiet baan buiten de Marepoort, voor rekening der gemeente, en daartoe beschikbaar gesteld eene som van f 2000. Een voor stel van den heer Hartevelt om die som op f 2500 te brengen is verworpen. Burg. en Weth. zijn gemachtigd een nieuw ontworpen plan omtrent de waterverversching te onderwerpen aan het oordeel van deskundigen en daartoe te beschikken over een krediet van f 2000. Inmiddels zal het plan zelf, overeenkomstig het voor stel van den heer Hoog, gedrukt en dus ter kennisse van het publiek gebracht worden Eene voordracht van Burg. en Weth. om f 8000 te besteden tot den aankoop van twee nieuwe brandspuiten en het graven van vier brandputten wordt na uitvoerige discussie met 11 tegen 7 stemmen aangenomen. Aan Eegenten van het Eoomsch-Cath. wees- en oudelieden- huis is ter verbetering van hun gesticht een renteloos voorschot verstrekt uit de fondsen van de Bank van Leening, tot een bedrag van f 6000. Voor het overige beschikte de Eaad op een aantal adressen en omtrent onderscheidene aan zijne goedkeuring onderworpen rekeningen. Het verzoek van den heer Hartrop om gemeentegrond werd o. a. van de hand gewezen en daarentegen gunstig be schikt op het adres van J. H. Hoffmeister, tot het erlangen van den vrijen eigendom van het terrein aan de Wittepoort, hem reeds vroeger tegen recognitie afgestaan. De Heer en Mevrouw RAUWENHOFF TOBIAS en Mevrouw de Wed. VAN DER BOON MESCH, geb. Metelerkamp, betuigen hun dank voor al de deelneming die zij hebben ondervonden bij het overlijden van hunne Moeder en Zuster Mevrouw TOBIASgeb. Metelerkamp, te Zwolle.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3