SCHROEFSTOOMBOÖTDIENST KEIKE A en KAT WIJ Bi vice versa. ZOMERMENS T BUITENLAND. Het plan der regeering tot verpachting van het ta baksmonopolie zal wel mislukkendoor den tegenstand der Hongaren. Tot bewijs van de duurte, die de tentoonstelling in het Parijsche leven brengtmoge dienendat in het Grand Hotel alle prijzen met 50 pet. verhoogd zijn, zoodat ook een nachtpitje, dat men vroeger gratis kreeg, nu 50 een- times kost. De koning der Belgen betaalde in het door hem gehuurde hotel AValewaki niet minder dan 2000 frs. per dag. Men zegt dat de heer Benedetti binnenkort als Pransch gezant te Berlijn zal vervangen worden; men voegt er zelfs bijdat de hertog De Grammont hem zal op volgen. Er komen tegenwoordig aardige bijzonderheden aan het licht betreffende de inrichting der //tradesunions". Zoo telt b. v. de Manchester-huisschilders-bond 3980 ledenen heeft nog maar viermaal het werk doen staken, ook ten gevolge van de nauwgezetheid waarmede de gegrondheid van de klachten der ontevredenen wordt onderzocht. Die vier strikes hebben de vereeniging slechts £74 gekost, terwijl dientengevolge reeds een som van 9690 aan hoo- ger loon is verkregen. De grondslag der vereeniging is de bepaling van een loon, beneden hetwelk geen der leden mag werken; doet hij dat toch, dan vervalt zijn lidmaat schap. De algemeene omnibus-compagnie ziet hare inkomsten dikwijls verkort, -door het achterhouden van vrachtprijzen door sommige conducteurs. Men heeft berekenddat zij op die wijze per jaar 8000 minder ontvangt dan zij moest ontvangen. Nu heeft de directeur er eene nieuwe controle op bedacht. Er zullen plaatsbriefjes afgegeven wordendie, aan een lange reep aaneengevoegd, ieder met een volg nummer gemerkt zijn. Die reep is opgerold in een bus, zoodat de briefjes één voor één er afgetrokken moeten worden. Dus kan de conducteur nog alleen de vracht ach terhouden van hen, aan wie geen kaartje is uitgereikt. Uit eene menagerie te Notthingham, die verbouwd werdis een ijsbeer losgebrokennadat men hem de rivier Trenteene breedte van 100 ellenhad zien overzwemmen heeft men hem uit het oog verloren. Koningin Victoria heeft ook aan keizer Napoleon een brief geschrevenom hem tot het handhaven van den vrede aan te sporen. De keizer moet er zeer door getroffen geweest zijn. gelende de betrekking tusschen de ministers en den pre sident van het kabinet, ingetrokken. Het blijkt dat ook Italië bij Pruisen stappen gedaan heeft tot den vrede. Campello moet den Italiaanschen ge zant te Berlijn zeer bepaalde instructies gegeven hebben. Erankrijk is Italië voor deze houding zeer dankbaar, en het kabinet van St.-James heeft door zijn gezant te Flo rence het Italiaansche gouvernement in zeer welwillende bewoordingen geprezen. Het huwelijk van prins Amadeus, hertog van Aosta met prinses Maria de la Cisterna, de eenige dochter van prins Emmanuel de la Cisterna, hoofd van een der oudste Pië- monteesche geslachten, zal in deze maand te Turin vol trokken worden. OFFICIEELE BERICHTEN. BevallenM. Delfosgeb. Van PoelgeestZ. M. Carlie geb. Hanselaar, D. M. van Es, geb. ElorissonD. J. M. van Oerle, geb. Rietbergen, Z. M. van Honstede, geb. Van de VenD. J. C. C. Goddijngeb. Van der Zwet, D. W. C. Bezie, geb. Wa- gemans, Z. M. Smit, geb. Vilders, Z. G. Meijer, geb. Van der Kamp, Z. C. H. van den Bosch, geb. Broer van Dijk, Z. J. Neuteboom, geb. Smit, D. S. van der Lelie, geb. Prins, D. L. Singerling, geb. Van der Meer, Z. A. J. van Leeuwen, geb. Koel- hof, D. F. Dee, geb. Jasperse, D. H. B. van der Kaay geb. Van der Baan, Z. M. de Vrind, geb. van Rijzen, D. L. van den Berg, geb. Molenaar, D. C. Niemeijer, geb. Van derWeijden, Z. C. van den Hoek, geb. Van Sasburg, D. G. A. Hoefftckegeb. De la BeijZ. D. Teijken, geb. Carton, Z. C. A. Stoute, geb. Knol, Z. A. Teeuwen, geb. Van Wens, Z. M. A. Meurs, geb. Rijken, Z. W. Blansjaar, geb. Loeps, D. H. K. H. de Graaff, geb. Os- sevoort, D. M. Koekkoek, geb. Sehmitz, Z. J. F. Oldenburg, geb. Freund, Z. Gehuwd: L. A. Hoogeveen jm. en H. M. S. Duijser jd. J.T. Lindeman jm. en M. P. A. de Meere jd. - J. van Santen jm.enJ. M. Reuther jd. F. Laurier jm. en S. Gerard jd. J. Plantfeber wedr. en A. Keller jd. W. F. van Vastenhoven jm. j. en A. E. M. Scham per jd. T. L. W. Musers jm. en W. J. Cuyle jd. W. Brummel- kamp jm. en C. J. Toorens jd. J. de Bree jm. en J. J. Cuper jd. P. Keerevveer jm. en H. Dieben jd. G. Knotter jm. en M. Korsjd. H. van Leeuwen jm. en A. Wildschut jd. D. van Benten jm. en J. Botermans jd. P. J. du Pon jm. en A. M. Stiva jd. C. M. van der Westen jm. en J. Kolmeijer jd. L. Mastenbroek jm. en M. S. van Nieuwenburg jd. L. J. de Groot jm. en D. Verwoerd wed. J. Fles jm. en S. van Biemen jd. A. van Hartevelt wedr. en G. van Leeuwen jd. C. van Nieuwkerk wedr. en J. M. Bezie wed. J. H. Hoffmeister jm. en A. M. Steigerwald jd. Overleden: E. M. Voermans D. 1 j. en 4 m. A. van der Horn W. 84 j. D. van Wijk 88 j. A. Stuivinga Z. 3 m. W. F. van Erp Taalman Kip Z. 8 j. A. Gabes D. 20 j. L. L. Servaas 33 j. H. M. de Kleijn 34 j. M. van der Lindt, wed. H. van Tongeren, 70 j. L. Louwrier D. 4 j. en 10 ra. C. van Wee- ren, geb. Arbouw, 39 j. T. Bolstier Z. 8 m. P. M. de Graaf Z. 6 m. M. Kosters Z. 5 m. C. M. van Beek D. ruim 6 m. J. D. Scherjon W. 79 j. C. van den Endewed. L. G. Trompert 89 j. 11. T. van Wijngaarden Z. ruim 1 j. ADVERTENTIEN. Bevallen van eene Dochter C. M. PLEIJTE Teh- De ondergeteekenden nemen langs dezen weg bij hunne terugkeer naar Neerlansch-Indië hartelijk afscheid van hunne vrienden en kennissen. C. E. NELISSEN. J. A. ULJEE. O.-I. Ambtenaren. BBSS i^IJVERHËm. aanvangende Maandag 6 Mel 1S67 volgens de zoo veel mogelijk verspreide dienstbilletten. De ondernemers A. YAN INGEN Wz. COMP. Belgie. De regeering heeft voor de begrooting van oor log eene verhooging aangevraagd van 60 mill. frs. Begint men in België eerst nu te vreezen? Met dit bericht is moeilijk overeen te brengen een geruchtdat Maandag 11. te Brussel circuleerdenamelijk dat de koningna zijne terugkomst uit Berlijnbevel had gegeven om alle wape ningen te staken. Ook zullen er twee kampen gehouden wordeneen instructie-kamp te Beverlooen een kamp van ongeveer 30,000 man te Gembloux tot het uitvoeren van groote manoeuvres. Voorts zal men verdedigingswerken bij Namen opwerpen en twee forten op den linker Schelde- oever aanleggen. Saksen. De kamer der afgevaardigden zal Vrijdag a. s. stemmen over de onveranderde aanneming of de geheele afwijzing der bondsconstitutie. Oostenrijk. Het hof heeft zijne residentie te Schönbrunn gevestigd. Drankrijk. De tentoonstellingen schijnen reeds heel oud te zijn. Zoo meent de heer Jules Janin (in een artikel van de Débats) dat er reeds een onder Nero te Home heeft plaats gehad, en hij grondt zich daarvoor op een stuk van een der brieven van Senecawaarin deze zegtIk was dezer dagen tegenwoordig bij de openbare en plechtige tentoon stelling van de rijkdommen van Home, en zag daar ware meesterstukken van kunst, schoone kleederen, costumes, schilderijen en andere voorwerpen, alles bijeengebracht bin nen de grenspalen der stad Home." Engeland. Onder de Eeniansche gevangenen behoort generaal Masseydie een wonderlijk verhaal geeft van zijn eigen lotgevallen. Hij schijnt eerst in Engelschen dienst geweest en ontslagen te zijn, maar zijn ontslag heeft hij verloren. Hij is in Amerikaanschen dienst geweest en op geklommen tot kolonelmaar nu heeft hij zijne aanstelling verloren. Toen is hij commis-voyageur geweestdaarop onder de Eenians in Amerika gaan aandringen op het ma ken van opstand in Ierland, met dat gevolg, dat hij zelf daarheen gezonden is, doch bij de eerste ontmoeting met de politie, toen hij gevangen genomen werd, flauw viel. Nu houdt hij zich bezig met het verraden van andere Eenians. Italië. De koning heeft het decreet van 28 Maart, re Amerika. Keizer Maximiliaan blijkt aan de krijgsmacht van Escobedo ontkomen te zijn. Waar hij zich echter op dit oogenblik bevindtweet men niet zeker. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 25sten April tot en met den lsten Mei 1867. pleman van der hoeven. Leiden, 1 Mei 1867. Leiden, 2 Mei 1867. varende ttjsschen

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3