B U t T E N A N D. of op strand gezet. Een groot gedeelte heeftde eene meer de andere minder, schade geleden. De rust is te Schoon rewoerd hersteld. De solda ten hebben niet eer gevuurd, voordat de oproerigen drie malen in naam des konings tot gehoorzaamheid waren aan gemaand. Uit de opgaven in de Staatscourant, betreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de week, be ginnende 14 April en eindigende 20 April, blijkt, dat er in die week zijn aangetast 555, aan de ziekte gestorven 146, afgemaakt 5, hersteld 76, aan het einde der week nog ziek 328 runderenterwijl er sedert het begin dei- veeziekte in het geheel zijn aangetast 95,969aan de ziekte gestorven 46,160, afgemaakt 15,035, hersteld 34,256 en nog ziek 518 runderen. Blijkens eene bij deze opgave gevoegde recapitulatie zijn aangetast van 31 Maart tot 6 Aprilin Zuid-Holland 620, in Noord-Holland 18, in Gelderland 8, in Utrecht 133, in Noord-Brabant 4, totaal 783 runderen. Van 7 tot 13 April: in Zuid-Holland 659, in Noord-Holland 11, in Gelderland 5, in Utrecht 83, in Noord-Brabant 3, totaal 761 runderen. Van 14 tot 20 April: in Zuid-Holland 555 in Noord-Holland 12, in Gelderland 17, in Utrecht 30, in Noord-Brabant 0, totaal 614 runderen. In een ingezonden stuk in de N. Bott. Ct., geadres seerd aan den heer Cremers, lid der Eerste Kamer, komt de heer Keuchenius in sterke bewoordingen op tegen de door eerstgenoende hem in den mond gelegde verklaring: //dat raakt mij minder, maar Mijer gaat niet naar de Oost." De heer Keuchenius beweertdat de heer Cremers wel in het bezit moet zijn van de meest overtuigende bewijzen, om zich over hetgeen door een lid van den anderen tak der volksvertegenwoordiging, die hem nauwelijks bij aan gezicht kentmet anderen particulier gesproken isin eene zaak als deze en in eene staatsvergadering als de Eerste Kamer, aldus te durven uitlaten. De heer Cremers wordt ten dringendste uitgenoodigd de bewijzen voor het door hem geleverde verhaal in het openbaar te leverenwaartoe zijne eigene eer, het gewicht der hem opgedragen betrek king de waardigheid der Eerste Kamer en het belang der waarheid allen in gelijke mate schijnen te nopen. Dinsdag 7 Mei zal te Amsterdam bij het prov. gerechtshof de zaak behandeld worden wegens de in Sept. 1866 te Velzen voorgevallen ongeregeldheden. Volgens de Amst. Cour. zou de burgemeester van Amsterdam gisteren uit VHage een telegram hebben ont vangen, inhoudende, dat de conferentie der groote mogend heden aangenomen is, en dat deze den groothertog uitnoo- digen voorstellen te doen tot regeling der politieke aan gelegenheden. Gisteren is te Deventer iu den gemeenteraad de quaestie behandeld met den hoogl. J. van Vloten. Of en welk besluit de raad genomen heeft is ons nog onbekend. De stoomschepen Schouwen en Kijkduin worden te Nieuwediep verwacht. Te Amersfoort heeft de oplading van twee stuk ken geschut met voorwagens en bespanningen plaats gehad in 141 minuut. De gearresteerdedie den diefstal gepleegd heeft ten huize van een kastelein te Groningen, maakt het aan zijne bewakers vrij lastig. Woensdag deed hij met twee medegevangenen eene poging om te ontvluchten. Beeds hadden zij in de zoldering van hun verblijf een groot gat gemaakt met een van blik vervaardigde zaag, toen dit ge lukkig ontdekt werd. Donderdag-morgen hoorde een dei- bewaarders dat er een bank omviel; hij maakte de deur van de cachot open en vond den dief hangende tegen den muur. Deze werd aanstonds afgesneden en met moeite bij gebracht. In het park der Parijsche tentoonstelling is ook een Hollandsch koffiehuis geopend. De bediening geschiedt door Eriesche vrouwen in nationaal costuum. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maandag des na middags te 5 uren 50°, des avonds te 8 uren 48°, te 10 uren 46°, Wind: N. W. Dinsdag morgen te 5 uren 46°, N. W., te 8 uren 48°, 's middags te 12 uren 63°, Z. W., 's namiddags te 4 uren 55°, Z. W. Pruisen. De regeering wil afzien van haar recht op be zetting, zou bericht men op nieuw, en zal geene be zwaren opperen tegen het neutraliseeren van Luxemburg. Frankrijk verklaart daarenboven af te zien van alle plan nen tot inlijving. En dit alles zal weldra geconstateerd worden door eene conferentie der mogendheden te Londen. Waarlijkhet blaadje is zoo opeens omgekeerddat het moeilijk valt aan al die vredelievende gezindheden zoo maar dadelijk geloof te slaan. De landdag is gisteren in de witte zaal geopend. Er waren 250 personen tegenwoordig. De koning was verge zeld van den kroonprins en andere prinsen. Bij het binnen komen en het verlaten van de zaal werd de koning met gejuich begroet. De openingsrede had uitsluitend betrekking op de bondsconstitutie. Het huis der afgevaardigden heeft heden zijne werkzaamheden hervat. De koning heeft gisteren een ministerraad gehouden, waarbij ook de kroonprins en de leden van het militair en civiel kabinet tegenwoordig waren. Oostenrijk. Het rijk heeft met Nederland, België en Busland eene overeenkomst aangegaankrachtens welke alle industrieele en finantieele maatschappijen op actiën, met uitzondering van assurantie-compagniën, voortaan, op voorwaarde van wederkeerigheidin Oostenrijk toegelaten zullen worden. Frankrijk. Niettegenstaande de vredelievende geruchten, worden de krijgstoerustingen voortgezet. In de haven van Toulon worden kanonneerbooten uitgerust, die vervolgens naar Straatsburg zullen worden gezondenaan de militaire school van St.-Cyr worden reeds kweekelingen van het 1ste studiejaar in de pelotonschool onderwezen, hetgeen ver oorlooft hen onmiddellijk als officieren bij het leger in te deelenterwijl in de forten rondom Parijs maatregelen ge nomen worden, als vreesde men een beleg der hoofdstad. De hertog van Edinburg, derde zoon van koningin Victoriaen de koning der Grieken zijn te Parijs aange komen. De heer Garnier-Pagèseen der hoofden van de lin kerzijde van 't wetg. lich., is met eenige politieke geestver wanten te Berlijn gearriveerd, om daar met de Duitsche democraten over het behoud van den vrede te spreken. In geval van oorlogschijnen de politieke partijschap pen plaats te zullen maken voor nationale eendracht. Beeds hebben de heeren Guizot en Thiers zich in dien zin uit gelaten, en nu verkondigt ook de hoofdredacteur der ka tholieke //Union", bekend door hare bestendige oppositie geest dat hij een der eersten zal zijn om te roepen //Vooruit! en God bescherme Frankrijk." De keizer heeft Zondag 11. op de Tuilerieën den broe der van den Taikoen in een openbaar gehoor ontvangen bij die gelegenheid zijn vriendschappelijke woorden ge wisseld. De keizerlijke prins heeft eene derde operatie onder gaan, die pijnlijker is geweest dan de vorige. Men koes tert alle hoopdat de kunst nu heeft gezegevierd. Het Fransche gouvernement heeft drie rooverhoofd- lieden, die van Civita Vecchia te Marseille waren aange komen, aan Italië uitgeleverd. Beeds hebben vijftienhonderd kleermakersgezellen hun werk hervat. Engeland. De ex-koning van Hanover is hier aangeko men. Zou Z. M. meer in de nabijheid van zijn vroeger koninkrijk willen zijnvoor het geval datOf zou hij liever in tijds zijn persoon in veiligheid willen stellen, voor de oorlog op het vasteland mocht uitbreken Volgens latere berichten schijnt de dood van Dr. Li vingstone nog verre van zeker te zijn. De waarde van den veestapel in Ierland bedraagt ruim 35,000,000 (ƒ420,000,000); dit bleek onlangs op eene te Dublin gehouden tentoonstelling. De Times vreestdat de desorganisatie der liberalen ten gevolge zal hebbendat de hervorming niet de zaak der natie, maar alleen van de regeeringspartij zal worden. De //strike" of //grève" der kleermakersgezellen duurt nog steeds voort. De fondsen der vereeniging schijnen zoo groot te zijndat ieder lid wekelijks een guinea ontvangt. Ook de naaisters zijn tot het verbond toegetreden, en men wenscht zeer, dat deze ongelukkige wezenswier werk zeer slecht betaald wordt, er eenige vermeerdering van loon door zullen verkrijgen. Italië. In Rome hebben 400 katholieken een adres on derteekend tegen de overweldiging van het wereldlijk gezag. Ieder zal zeker niet weten, dat er te Napels een op voedingsgesticht bestaat voor jeugdige Chineezen. Men wil thans deze school brengen onder het ministerie van onder wijs en geheel reorganiseerenom er partij van te trekken voor de handelsbetrekkingen met China. Persano heeft een admiraal en 2 kapiteinsdie tegen hem getuigden, uitgedaagd om met hem te duelleeren. Ratazzi heeft verschillende conferenties gehad met graaf Walewski. Busland. De keizerlijke familie zal 3 Mei hare feestelijke intocht in Moskou houden. Sommigen beweren, dat Busland zijne Amerikaansche bezittingen aan de Vereenigde Staten verkocht heeft voor den afstand van de oorlogsvloot der Unie, die thans in de Middellandsche Zee gestationneerd is.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3