ADVERTENTIEN. Aux élecleurs de i'Kgiise Walloniie de Leide. LEIDSCHE SCHERPSCHUÏÏERS-YEREENIGING- Alle Noord-Sleeswij ksche dienstplichtigen, die in eenschen dienst waren overgegaan maar naar Sleeswijk erugkeerden, zullen, volgens ininisterieele resolutie, het and worden uitgezet, zelfs al willen ze Pruisen worden u zich bij het Pruisische leger laten indeelen. Duitscbland wil ook in de vereering zijner dichters bij Frankrijk niet achterblijven. Freiligrath verkeert in behoeftige omstandighedenen nu roept men al zijne ver eerders op 0111 hem een nationaal geschenk in geld aan te bieden. Frankrijk. Nog voor dat de wet op de leger organisatie aangenomen is, schijnen er in de Fransche armee wijzi gingen te worden aangebracht; zoo is bij de corpsen zou- aven, turcos en jagers eene geheel nieuwe exerceer-methode iugevoerd; de manoeuvre in dichte massa's heeft bijna ge heel plaats gemaakt voor een tirailleur stelsel; op een ge geven signaal ziet men gansche bataljons zich voorover op den grond werpen en voortkruipen. De zouaven exer- ceeren ook geblinddoekt, om den vijand in de duisternis te leeren overrompelen. De minister van oorlog heeft ver der ook nog de verloven bij de cavalerie gestaakten aan den keizer de voordracht gedaan tot afschaffing der muziek bij alle regimenten cavalerie en artillerie. De voordracht is door den keizer goedgekeurd en de maatregel zal on middellijk worden ten uitvoer gelegd. Von Bismarck schijnt reeds bezig te zijn met het uitzenden van verspieders. Zoo heeft men den liden April twee Pruisische officieren verrast, die bezig waren de ves tingwerken der Fransche stad Thionville op te nemen. Ze zijn terstond op bevel van den plaatselijken kommandant gearresteerd. Daar de oorlog nog niet uitgebarsten is, zul-' len de spionnen niet gefusilleerd worden, maar hunne ar restatie zal waarschijnlijk tot eene wisseling van verklarin gen tusschen Parijs en Berlijn aanleiding geven. Op het Champ de Mars staat eene restauratiedoor de commissie voor de tentoonstelling opgerichtwaarin men zeer goedkoop te recht kan. Wanneer men zich wil ver gasten op brood, soep, ossevleesch, kaas, groenten eu een karafje wijn, dan betaalt men daarvoor slecht 85 cen times; voegt men er wat bouilli bij van gebraden vleesch, dan wordt het 90 centimes, en neemt men in plaats van bouilli een schotel dagelijkschen kost, dan betaalt men nog maar 90 centimes CORRESPONDENTIE. Aari het bestuur der Zaugvereeniging Cae cilia. M. UEdele bescbulJigl mij van onbescheidenheid cn van onhenschbeid beide beschuldigingen komen mij voor ongegrond te zijn. Ik was wel uitgenoudigd op uwe uitvoering, maar niet als persoonmijn persoon was dus vrij in het uitspreken van mijn oordeel. Voorts was ik met medeweten van uwen directeur officieus uitgeuoodigd een stukje over die uitvoering in te zenden. Dus valt de beschuldiging van in discretie dan weg. Wat inijue onheuscblieid aangaat, zoo begrijp ik niet welke onheusch- heid daarin ligt, mijne overtuiging ridderlijk uit te spreken: eene over tuiging die bij mij blijft bestaan ook na uw antwoord. Ik blijf vreezeD dat de Leidsebe Zangvereeuiging door uwe Zaugvereeniging zal benadeeld worden. Wanneer ik nu die raeening heb, dan twijfel ik daarom nog volstrekt niet aan uwe goede trouw maar dan verschil ik eenvoudig met lIEd. van gevoelen omtreut de beste middelen om den bloei der muziek te bevor deren. Ik heb de eer mij met achting te noemen, UEd. Dw. Dienaar, Leiden, 17 April 1867. v. P. Wij achten hiermede deze zaak van beide zijden genoegzaam toegelicht. red. HANDEL. OVERZICHT DER WEEK. KolFie. Deze week werden verkocht 4000 balen Java per het schip Vriendschap a 38 ets., en 1200 balen prijs geheim, benevens 560 balen Java per Jessie Jamisson, mede prijs geheim, en 1500 balen Macasser per Francina Wilhelmina. Stuiken-. Ruwe. Door eeuige toegevendheid van den kant der ver- koopers was de omgang gedurende deze week vrij belangrijk. Verkocht werden ca. 4000 kranjangs Java, binnen, tot geheime j vijzen, vermoe delijk fl3/i beneden de veiling van Maart 11. De stemming is over het algemeen niet onguustiger. Geraffineerd. Met iets meer kooplust doch door de terughoudendheid der raffinadeurs bleef de omgang beperkt. Thee. Met geregelden omgang voor behoeften. Rijst. De omgang bepaalde zich geheel voor behoeften. Men noteert thans Rangoon /9% a 9% Basseiu11%, Java Tafel ƒ16 a ƒ18. Specerijen Zonder handel Indigo. Zeer vast, vooral de betere soorten. Deze week zijn ca. 40 kisten Java afgedaan. Meekrap. Met weinig vraag en onbeduidenden handel. Potasch. Vast en Petersburger moeilijk a 12 te koopen. Katoen. Dit artikel bleef de gansche week in dalende stemming verkeeren, terwijl de handel van weinig beteekenis was. Tin. Banea. De afdoeningen bedragen: 300 blokken 52%, 14 dagen ontvangst; 1100 blokken 52%. veilingsontvangsttermijn1000 blokken 51%, gedeelte 14 dagen, uedeeltelijk veilingsontvangsttermijn. Huiden. Afgedaan. 350 Soerabaya Runder circa 5kilo per Fran cina Wilhelmina. Wol. Zonder handel. Vetwaren. Prima Cochin Kokosolie, 38.Prima Ceylon 33%. Palmolie per 50 kilo ƒ24 a ƒ26. Malaga Olijfolie ƒ71. Lijnkoe ken per 104 stuks ƒ11 a ƒ15. Raapkoeken per 1040 stuks 75 a ƒ80. Raapolie contant A41^, per 6/w. 42%, Najaar 43%. Lijnolie contant ƒ40, per 6/w. 41%, Najaar ƒ40. Petroleum. In loco met weinig omzetting tot 22 a 22% voor blank. Zeilende werden afgedaan 500 vaten tot 22. draaien. Over het algemeen deze week met goede kooplust in vastere stemming. Meel vast. Tarwemeel 1ste qual. ƒ21 ƒ22. 2de qua!, 18% 18%. 3de qual. 153%, ƒ16. GEMEENTERAAD. Vergadering van 20 April. Afwezig de HH. Ten Sande, Wttewaall, Dn Rieu, Schel- tema, Kneppelhout, Tieleinan, Van Kaathoven Hoog en Tollens. Teruggave van betaalde directe belasting verleend aan J. Nieuwenhoff en D. Smit. Gecontinueerd als stadsdoctoren J. C. Kist, G. Zaalberg en Dr. J. van Kaathoven. Ontslagen als adsistent-torenwachter Petit. Aan de Nationale Zaugvereeni ging vergund bet gebruik der Stads-gehoorzaal. Geweigerd liet verzoek van P. Schouten c. s. om nog 4 maanden gesteld te worden in het genot van de toelage als gewezen ambtenaren der plaatselijke belastiugen. Goedgekeurd het tarief van de gabel op het trekpad van deze gemeente op den Leidscbendam. Aan J. B. Asbrede vergund bet leggen van een duiker. Toegestaan liet verzoek van Jkr. Mr. J. N. van Puttkammer ter bekoming van gemeentegrond. Aan de wed. Bentfort van Val kenburg vergunning verleend tot bet leggen van eene brug over de sloot buiten de voormalige Witte-poort. De burge meester deelt mede dat door het dagelijksch bestuur besloten is zich tot het hooger bestuur te wendenmet verzoek dat de schaap- en lammermarkt weder heropend worde. De beer Harteveld vraagt den heer burgemeester inlichting over bet daarstellen van een schietbaan. De burgem. antwoordt dat men zich heeft ge wend tot bet hooger bestuur met verzoek om de gemeente zoo dra mogelijk daarvan in het bezit te stellenmet aanbod van eene geldelijke bijdrage vanwege de gemeente. Nadat daarover door verschillende leden het woord gevoerd is, is de concept verordening omtrent de bewaring en den verkoop van bronolie met eenige wijziging, en na bijvoeging van een nieuw, dooi den heer Buys voorgesteld artikel, aangenomen. Le scrutin s'ouvrira mardi prochain, 23 Avril, de 12 a 4 beures dans la salie du Consistoireentree au Breêstraat et le dépouillement s'en fera le soir du ïuême jour a 7 heuresen presence des électeurs. Au nom du Consistoire, F. C. J. VAN GOENS Président. W. G. DE BRUYN KOPS, Secrétaire. AAN DE De Heer VAN SWIETEN beeft bedaukt voor het lid maatschap van bet bestuur; naar aanleiding hiervan zal op Zaterdag 27 April e. k. des namiddags ten acht uur, eene Algemeene Vergadering gehouden worden, in het loge ment //Plaats Royaal", Wijk I, N°. 37. Namens het Bestuur, J. HOOG, Secretaris. Geëerde begunstigers die nog wenschen lii'BgwBy gebruik te maken van mijn tegenwoordig Fliotographie Helles' (voor hetzelve wegens verplaatsing wordt gesloten), gelieven daar toe over te gaan vóór Zaturdag 27 April aanst. A. C. WEIJER.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3