ADVERTENT1EN. Hoogheemraadschap Rijnland. BOl Wkl .NST. I'!U.IS\T,AA<;. zijn verzoek, eervol ontsl. verleend als burgem. der gem. Duiven, en als zoodanig benoemd H. J. Blaisse, secret, dier gem. Bij Zr. Ms. besl wordt de off. van gezondb. der 2de kl. J. de Clercq Zubli, op zijn daar toe gedaan verzoek, met den laatsten Juli aanst. eervol uit den zeedienst ontslagen, en is het eereteeken tot belooning van eervollen langdurigen werkelijken dienst b\j de schutterij toegekend aan J. A. Maas Geesteranns voormalig maj. komm. der dd. schutterij te Delft. Bij kon. besl. is benoemd tot ontv. der dir. bel. te Haarlem c. a. H. M. H. van Wes- semthans control, der dir. bel., in- en uitg. rechten en acc. te Nijme gen, en tot ontv. der dir. bel. en acc. te Krommenie c. a. J. A. van Vliet, ontv. te Wilnis c. a. Verder is bevorderd tot ingenieur-verificat. van het kadaster, zonder bezwaar van de schatkist, J. Kuypers, thans landmeter 1ste kl. Bij kon. besl. is een eervol ontslag verleend, be houdens aanspraak op pensioenaan de hoofdcommiezen bij de algem. re kenkamer J. G. Ferleraan en W. J. Ockerse Rutten, en aan den comm. S. Essenins Greeff, onder toekenning van den titel van hoofdcomm.; voorts zijn benoemd: tot hoofdambten., met den personeelen titel van re ferendaris, G. A. Plók, thans comm.; tot hoofdcomm. A. J. Groenemei- jer, thans comm.; tot commiezen J. G. Volck, J. J. Ninck Blok, J.C. Kuhlman en C. M. van Vliet, thans adj.-comm. Z. M. heeft in hun nen rang overgeplaatst bij het reg. gren. en jagers den lsten luit.-adjudant J. C. Palier, van het 5de, de 1ste luits. G. H. Cool, van het 7de, en N. W. Hofstede, van het 8ste reg. inf., alsmede de'lste luits. C. F. H. Putman Cramer en J. H. P. van Goens, van het instruct.-bat. Z. M. heeft aan Johan Godart van Gendteervol ontslagen hoofding. van den waterstaat 1ste kl., een pensioen verleend van ƒ2000 'sjaars. De Tweede Kamer zal in de volgende week voor 3 a 4 weken hare werkzaamheden schorsen. Daarna zullen de wetsontwerpen nopens de schutterijende erfpacht enz. in behandeling komen. In de vergadering van het koninklijk instituut van ingenieurs zal door den heer Mr. J. P. Amersfoordt wor den ter bezichtiging gesteld en toegelicht eene door hem vervaardigde reliëfkaart van de Zuiderzee en aangrenzende gewesten. Men verneemt dat concessie verleend is aan de Rijn spoorwegmaatschappij voor het maken van zijtakken van Harmeien naar Breukelen en van Gouda naar 's-Hage. Uit de opgaven in de Staatscourantbetreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de weekbe ginnende den 24sten en eindigende den 30sten Maart daar- aanv., blijkt, dat er in die week zijn aangetast 797, aan de ziekte gestorven 235, afgemaakt 6, hersteld 42, aan het einde der week nog ziek 514 runderen, terwijl er se dert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 94,135, aan de ziekte gestorven 44,829, afgemaakt 14,991, hersteld 33,539 en nog ziek 776 runderen. De bloemententoonstelling te Amsterdam werd Zondag door ongeveer 11,000 personen bezocht. In //Arti et Amicitiae" is eene tentoonstelling geopend van schilde rijen van oude meesters. Aldaar zijn bij den raad twee voorstellen aanhangigóf om het door de Kamer verworpen subsidie voor de medische school uit de gemeentekas te be talen, óf om de regeering te verzoeken in de hoofdstad eene academie te vestigen. De hoogleeraar R. van Rees te Utrecht, die weldra den ouderdom van 70 jaren zal bereikt hebbenzal spoedig zijn emeritaat verzoeken. Te Utrecht bestaat het voornemen tot oprichting eener slachterij in het groot, ten einde deu burgerman in de gelegenheid te stellen zich goed en goedkoop vleeschte verschaffen. Te Deventer houdt de hoogl. Yitringa Zaterdag avonds voorlezingen over de geschiedenis der beschaving en het ontstaan der verschillende godsdiensten. Men bericht dat ook een aantal ongeletterden en handwerkslieden deze lezingen zeer getrouw bijwonen. Aan 's rijks werf te Ylissingen is te water gelaten het Nederlandsche oorlog-stoomschip //Vice-admiraal Koop man." Nog dagelijks vertrekken er landverhuizers uit Gro ningen. Een Pries, die dezer dagen wegens gemoedsbe zwaren naar N.-Amerika wilde gaan, verkocht zijn boeltje voor circa f 300, maar toen hij gereed stond om aan boord te gaan, legden zijne schuldeischers beslag op het geld. Men vangt in Hoorn zooveel haringen, dat men er letterlijk geen raad mede weet. In onze oostelijke provinciën worden voor Pransche rekening en tegen hooge prijzen vele paarden aangekocht. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Dinsdag des na middags te 5 uren 4S°, Wind: N. W., des avonds te 8 uren 45°, te 10 uren 43°, N. W. Woensdag morgen te 5 uren 42°, N. W., te 8 uren 46°, N. W., 's middags te 12 uren 52°, 's namiddags te 4 uren 52°, Z. W. BUITENLAND. Pruisen. Men schijnt in Berlijn een weinigje bang te worden. Yan de aftreding van het ministerie Ricasoli verwacht men eene toenadering van Italië tot Frankrijk. Op Oostenrijk rekent men niet veel. En sommigen vreezen dat het uitstellen der volledige uitvoering van art. 5 van het tractaat van Praag de Noordsche mogendhedenbij eenen eventueelen oorlog met Frankrijk, wel eens Napoleon in de armen konden werpen. De Pruisische landdag zal omstreeks de helft van Mei bijeenkomen. Niet alleen het geheele Noord-Duitsche leger, maar ook de Saksische troepen worden van naaldgeweren voor zien. Om in het genre te blijven voegen wij hierbijdat officieren der garde eene tooneelvoorstelling hebben gege ven in den koninklijken schouwburg, waarbij zelfs officie ren in het orkest medespeeldenterwijl het geheele hof er bij tegenwoordig was. Oostenrijk. De keizer is van Pesth te Weenen te ruggekeerd, vergezeld door graaf Andrassy. Denemarken. Men zegt dat de koning in een aan spraak tot eene deputatie uit de Deensche bevolking van Londen gezegd zou hebben: //Zelfs in de zuidelijkste, be paaldelijk Duitsche districten van Sleeswijk'heet hetliever met Denemarken ten dood, dan met Pruisen ten ver- derve." Pruisische bladen noemen dit verhaal: eene ver metele vinding. Maar al heeft Christiaan IX dit niet gezegd dat men in Sleeswijk zeer tegen Pruisen is gestemd is niettemin een feit. In een brief uit Frederiksstadt wordt de toestand der bevolking onder Denemarken en Pruisen vergeleken met dien onzer vaderen onder Willem Y sedert 1787 en onder onze bevrijders van 1795 gedurende de ja ren 1810—'13. Frankrijk. Men zegt dat Zweden aan de Fransche regeering heeft aangeboden, haar 20,000 naaldgeweren af te staan. De commissie der dotatie van den heer De Lamar- tine heeft voorgesteld den dichter de rente van een kapi taal van 500,000 francs te geven, terwijl na zijn dood het kapitaal bij zijne nalatenschap zou gevoegd worden. De erkentelijkheid der natie zou zich dus niet tot De Lamartine zelf beperken maar zich zelfs uitstrekken tot zijne schuld eischers. Turkije. Men] gist dat er bij de aardbeving op Les bos ongeveer 4000 menschen zijn omgekomen. De berich ten van het eiland Lemnos luiden mede allertreurigst. Er is een begin gemaakt met de ontruiming van de vesting Belgrad. ACADEMIE. Heden promoveerde: In de beide rechten: de heer T. van Beyma thoe Kingma, met Stellingen. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJN LAND brengen bij deze ter kennisse van de ingelanden: dat bij de op 4 April 11. gehouden verkiezingen van 3 Hoofdingelanden en 5 Hoofdingelanden-plaatsvervangers, met volstrekte meerderheid van stemmen gekozen zijn de volgende Heeren: als Hoofdingelanden t in het 8e district J. W. S. ROELOFFS 9e H. KOP 13e Mr. P. L. F. BLUSSÉ; als Hoofdingelanden-plaatsvervangers in het 4e district F. W. OEWEL, 6e J. YAN SCHIE Jr., 8e S.A. YAN HOOGSTRATEN, 9e C. YERDUIJN, 13e G. YAN DER POEL Jz. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland H. C. J. HOOG, Dijkgraaf. W. G. de BRUYN KOPSSecretaris. Letden, 6 April 1867. Het Gemeentebestuur van AALSMEER looft een prijs uit van drie honderd gulden voor het best gekeurde PLA1V TAN KEN HOKPSTOHEN (met besteken be grooting), in te zenden uiterlijk op den lsten Mei e. k. De noodige inlichtingen zijn verkrijgbaar op de Secretarie der gemeente. J. TAKBurgemeester. K. v. ZIJYERDEN, Wethouder.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3