15 April Stoomboot »Rijn en Gouwe." Weldadige Landgenooten LEIDSCHIï SCHERPSCHUTTERS-VEREENIGING- academie. OFFICIEELE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. hervatting* der Zomerdienst. Aan de leden wordt medegedeeld, dat de oefening in plaats van Donderdag 11 April zal plaats hebben op Vrijdag 12 April e. k. des namiddags ten 7 uur, en dat de Algemeene Vergadering op Vrijdag ^12 April des avonds ten 8 uur, in het locaal boven de Stadswaag zal worden gehouden. Namens het Bestuur, J. HOOG-, Secretaris. LI. Zaturdag avond, 30 Maart, is per nachtwagen van 10 urenvan de expeditie van Gend en Loos van Rotter dam aan het adres van de heeren Gebr. van Wijk te Am sterdam verzonden, een grijs papieren, behoorlijk met cachet en lak verzegelde enveloppe, inhoudende de hier onder vermelde geldswaardige papierenals volgt Een wisselbrief, getrokken door van Heek en C°. te Enschedé, aan de order van (onbekend) op J. de Bour te Amsterdam groot f 800. Een dito getrokken door dezelfden, aan de order van (onbekend) op C. de Heer en Zoon te Amsterdam, groot f200. 56 Russische Coupons, ieder groot f23,60, waarvan de gedeeltelijk bekende nummers zijn 37311 tot 3731670753 70754, 3273, 6242, 17484, 17485, 17802, 22575 tot 2257S29525, 30336, 41157,41160,46932,46933,53211, 53212, 64457, 65157, 71411,71623,71624,75698,77142, 77152, 80968, 80969, 83636 tot 83638; 89562. 4 Russische Coupons ieder groot f 50, nummers onbe kend. 7 Coupons Oostenrijksche metallieken, ieder groot f 30,90, nummers onbekend. Coupons Russische spoorweg groot f 5,90, nummers on bekend, en 1 Coupon Rijnspoorweg groot f 22,50, nummer onbe kend. 5 Coupons Fransch-Oostenrijksche spoorweg ieder groot f 3,52, nummers onbekend. Verzoeke bij aanbieding van een dezer nummers ken nisgeving aan den Heer eersten Commissaris van politie te Leyden. Door het kort na elkander overlijden hunner ouders zijn zes kinderen het oudste 12, het jongste lf jaar tel lende weezen geworden, en zullen daardoor zonder krachtige hulp tot armoede vervallen, dat met het oog op hunne zedelijke ontwikkeling en bij gemis van een wees huis, nog meer te betreuren zoude zijn. Met inspanning van alle krachten en wanneer over eenige gelden kan worden beschikt, is dat echter te voorkomen, en zal het bedrijf des vaders ten voordeele der kinderen worden voortgezet. De Ondergeteekendenmet het treurig lot der weezen begaan, roepen met vertrouwen Uwe hulp in en vragen van Uwe belangstellende liefdadigheid eenige milde bijdra gen; toont op nieuw, dat dit nimmer te vergeefs is en dat gij van Uwen overvloed iets wilt afzonderen tot behoud van zes Uwer natuurgenooten. De Vader der weezen doe onze roepstem weerklank vin den in uwe hartenen met Zijnen Zegen worden door ruime giften deze weezen voor stoffelijken en zedelijken ondergang behoed. Zegwaart, den 8 April 1867. J. J. VAN SITTERT, Predikant. J. LAMMENS, Burgemeester. C. L. J. BOS, Secretaris. H. J. AUGUSTIJN, Burgemeester van Zoetermeer. J. A. VAN DEN BROEK, Notaris. Onderstaande heeren hebben zich welwillend bereid ver klaard dit beroep te ondersteunen en Uwe liefdegaven mede in ontvang te nemen. A. J. MOLENAAR, Predikant j Mr. C. W. HUBRECHT, Wethouder J. MOLL Jzn., Predikant 1 Mr. P. L. F. BLUSSÉ, Advocaat J F H. J. R. G. THEESING, Predikant, te Rotterdam. C. HOEKWATER, Lid van de 2e Kamer, te Delft. C. L. J. BRIJCE, Predikant, te Alphen. tig om er geen gebruik van te maken en nog eens dat genot te smaken dat we twee jaar geleden genotenen waarvan sedert de herinnering zoo levendig bleef bij ieder die 't bijwoonde. Eigenaardig inderdaad waren de gewaarwordingen die men gevoelde bij 't staren op dat veelvormige groen die veelkleurige bloemen en daartus- schen die duizende andere lieve bloemen uit Gods scheppingdie keur van Amsterdamsche schoouen in allerlei, meestal keurige kleeding uitgedoscht. Jammer aan den eenen kant, dat de massa bezoekers wel wat groot was om zich gemakkelijk in de overigens zeer ruime paden te kunnen bewegen Toch maakte dat zeer talrijk bezoek een bijzonder goeden indruk op ons; deze namelijk dat men in de hoofdstad dergelijke pogingen om aan den goed smaak voedsel te geven weet te apprecieeren. Den totaal-indruk terug te geven, welke dat geheel maakte op iedereen toen de welluidende muziektonen van het ruim bezet orkest, soms krach tig genoeg om tot aan 't andere einde der zaal te weerklinkendoor die ruimte golfden, toen die schitterende verlichting aan dat alles een eigen aardige tint gaf, toen daar iets van onvermengde weelde nederdrupte in ieders gemoedtoen men er in eene stemming gebracht werd om alles wat buiten iswat geleden is en wat nog 't gemoed bekommert geheel te vergeten om zich over te geven aan de genieting van dien zoeten wellust, wij wagen 't niet; maar we kunnen, we mogen niet nalaten onze stad- genooten die hiertoe in de gelegenheid zijn en er wellicht niet aan dachten luide toe te roepen gaat er heen en gaat dat genot smaken't welk in die mate alleen daar te genieten is, wijl locale gelegenheid alleen bij machte is om zoo iets mogelijk te maken. Wij vernamen dat Donderdag-avond de tentoonstelling op dezelfde wijze zal gesloten worden. Ten slotte nog de opmerking dat het Dagblad van 's-Gravenhage ver keerd ingelicht was, toen 't beweerde dat Amsterdam met een soortgelijke on derneming van de Haagsche afd. der Landbouw-Maatschappij concurreerde; 't tegendeel is 't geval, daar eerst nadat het programma voor de Amster damsche tentoonstelling was uitgegeven, de tentoonstelling, in 's-Hage te houden, verkeerdelijk zeker, juist op denzelfden datum werd vastgesteld; deze inrichting moet| daarom te meer bevreemden, daar die te Amsterdam onder medewerking van de afdeeling Amsterdam der Holl. Maatschappij van Landbouw wordt gehoudenen beide afdeelingen dus nu elkander wel wat tegenwerkten. Dat dit echter niet aan die van Amsterdam te wij ten isgelijk het Dagblad doet voorkomenblijkt uit 't medegedeelde. Mochten die besturen zich in 't vervolg met betrekking tot de tijds bepaling hunner tentoonstellingen onderling verstaan dan ware zulks wis nog meer in 't belang der tentoonstellingen hoewel ze nu beiden fraai zijn en zeker meer tot genoegen van 't publiek. W. Ook de bloemententoonstelling te 's-Hage, door de afdeeling 's-Gra venhage der Holl. Maatschappij van Landbouw gehouden, werd, naar wij vernemenmet een schitterenden uitslag bekroond. Als tegenhanger hiervan laten wij hier volgen dat, in't begin dezes jaars, op eene vergadering, waarbij niet eens 't geheele bestuur voltallig was en, van het ruim driehonderdtal leden, zeven tegenwoordig waren, bij meerderheid van stemmen tot de opheffing der koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot aanmoediging van den tuinbouw besloten is. Jammer zeker maar vreemd niet minder. Heden promoveerde: In de beide rechten: de heer V. T. J. M. Til- man, geb. te 's Hertogenboschmet Stellingen. Vergadering van den Gemeenteraad van Leyden, op Donderdag 11 April 18G7's namiddags te twee uren. Onderwerpen: 1°. Benoeming van eene Ve Kraammoeder. 2°. Verzoe ken tot continuatie, van: a. Bastiaantje van Velzen, als stads-vroedvrouw; b. Sara Maria van Iperenals adjunct stads-vroedvrouw. 3°. Verzoek van Jhr. W. I. C. Rammelman Elsevier, tot continuatie in den hem aanbe volen werkkring, met den titel van Archivaris. 4°. Verzoeken om ontslag tegen 1 Mei, van: a. G. H. Key, als hulponderwijzer le klassse aan dt openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs 2e klasse, voor jongens; b. J. van Duynals hulponderwijs 4e klasse aan de openbare lagere school n°. 1 voor on vermogenden. 5°. Voordragt tot het verleenen van verlof aan den hulponderwijzer J. H. Nieuwland, gedurende zijn diensttijd bij de Nat. Militie. 6°. Aanvrage van de Commissie voor de tentoonstelling van kunstwerken van oude meesters in de maatschappij Arti et Amicitiae, om twee schilderijen voor hare tentoonstelling af te staan. 7°. Staat van af- en overschrijving, dienst 1866. 8°. Voordragt ter vol doening van kosten bij eene plaats gehad hebbende aanbesteding. 9°. Voorstel van het raadslid J. Scheltema, tot verhooging der schoolgelden op de instellingen van hooger, middelbaar en lager onderwijs. 10°. Aan vragen om teruggave van betaalde plaatselijke directe belasting, van: a. J. Nieuwenhoff; 5. D. Smit.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3