DIIETTAiTll-f SREEI1&IMG BUITENLAND. OFFICIEELE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. KWEEKSCHOOL VOOR ZEEVAART, ZEEGERS \EECMS (Dilettant Pianist), G. MELDER (Violist). en de intervenieerende partij terecht tusschen gekomen. Pleiter stelde zich alsnu vooreerst ten taak voor het hof de gegrondheid en rechtmatigheid van de vordering in eerste instantie aan te toonen. Daartoe zou hij de navolgende puuten bespreken: a. Trachten aau te toonendat de Ned. Herv. gem. te Leiden het recht van autonomie bezit met betrekking tot hare goederen, met andere woorden dat die gemeente de bevoegdheid heeft hot huishoudelijk reglement vast te stel len op het beheer daarvan. b. Dat het reglement van 1861 op wettige wijze is tot stand gekomen. c. Dat zoowel de notabelen als de nieuwe gemeente commissie wettig zijn gekozen. d. Dat aan haar in de qualiteit waarin ze is opgetreden de actie tegen deze gedaagde competeert tegen die door haar is ingesteld. e. De niet-ontvankelijkheid der interveniërende partij. In de tweede plaats zou hij stilstaan bij het vonnis waar van appel is aangeteekend en de grieven tegen dat vonnis toelichten. Nadat de pleiter eenige van die punten zeer breedvoerig had toegelicht, deed hij ten slotte twee vragen. Vooreerst waarom wenschte men een nieuw x-eglement vast te stellen en welke reden bestond er die actie aan te doen? Alleen deze, dat men door de tegenpartij daartoe gedwongen was. Ten anderewaartoe al die tegenspraak Pleiter noemde haar inconsequent en zonder raison d'etre. Nadat dit pleidooi van 10 tot 3 uren had geduurdbepaalde het hof den termijn van antwoord op Dinsdag a. s., als wanneer Mr. G-. M. van der Linden zal optreden voor de geïntimeerde. Velen herinneren zich met genoegen de fraaie tentoon stelling, dezer dagen door de vereeniging voor bloembol lencultuur te Oegstgeest, in de zaal van Zomerzorg ge houden; aan weinigen echter is het bekend dat het onze stadgenoot de heer H. Witte was, die daartoeevenals ten vorigen jare, door 't bestuur juitgenoodigdwelwillend zich met de rangschikking heeft belast. De leden der vereeniging, deze belangelooze hulp op prijs stellende, gaven den heer Witte hiervan heden een tast baar blijk, bestaande in een keurig bewei-kt geschenk van zilverterwijl zij bij monde van den president der vereeni ging, nog hunnen dank voegden voor de in dezen geno- rnene moeiten. Wij hebben bericht, dat onder de Nedeid. geleerden die namens het comité d'organisation tot bijwoning van het te houden congres internat, d'Anthropologic etc. ge- noodigd waren, ook behoort N. Westendorp te Haarlem. Wij vermoeden dat hier wijlen onze beroemde landgenoot N. Westendorp bedoeld iswiens geleerde prijsverhandeling over de Hunnebedden in 1815 door de maatschappij van wetenschappen te Haarlem met goud bekroond werd. Gisteren avond is alhier de eerste vergadering der //Vereeniging tot beoefening van staats- en krijgsweten schappen" gehouden. Hedexx moi'gen heeft in de bewaarschool op de Garen- markt een examen plaats gehad, waarover morgen nader. Ten gevolge van opgekomen verhindering bij het Fransche tooneelgezelschap te 's-Hage, zal op Vx-ijdag 22 Maart in den Leidschen schouwburg geene voorstelling- plaats hebben. Wij vernemen uit Sassenheim dat door mevr. de wed. Rente Linse, geb. Voombergh, gelegateerd is f 3000 aan de diaconie en f 1000 aan de kerk van de Hervormde ge meente aldaar. De heer J. N. Hai-deman1ste lxxit. van het 4de reg. inf., alhier in bezetting, is overgeplaatst naar het instr.-bat. te Kampen. Zaterdag a. s. zal H. M. de koningin een groot kin- dex'bal geven voor Z. K. H. pi'ins Alexander. Het schitterend gecostumeerd bal, eex'gisteren door baron Van Brienen te 's-Gravenhage gegeven, werd opge luisterd door de tegenwoox'digheid van Z. K. H. den kroon prins. I)e Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woensdag des namiddags te 5 nren 36°, des avonds te 8 uren 34°, te 10 uren 32°. Donderdag morgen te 5 nren 30°, te 8 uren 34°, s middags te 12 uren 37°, 's namiddags te 4 uren 38°. De keizer en de keizerin van Frankrijk hebben Maandag 11. plotseling het concert op de Tuilerieën verla ten om zich naar hun kind te begeven. Den volgenden dag ging de keizer evenwel weer op de jacht. De berichten omtrent den keizerlijken kroonprins te Pa rijs zijn zeer verontrusteixd. Het blijkt dat wij in de vo rige week goed waren ingelicht. Men is op de Tuilerieën zeer bezorgd. De koningin van Denemarken is op Marlborough- house aangekomen, ten einde de prinses van Wallis bij ta staan in het ondergaan eener pijnlijke operatie. In Portugal is een ministerieele crisis op handen. Op de uitlevering van een roover heeft de paus een premie van 3000op die van een rooverhoofdman een premie van 6000 lires gesteld. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 14den tot en metden20sten Maart 1867. Bevallen w. e. van der Heyden, geb. V. d. Mey, E. Lar- dee, geb. Robberse, D. J. van Ulden, geb. De Vink, Z. J, Gerte- naar, geb. Van Zwieten, Z. E. van Vliet, geb. Kwaadgras, Z. A. II. C. Leeflang, geb. Winck, D.A. van der Walle, geb. Van Polanen, Z. M. Langeveld, geb. Overmeer, Z. A. G. Huygens, geb. Van Zomerveld, Z. J. S. Starkenburg, geb. De Paauw, D. M. v. d. Wilk, geb. Seriier, Z. B. Marsteller, geb. Kraan, D. J. Benning, geb. Hofkes, Z. E. van der Hooft, geb. De Groot, Z. J. L. Blansjaar, geb. Pierlot, Z. G. H. Deelen, geb. Van Dijk, Z. F. H. Jong- mans, geb. Priuzen, Z. Z. tweel. G. v. d. Ven, geb. De Jong, Z. J. L. Boekwijt, geb. Den Bak, Z. C. Arbouw, geb. Dool, D. P. Erades, geb. Neuteboom, D. J. D. Zandvliet, geb. Lannooy, D. M. C. van Deventer, geb. Van Linden, Z. M. H. van Dranen, geb- Florijn, Z. GehuwdP. Kloosterboel' jm. en A. M. Freers jd. W. A. Moote, jm. en S. Sampion, jd. J. P. Krassenburg, jm. en J. Segaar, jd. A. Montfoort, jm. en J. Hüter, jd. Overleden: R. J. de Wind, wed. S. J. Koenes, 79 j. C. van Zijp, wed. J. Bouwman, 77 j- J. van Houte, wed. J. van der Togt, 85 j. -C. Verkouw, D. bijna lj. B. van Ham Z. 14 j. C. Schee pers W. 65 j. I. Beurze Z. 3 m. 15 d. K. J. A. Gieze Z. 3 j. 10 m. C. E. Verhulst D. 1 j. 6 m. J. de Munnik Z. 16 j. 7 m. C. Huygens D. 1 j. 8 m. E. Verbree D. ruim 19 m. J. M. Cousijn Z. 6 m. W. de Vos D. 21 j. M. A. Perrin Z. 2 m. J. Velthuyzen, D. 11 w. S. van Putten D. 10 d. W. G. Heus Z. 3 m. P. M. Heymans 72 j. W. F. de la Rie 23 j. J. A- van Heusden 11 m. A. M. Recchardt, wed. J. G. Honius, 73 j. M. J. Hoogkamer D. 6 m. CONCERT der teh voordeele der met welwillende medewerking van den Heer en met medewerking van den Heer ORCHEST-DIRECTEUR DE HEER Jk. J. WUTKËMÜ. te geven op Woensdag 2c Baart, des avonds ten f uur, In de GËHOORZAAL. N°. l.fSymphonie N°. 5Beethoven. 2. Allegro uit het 22e Concert voor Yiool. Yiottt. 3. Cocex't in D-mol voor PianoMozart. 4, Ouvertux'eder Berggeist Spohr. 5. Widmung, Lied vaxx Schumann Trans cription pour piano der Liszt. n 6. Rêverie voor YioolYieuxtemps. 7. Bagatelle x voor Piano Zeegers Yeeckens. b. Baueimtanz J 8. Ouverture RosamundeSchubert. Plaatsen zijn te bespreken bij de HH. SCHREUDER en YAN BAAK den 22, 23,^25, 26 en 27 Maart van 's morgens 10 tot '9 middags 5 uur tegen betaling van f 0.10-

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3