Openbare Verkooping De Engelsche commissie voor de tentoonstelling te Parijs had het plan gemaaktom alle producten van de Engelsche pers gedurende 1866 aldaar te exposeeren. Dit plan zal spoedig verwezenlijkt zijn. Reeds zijner, door ver schillende uitgevers, meer dan 3000 banden bijeengebracht. Alle groote boekhandelaren te Londen en Edinburg heb ben hunne fondsartikelen van het vorige jaar, en daaron der menig kostbaar prachtwerk, ter beschikking gesteld. Prins Alfred van Groot-Brittaniëhertog van Edin burg, is met het fregat Galatea van Plymouth naar Lis sabon onder zeil gegaan. Hij zal waarschijnlijk eenige voorname plaatsen aan de Middellandsche zee bezoeken, om daarna eene reis te ondernemen naar AustraliëIndië China en Japan. In Groot-Brittannië zijn ongeveer 150,000 menschen in dienst der verschillende spoorweg-maatschappijen. OFFICIEELE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. Wezenlijke Menschen vrienden Iemand, geboren uit de arbeidende klasse, doch tegen woordig door Gods goedheid in iets betere omstandigheid geplaatstwensehte thans gaarne iets te ondernementot leniging der armoede van die zoo nuttige, maar zoo vaak miskende werkmenscben. Zoo er soms hier of daar een menschenvriend of vriendin is, die eene groote of kleine som geld over zou hebben en niet in de gelegenheid is, om wezenlijk met nut weldaden te verspreiden, zoo wenscht steller dezes, met zoodanig iemand persoonlijk kennis te makenom in de gelegenheid te worden gesteld te helpen weldoen, niet alleen aan dorpsgenootenmaar indien de middelen toereikend waren, ook aan een of twee naburige gemeenten. Voor de zuiverheid van bedoelingen kan geene andere borgstelling gegeven wordendan het woord van eer en desverkiezende goede getuigschriften. Verschil van godsdienst wenscht men bij zulk een lief dadig doel niet in aanmerking te nemen. De firma JACs. HAZENBERG Cornsz., Boekhandel te Leiden, heeft zich bereid verklaard giften voor het boven gemeld doel in ontvangst te nemenonder het woordVoor Rijpwetering. Bereids is ingekomen van den Heer J. Kneppel- hout f5. De Commissaris des Honings Roept bij dezen op allen die genegen zijn zich gedu rende onbepaalden tijd, doch minstens tot 31 December 1867, onder de leiding der daartoe van Regeringswege aan- gewezen Veeartsen, te belasten met de inspectie van het rundvee, dat thans binnen besmetten kring in dit gewest is opgestald, dat in den aanstaanden zoaier in de wei den zal worden gebracht, en dat na afloop van den weitijd weder zal worden opgestald. De te benoemen personen mogen geen dienst doen in hunne woonplaats. Hunne standplaats zal bun nader wor den aangewezen. Aan deze betrekking is verbonden een weekgeld van f 12.benevens vergoeding van reis- en verblijfkosten naar de 4de klasse van bet tarief, vastgesteld bij Zijner Majesteit besluit van 15 December 1849 (Staatsblad N°. 62). Belanghebbenden moeten zich vóór den 22 Maart eerst komende met franco brieven aanmelden bij den Heer G. J. HENGEVELD, belast met de regeling der veeart- senijkundige dienst tot wering van den veetyphus te Ley den. Bij het verzoek om plaatsing behoort te worden over gelegd een getuigschrift van eerlijkheid en goed gedrag aftegeven door den Burgemeester der woonplaats en van ouder dagteekening dan 1 Januarij 1867. Het onderzoek of de sollicitanten kennis hebben van vee en der verschijnselen van den veetyphuszal geschie den door den Heer HENGEVELD voornoemd, of de door hem daartoe aan te wijzen Veeartsen. 's Gravenuage 14 Maart 1867. De Commissaris des Konings voornoemd J. LOUDON. in bet Heeren-Logement aan den Burg te Leyden, Bpp ten overstaan van den aldaar residerenden Nota- HBBül ris J. M. E. DERCKSENvan De aangename en wel aangelegde BUITENPLAATS genaamd RHIJNH0Fmet kapitaal Heerenhuis, Turk mans- en Koetsierswoning, Koetshuis, Stalling voor zes paarden, Moes en Broeituinen met perziken en drui- venkastenOVERPLAATS met grooten Vijver, Plant soen en opgaand houtgroot ruim 7 bundersstaande en liggende aan den Rijn, bij het Schouw van Duivenvoorde, ook wel genaamd Het Haagsche Schouwonder de gemeente Oegslgeest. Breeder bij aanplakbilletten omschreven en in 5 perce len te veilen. Waarvan de provisionele opveiling zal plaats hebben op HANDEL. De onderhandelingen tusscheu Pruisen en Oostenrijk tot het 9luiten van een handelsverdrag zullen 1 April hervat worden. Men meldt uit Noorwegen, dat de ijshandel aldaar van jaar tot jaar toeneemt. Terwijl de uitvoer in 1861 eene som van ruim 19,000 gulden aan waarde bedroeg, steeg dit bedrag in 1865 tot 89,000 en in 1867 zelfs tot 100,000 gulden. De meeste uitvoer heeft plaat9 naar Engeland, Hamburg en Frankrijk. Naar ons land wordt slechts weinig ingescheept. De grootste ladingen vertrekken uit de havens van Christiania, Krageroe, Droebak en Drammen. Door bemiddeling van den Nederlandschen consul-generaal in Japan, den graaf Van Polsbroek, is er tusscheu Denemarken en Japan een ver drag van handel en zeevaart tot stand gekomen, en den 12den Januari onderteekend. Bij Möffing in Stiermarken heeft men eene belangrijke steenkolen- bedding ontdekt. De definitieve sluiting van de handels- en scheepvaart-tractaten tus- schen Oostenrijk, België en Nederland schijnt ophanden te zijn. OVERZICHT DER WEEK. Koffie. Vast gestemd door den gunstigen afloop der veiling bij de Ned. Handel Maatschappij op 13 dezer. Suilier, Ruwe. In afwachting der N. H. M. veiling op 20 dezer in eene zeer kalme stemming. Dito geraffineerd. Met weinig kooplust. Thee. Stil in afwachting der veiling op 21 dezer. Rijst. Zonder handel. Specerijen. Zonder omgang. Men noteert notenmuskaat N°. 1 87 a 88 ets. Kaneel N°. 3. op 122 ets. gehouden. Krenten tot lageren prijs gezocht. Eene partij Triëster werd zeilende tot 10% verkocht, tot welken prijs steeds goede vraag bestaat. Indigo. Vast doch stil, daar de voorraad klein is en meest uit af wijkende en defecte soorten bestaat. Meekrap. Met geregelden handel tot geheel onveranderde prijzen. Potasch. Flauw. Petersburger loco 12% en bij groote partij mogelijk 12 54- Haloen. Gedurende deze week in flauwe stemming; er werden tot lagere prijzen circa 200 balen Noord-Amerikaansche afgedaan de markt blijft echter ten slotte iets vaster. flcnnip. De veiling op 12 dezer is reeds door ons gemeld. Tin. Deze week werden afgedaan: van Banca: 400 blokken totƒ5454» 1700 blokken tot ƒ54 1/2, 1300 blokken tot 54%, 1600 blokken tot ƒ55, 500 blokken tot 55 541000 blokken tot 55y2, 200 blokken tot 55%; van Billiton: 700 blokken tot ƒ54, 500 blokken zeilend ƒ55, 100 blokken tot ƒ55. Huiden. Afgedaan: 578 Oost-Ind. per Huydecoper, 888 Oost.-Ind. per Van Artevelde, 125 Oost.-Ind. per Bristolian, 261 dito, 115 dito, 653 Oost.-Ind. per Brouwershaven. Wol. Niets omgegaan. Vetwaren. Met beperkten haudel. Men besteedde voor prima Coc- tiën Cocosolie 38; prima Ceylon 34. Petroleum. Door den aanhou dendenoostenwind, waardoor de verwacht wordende nieuwe aanroeren be let werden binnen te-komen, verkeerde dit artikel in vastere stemming en werden dientengevolge betere prijzen bedongen. Zie hier den staat van voor raad alsmede van hetgeen eerstdaags verwacht wordt: voorraad in entrepot Ca. 1L800 vateu verwacht per Cleopatra 1700 vaten, per Jessie en Heinrich 3300 vaten, per Maria Adelaide 2000 vaten, per Kinsington 2500 vaten, per Ida Mac Leod 2500 vaten, per Merrimac 1900. Totaal Ca. 25700 vaten. De Burgemeester vau Leiden herinnert bij deze den Geestelijken en studenten in de Godgeleerdheid, die reeds bij de Nationale Militie zijn ingelijfd, alsmede hun die daartoe kunnen worden opgeroepen, dat zij tot het bekomen der ontheffing van de werkelijke dienst, bedoeld bij de eerste zinsnede van art. 127 der wet van den 19den Augustus 1861 (Staatsblad N°. 72), verpligt zijn, vóór den lsten April aanstaande, honne aan vrage, met het daarbij behooreude bewijsstuk, bij hem Burgemeester in te dienen. IN DE PROVINCIE ZUID-HOLLAND

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3