Maandag No. 2172. Prijs dezer Courant. Deze Courant wordt dagelijksmet uit zondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Prijs der Advertentiën. Spoortreinen van Leiden'naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 n. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden, dagelijks n/m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u. 50 m.; 's namidd. te 3 u. 35 m.; 's avonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 n. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14den en voorlaatsten van elke maand. Rijkstelegraaf. Dagelijks geopend van 8 uren 'sm. tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelegraaf dagelijks van 8 u. 'sm. tot 10 u. 30 m.'sav. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donder dag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. Bureau der Plaatselijke Secretarieopen dagelijks van 104 uren. Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 92 uren; Zaterdag van 912 uren. De Gemeente-architect is te spreken op het Raad huis, eiken werkdag 's morgens van 12—1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten1 en Accijnzen -'dagelijks van ,9—1 uren en van 46 uren; van 's Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uren; van Zegel en Registratie dagelijks van 84 urenvan de Hypotheken'en het Kadaster van 9—4 uren. BEHICHT. Met de uitgave van dit Nommer houd ik vrijwillig op Eedacteur van dit blad te zijn. A. MONTAGNE Iz. BINNENLANDSCIIE BERICHTEN. Z. M. heeft den prins van Oranje benoemd tot eerevoor zitter der Nederlandsche hoofdcommissie voor de wereld tentoonstelling te Parijs. Gedeputeerde staten der provincie Zuid-Holland heb ben bepaald het aandeel van elke gemeente in de te leve ren manschappen voor de lichting der nationale militie van 1867, als o. a. 's-Gravenhage 254; Delft 68; Eotterdam 336Schiedam 54Leiden 121en Dordrecht 69 man. De heer M. J. Parser te Scheveningen is tot vice- consul van Spanje toegelaten. De werkzaamheden voor de afdamming der Ooster- Schelde worden steeds voortgezet; de aanvoer van mate rialen gaat geregeld voort. De gemeenteraad van Haarlem heeft het reglement vastgesteld voor eene daar op te richten meisjesschool met vijfjarigen cursus. De Arnhemsche Courant heeft van het lid der Tweede Kamer den heer Keuchenius het volgende portret gegeven //Een ijveraar, een uitsluitend man, even weinig een vriend en bondgenoot der liberalen als der conservatieven, in onze kamer eene excentrieke en abnormale figuur, maar met en misschien door dit alles een man, die aanspraak heeft op de achting en sympathie ook van ons, zijne te genstanders. Een man van hartstocht, Goddank, in onze flegmatieke vertegenwoordiging, van een oprechten harts tocht een militant mandie geen kwartier geeft en geen kwartier vraagt, een Maccabeeër verdwaald in de negen tiende eeuw. De kunstmatige opgewondenheid en opwin ding van den pleiter voor eene kwade zaak (en de Kamer kent zulke pleiters) is de zijne niet, en even weinig doet hij aan het genre der zoetsappige hatelijkheden. Hij is een oprecht hater en een oprecht doodslager." Bij het studentenkorps te Utrecht bestaat het plan de feesten dit jaar te doen doorgaan. Denkelijk zal de feestweek dan van 17 tot 23 Juni duren. De noodige schik kingen zijn in deze reegis genomen. Te Wemeldinge is Woensdag met 60 tegen 19 stem men besloten tot de invoering van het nieuwe reglement ter benoeming van kerkeraadsleden. Yan de 147 biljetten waren er 103 ingekomenwaarvan 3 van onwaarde en 1 in blanco. De Deventer tapijtfabriek heeft ƒ200'sjaars bepaald, om kinderen, in de fabriek werkzaam, gedurende 8 uren per week onderwijs te laten geven aan de fabriek. In den nacht tusschen 7 en 8 dezeromstreeks half- vijfbrak er brand uit in de pottenbakkerij van den heer J. S. te 's-Boschdie in weinige oogenblikken het geheele pand in lichte laaie vlammen zette; aanvankelijk liet de brand zich dan ook allerernstigst aanziendaar dit pand tot een dicht bebouwd blok huizen behoort, nagenoeg gren zende aan het E. K. weeshuisen dewijl het brandende pand slechts door een nauw steegje te bereiken was. Dank zij de doelmatige en vlug aangewende bluschmiddelenwas men den brand echter reeds te 7 uren meester en werd hij be perkt bij gezegde bakkerij welke totaal is afgebrand. Voor eenige dagen heeft in de E. K. kerk te Goes een vrij brutale diefstal plaats gehad. De dieven schijnen des nachts door het raam in de kerk gekomen te zijn en hebben een offerblok geledigddatnaar men meenteene niet onbelangrijke waarde bevatte. Tot nog toe heeft men van de daders niets kunnen ontdekken. Heden Zaterdag op den middag werd opZomerzorg, nabij deze stad, eene tentoonstelling geopend van bloemen gelijk zulks in 't vorige jaar plaats had. Het is de Yereeniging voor bloembollencultuur te Oegst- geest, die, nog juist binnen de grenzen van haar kring blijvende, toch in de zeker zeldzame gelegenheid is daar voor eene gelegenheid te kiezenwelke gezegd kan worden tot onze stad te behooren, en die daarbij zoo bij uitne mendheid daarvoor geschikt is, dat men schaars elders eene betere vinden zal. Mochten wij in 't vorige jaar onzen stadgenooten aan bevelen die tentoonstelling te gaan bezoeken, met nog meer vrijmoedigheid kunnen wij dat ook nu doen. De in zendingen zijn veel talrijker en meerendeels ook fraaier, terwijl aan de rangschikkingdie aan dezelfde zorgen werd toevertrouwdalles is gedaan wat slechts strekken kon om er een goed en, in den volsten zin des woords, bevallig geheel van te maken. Er mogen elders tentoonstellingen van meer omvang gehouden zijn en worden, zeker is het toch dat deze met elke anderewelke ook en waar ook gehoudengerustelijk kan vergeleken worden. Wij wenschen haar en 't valt immers wel niet te Voor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per post2.80. Afzonderlijke Nommers0.05. Yan 1-6 regels 0.75; iedere regel meer 0.125. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90; iedere regel meer 0.15.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1