KLAVER! VROUW. SCHOUWBURG TE LEIDEN. WIJ ZIJN IN DEN AAP GELOGEERD. Salon des Variétés van Amsterdam DE HEER LUSTIG. DEURWAARDER LIEDJESDICHTER. de akten-examens'in dit gewest worden afgenomenen hoe zich het best daarop voor te bereiden. Uit dit belangrijk stukdat ruim verspreid wordtis blijkbaardat daarin voor alle candidaten eene nuttige aanwijzing te vinden isen dat de commissie van het examen ook hen die afgewezen moe ten worden bekend maakt met de redenen, en na den af loop hen in de gelegenheid stelt het werk op hun gemak na te gaau en hen te wijzen op hetgeen zij noodig hebben ten einde bij eene volgende gelegenheid beter te slagen. De heer J. T. F. U. Lauts, pred. te Vrouwepolder heeft het beroep naar de Hervormde gemeente te Ooster- land aangenomen. De gemeenteraad alhier heeft in zijne zitting van he den Donderdag benoemd tot lid der plaatselijke commissie van toezicht op de scholen van middelbaar onderwijs Dr. K. A. Rombach; tot leeraars voor de wis- en natuur kunde aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs 1ste klasse voor meisjes de HH. H. Brongersma en R. Sinia; voorts den heer J. van Loghem weder voor één jaar benoemd tot leeraar aan de instellingen van hoo- ger en middelbaar onderwijs voor het boekhouden, en eene wijziging vastgesteld in de verordening voor de commissie tot verzameling van voorwerpen van oudheid- en geschied kundige waarde. Langdurige beraadslagingen zijn gehouden over een ont- werp-raadsbesluit tot heffing eener directe belasting van ingezetenen die op kamers wonen. De wettigheid van de voorgestelde regeling werd verdedigd door Prof. Buys en de onwettigheid of de strijd met art. 243 der gemeente wet betoogd en herhaaldelijk ontwikkeld door Mr. C. Cock Mr. J. E. Goudsmit en den heer Scheltema. De heer Har- tevelt stelde voor, door het bepalen van een opklimmen - den factoraan bestaande bezwaren te gemoet te komen waaruit Prof. Van der Hoeven aanleiding nam tot het doen van een voorstel, om het collegie van dagelijksch bestuur in de gelegenheid te stellen het ontwerp te wijzigen en de behandeling te verdagenwaarmede de vergadering zich ver- eenigde. Door den gouv.-generaal van Neerl.-Indië is o. a. be noemd tot notaris te Poerwakarta (residentie Krawang) B. A. Barkey, cand.-notaris. In het algemeen overzicht van het Nieuw Bataviaasch Handelsblad dd. 29 Januarileest men het volgendeGis teren ochtend is alhier de treurige tijding ontvangen van het overlijden van den heer Mr. A. Prins, in leven vice- president van den raad van Nederlandsch-Indië, komman- deur der orde van den Nederlandschen Leeuw en groot officier der Limburgsche orde van de Eikenkroon. Zijn stoffelijk overschot werd heden morgen in den tuin bij het paleis te Buitenzorg ter ruste gelegd. Vele autori teiten en andere belangstellenden woonden die treurige plechtigheid bij^ Aan het graf bracht Z. E. de gouverneur- generaal hulde aan de nagedachtenis van den overledene, waarop door den predikant der Protestantsche gemeente te Buitenzorg, Dr. J. J. Diest Lorgion, ook een toepasselijk woord gesproken werd. BUITENLANDSG HE BERICHTEN. Garibaldi heeft aan eene Candiotische deputatie aan gekondigd dat hij een zijner zonen naar Candia heeft ge zonden en datzoo de insurrectie sterk genoeg is om zich nog eenigen tijd te kunnen staande houden, hij wellicht in persoon zich derwaarts begeven zal. Het is bijna zeker, dat de opening der groote ten toonstelling te Parijs in plaats van op 1 April op 1 Mei zal plaats hebben. De werkzaamheden, vooral in het park, zijn nog zeer ten achterenmaar nog meer de tentoonstel- Iers zelf, voornamelijk die van machines enz. Det bui tengewone eischen en de vexatiën der commissiën doen overigens vele industrieelen afzien van het voornemen om te exposeeren. Bij het verdedigen van het ontwerp vaff wet tot ver dere verbreiding en verbetering van het lager onderwijs in Frankrijk is de volgende opgave door den minister van onderwijs, den heer Duruy, aan het wetgevend lichaam medegedeeld: //In 1840 hadden de godsdienstige vereeni- gingen tweeëntwintig percent van de schoolgaande bevol king des rijks in hare scholenthans hebben zij er achten dertig percent. //Op ieder honderdtal onderwijzers onzer kinderen behoor den in 1840 twintig en behooren thans 43 tot het onderwijzend personeel der godsdienstige vereenigingen." De opgave werd door den minister medegedeeld tot wederlegging der bewe ring dat de vrijheid van onderwijs in Frankrijk niet wer kelijk bestaat. OFFICIEELE BERICHTEN. Bevallen: M. Frank, geb. Kloek, Z. C. P. Sala, geb. Knaa- pen, Z. M. van lzenburg, geb. Meijer, Z. M. van Brakel, geb. Neuteboora, D. J. M. van Staden, geb. den Haan, Z. M. c. Lut, geb. Koster, D. J. Ketting, geb. Lau, D. J. Moote, geb- Ouwerkerk, Z. M. C. Kooreman, geb. van Went, Z. A. van der Meer, geb. van Tol, Z. J. Duiverman, geb. van der Wielen, D. M. van der Mee, geb. Boot, Z. M. Fransen, geb. Tijssen, Z. M. van der Vos, geb. KasteelenD. a. van der Hart, geb. Bitot» Z. H. C. Planjer, geb. Waardenburg, Z. G. Houps, geb. Sioos, D. S. Suringargeb. Valckenier, D. Overleden J. Bavelaar Z. 12 w. B. Braggaar W. 71 j. M. Kerkvliet, wed. J. Barnhoorn, 64 j.G. Alofs D. 9 d. A. Stui. vinga 37 j. J. van Poelgeest W. 61 j. A. van der Linden Z. 4 ra. J. G. van Kempen D. 62 j. L. van Kruijsen Z. 18 d. M. Wij vering 69 j. A. C. M. Wijtenburg D. 8 w. C. M. Langezaal 1 j. en 5 ra. P. J. Zuurdeeg Jz. W. 57 j- H. Eikerbout, wed. C. Noest, 56 j. J. de Graaf D. ruim 15 j. R. Kikkert Z. 3 j. en 2 m. A. Tange D. 4 w. ADVERTENTIEN. Voor de vele bewijzen van deelneming mij betoond bij het afsterven van mijn geliefde Echtgenoot J. L. DE VRIES, betuig ik bij deze mijn opregten dank. De Wed. J. M. DE VRIES, geb. Hasenbosch. Leiden, 7 Maart 1867. onder directie van LOUIS BOUWMEESTER COMP. Groote Vaudeville in twee Bedrijven, waarin de rol van Lustig door Edttard Bamber o zal vervuld worden. na hetzelve Vaudeville in één Bedrijf. Nooit alhier vertoond. tot slot: Nieuwe kluchtige Vaudeville in één Bedrijf. Aanvang ten 7 ure. Prijzen der plaatsen Loges ƒ1.60. Baignoires ƒ1.20. Parterre Gallerij ƒ0.50. Achter-gallerij 0.30. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Woensdag des namiddags tc 5 aren 36°, des avonds te 8 uren 36°, le 10 uren 34°, Donderdag morgen te 5 uren 32°, te 8 uren 34°, 's middags te 12 uren 3G°, 's namiddags te 4 uren 36°. Burgemeester en Wethouders van Leyden doen te wetendat de in schrijving van nieuwe leerlingen op de openbare scholen voor on- en min vermogenden zal plaats hebben van den 4den tot den 16den Maart e. k., in de schoollocalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnsteegop de Bin nenvestgracht aan het plantsoen, en op de Oude Vest, des voormiddags van half negen tot negen uren en des namiddags van half twee tot twee uren, behalve des Zaturdags namiddags en des Zondags. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 28sten Februari tot en met den 6den Maart 1867. Gehuwd J. H. Heus jm. en P. Bulleman jd. J. de Knijff wedr. en K. Vuik jd. A. van Dalen wedr. A. C. Wakka jd. F. P. J. Delfos den Doren jm. en A. J. Peelen wed. OP HAAKOAK OEN 11 MAAKT 18Ö7 De plaatsen zijn te besprekenvoor Aandeelhouders op Zaturdag den 9 Maarten voor Niet-Aandeelhouders op den Speeldag van 10 tot 1 ure.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3