Buitenlandsch Nieuws. binnen het arrondissement Eindhoven, ter standplaats de gemeente Veldhoven, J. F. H. de Wit, cand.«notaris. Op Donderdag, den 28sten Februari a. s., zal de ge wone audiëntie van den Ministers van Financiën en van Oor log en op Vrijdag 1 Maart, die van den Minister van Ma rine niet plaats hebben. De Minister van Oorlog heeft, als een vervolg op de voorloopige kennisgeving nopens de koninklijke militaire academie te Bredatot geruststelling van ouders en voogden wien zulks mocht aangaanter hunner kennis gebrachtdat wanneer dit jaar, en zelfs in het volgend jaar, geene jon gelingen als cadet aan genoemde academie mochten worden toegelatende admissie in volgende jarea ook op lateren leeftijd zal geschieden zoodat de jongelingenwelke in die jaren het maximum van den leeftijd volgens de tegenwoor dige voorschriften mochten bereikenhet vooruitzicht op eene plaatsing als cadet niet behoeven op te geven. Naar wij vernemen, zegt de //Stoompost," zijn als vervolg op vroegere mededeelingenbij het personeel voor den aanleg van staatsspoorwegen, met ingang van 1 Januari 1867 bevorderd: tot adjunct-ingenieur de opzichter 4de klasse C. W. P. Mielingj - tot bouw- en werktuigkundige 2de klasse, de bouw- en werktuigkundige 3de klasse G. G. Braams. Met ingang van 1 Maart 186 7 bevorderd: tot opzichter lste klasse, de opzichters der 2de klasse C. J. Hupscher, J. Crollaer en J. G. A. Koop; - tot opzichter 2de klasse, de opzichter» der 3de klasse A. LieseJ. Roskam, H. K. van der LekA. van Oosterhout Az., Mr. H. H. van de Poll, J. MicheelsA. A. Nunnink J. A. Jurriaanseen P. van Stralen; - tot opzichter 3de klasse, de opzichters der 4de klasse A. W. Beck, J. O. van Tricht, N. Eeltjes, G. P. van der Tak, D. Harting en J. H. Danner; - tot opzichter 4de klasse, de opzichters der 6de klasse J. W. M. HuygensF. HoogenstraatenC. W. D. Broman en C. A. van Oldenbarneveldtgenaamd Witte Tullingh. Terwijl eervol ontslag is verleend aan den sectie-ingenieur Th. Bleckman en aan den adjunct-ingenieur G. A. Escher. De //Nederlandsche Industrieel" deelt het volgende mede: «Naar wij vernemen is de levering van de ijzeren spoor wegbrug te VGravendeel, waarvoor de Kölln. Maschinenbau-Ge- sellschaft laagste inschrijver was (aanbesteding van 31 Jan. 11.) door den Minister van Binnenlandsche Zaken gegund aan de HH. L. J. Enthoven en Comp. te 's-Hage. //Wij zeggen den heer Minister dank voor deze beschikking en prijzen genoemde firma wegens haren ijver om dit werk, met opoffering van eigen voordeelbinnenslands te houden." De heeren Tjasink, Roobol en Peters hebben de con cessie tot het bespelen van den 9tads-schouwburg te Amster dam met het verminderd subsidie van f 9000 weder aan vaard. In de veel besprokene zaak der mishandelingen door sommige cadetten van een ouder op die van een jonger studiejaar gepleegdin de maanden October en December jl., in het gebouw der Koninklijke Militaire Academie te Breda en ten gevolge waarvan sedert het begin der maand Januari elf cadetten te 's-Hertogenbosch in hechtenis zijn, als be schuldigd van voormelde mishandelingen te hebben gepleegd heeft de krijgsraad in de lste militaire afdeeling Zaterdag vonnis gewezen. Zij zijn allen schuldig verklaard aan slaan en verwonden met voorbedachten rade met velen op één en veroordeeld lot cellulaire gevangenisstraf: De V. en L. voor den tijd van twee maanden Van P. en V. van eene maand en vijf tien dagenTen S. en De J. van eenentwintig dagen R. van C., B., V. d. B. en Van der M. van veertien dagen. Als verzachtende omstandigheden zijn o. a. aangenomen de gulle bekentenis der beklaagden en de toestand der Mi litaire Academie op het oogenblik dat de feiten werden ge pleegd. Nadat de beslissing van den krijgsraad aan de beschul digden was medegedeeld, hebben zij allen te kennen gege ven daarin te berusten. Zaterdag morgen i3 te Alkmaar een muntbiljet van 10 gulden in handen van de politie geraakt, dewijl het bleek valsch te zijn. Het moet zeer goed nagemaakt zijn; het papier is anders; de letters zyn grooterhet woord //grondwet," staande in het echte bovenaan op het openge slagen boek in den benedenrand, is veranderd in de woor- 4en //Wet Georg." Bij de openbare verhuring Maandag op het Raadhuis gehouden, zijn huurders geworden: 1°. van een partij weiland aan de Slaagsloot onder Leiderdorp, G. Tibboel voor f 90 j 2°. van het grasgewas op de Vestwallen, H. Bremmer voor f 20; van het grasgewas buiten de WittepoortP. Zuy- derwijn voor f 21; 3°. van het grasgewas buiten de Hooge- woerds- en buiten de Zijlpoorten, G. van der Veer voor f 13, en 4°. van het grasgewas op de Singels van de Hoogewoerds- tot de Morschpoorten H. Borgerding voor f 2 8. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maan dag des namiddags te 5 uren 43°, de3 avonds te 8 uren 43°, te 10 uren 41°. Dinsdag morgen te 5 uren 41°, te 8 uren 43°, 's middags te 12 uren 45°, 's namiddags te 4 uren 39°. De stad Antwerpen zal eene leening sluiten van 22 millioen franks en wel op de navolgende voorwaarden. Er zullen 27 5,000 obligatiën worden uitgegeven van 100 frs., die voor de ronde som van 22 millioen zullen worden toe gewezen, alzoo tot 80 frs. per actie, zij zullen echter niet onder de 90 frs. worden uitgegeven, zoodat de bankiers, die de leening zullen nemen, 10 frs. aandeel winst ge nieten. De cholera, die te Keulen in de maand Januari slechts vier offers eischte, is weder aan het toenemen. Van den 12den tot den 17den dezer zijn 2 3 lijders aan die ziekte bezweken. De Fransche regeering heeft bepaald, dat ter gele genheid van de tentoonstelling al de keizerlijke kasteelen door de vreemdelingen zullen kunnen worden bezocht; om dit bezoek belangwekkender te maken, zullen er zooveel mogelijk de meubelenschilderstukken en voorwerpen van dagelijksch gebruik vereenigd worden uit den tijdwaarin die kastee len bij vroegere bezitters in de mode waren. De kommandant der stoomboot //La Sentinelle," door den Franschen consul op Corfu terstond na de aardbeving op Cephalonia met levensmiddelen en kleeren derwaarts ge zonden geeft een treurig verslag van den toestand op Ce phalonia. Argostolieene havenplaats, welke na de aan hechting der Jonische eilanden aan Griekenland zeer in bloei was toegenomenis geheel verwoest. Behalve die stad en Luxurizijn een aantal dorpen door de ramp getroffen ge worden twee zelfs, naar verzekerd wordt, schier geheel verzwolgen. Het aantal reeds bekende slachtoffers is 500 terwijl nog dagelijks nieuwe lijken worden gevonden. Het getal personendie op het eiland zonder huisvesting zijn wordt op niet minder dan 6 0,000 begroot. In het Prater te Weenen heeft den 16den dezer een duel plaats gehad tusschen prins Von Solms en graaf Wedel naar aanleiding van het ongunstig oordeel door dezen uit gesproken over het gedrag yan sommige bloedverwanten van den prins in den slag bij Langensalza. Prins Von Solms daagde Wedel uit, die zijne woorden niet wilde terugnemen. De ridderlijke jjeest van den prins deed hem voor zijne familie party vattenofschoon hij zelf niet in de zaak betrokken was. De uitdaging was voor hem des te gevaarlijker, omdat graaf Wedel bekend staat als een der beste schutters, wiens schot nooit faalt. Hij besefte dan ook dat hij den dood te gemoet ging en maakte zijn testament voor hij zich naar het terrein begaf. Aan de vuurwerkers zijner kompagnie gaf hij f 4000 in bankpapier toen hij zijne woning in het arse naal verliet met bijvoeging, dat dit wel het laatste geschenk was, dat hij hun geven zou. Zijn voorgevoel had hem niet bedrogende kogel doorboorde hem de borstholte en bleef in de lever. Den 19den dezer had zijne plechtige begrafe nis plaats, die onder anderen werd bijgewoond door den koning van Hanover, met zijn staf, aartshertog Wilhelm, den Oosteurijkschen minister van oorlog, bijna alle officie ren der artillerie enz. De predikant der Evangelisch-Luther- sche gemeente hield de lykrede bij het graf. De troonrede van keizer Napoleon moet stellig te Rome met welgevallen gelezen zijn. Het officieele //Giornale di Roma" heeft haar althans in zijn geheel overgenomeneene eer die haar in vorige jaren niet is te beurt gevallen. In het legerkamp bij Aldershot zijn proeven genomen

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 2