N°. 2161. Dinsdag 26 Februari. A0.1&67. Binnenlandsch Nieuws. LEinSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prij9 der Advertentiën1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu- welijks- en doodberichten van 1-4 regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 85 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 ra.; 10 u. 1 m.; 12 ju. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 ii. 6 m.; 9 o. 5 m.; naar Haarlem en Arasterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochteni 4 u,, de overige dagen5 van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, dagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusiiohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's rnorg. te 7 u. 50 ra. en te 10 u.50 m.; 's namidd, te 5 u. 35 m.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-Iudisohe Laadpost. Over Southampton 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Jndisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uren, Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissi! van Fabricage des Zaterdags van 11-1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretari i opan da Inks van 10- i uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. De Gemeenle-Arehilect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12-1 uren. Kantoor der in- en Ditgaanda Heohten en Aooijnzen dagelijks van 9luren eu van 3—6 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag in Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft tot rector-magnificus aan de Hoogeschool te Utrecht voor het academiejaar 1867/68 benoemd den hoog leeraar W. Koster; - tot plaatsvervangend kantonrechter te Holwerd J. Z. van der Markontv. der registratie en do meinen aldaar. Z. M. heeft aan den Oost-Indischen ambtenaar P. de Bruin, laatstelijk adsistent-resident van Tanab-Datai' (Pa- dangsche bovenlanden), thans met verlof hier te lande, op zijn verzoekmet ingang van 1 Maart a. s., een eervol ontslag verleend uit 's lands dienst, met toekenning van pensioen. De commissaris des konings in de provincie Zuid- Holland heeft aan HH. burgemeesters en wethouders der ge meenten in die provincie doen toekomen een afdruk van eene missive van den Minister van Binnenlandsche Zaken van den 14den Februari, alsmede van die van den inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht in dit gewest van den 13den Februari, betreffende maatregelen tot afwering en casu quo tot bestrijding van de cholera-epidemie. Uit de opgaven in de Staatscourant, betreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de week, begin nende den lOden Februari en eindigende den 16den Februari, blijkt, dat er in die week zijn aangetast 1082 aan de ziekte gestorven 317, afgemaakt 6, hersteld 117, aan het einde der week nog ziek 642 runderen, terwijl er se dert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 88,917, aan de ziekte gestorven 41,383 afgemaakt 14,934, hersteld 31,619 en nog ziek 981 rundereD. Het volgende bericht uit Berlijn, dd. 21 Februari, zegt het //Handelsblad," geeft «wellicht" de beste ophelde ring omtrent de geruchten, welke geloopen hebben aangaande de aanleiding tot de geheime zitting: //In zijne zitting van heden heeft het koninklijke lands- oeconomie-collegie een gewichtig besluit genomen. Op voor stel van het gewone lid voor Westfalen baron Von Schorle- meijer te Alst, is met 41 tegen 4 stemmen het volgende besloten: //Overwegende, dat reeds door het ministerie van handel en eeredienst bij het ministerie van builenlandsehe zaken nadrukkelijk is aangedrongen, om op Nederland (mot het oog op de aldaar heerschende veepest en de onvoldoende maatregelen door de autoriteiten genomen) eene diploma tieke pressie te oefenen en met algeheele afsluiting der gren zen te dreigen, - zal ook tot den minister van landbouw het verzoek worden gericht om te verkrijgen //dat bedoelde algeheele afsluiting voor alle verkeer onmiddellijk worde af gekondigd", wanneer de tegenwoordige maatregelen niet bin nen zeer korten tijd het gewenschte gevolg hebben. //De minister, zoo vervolgt de berichtgever, (een corres pondent van den «Miinsterischer Anzeiger") verklaarde niet alleendat hij dit voorstel volkomen goedkeurde maar be tuigde zijne blijdschap over het besluit van het collegiedat aan het ministerie een zeer gewenschten steun zou geven. //Men kon er op rekenen, dat de regeering, des gevor derd, de daad op de bedreiging zou doen volgen." Reeds vóór geruimen tijd was te Haarlem over het algemeen sprake van eene railroute tusschen de gemeenten Amsterdam en Haarlem. Thans echter hebben de werkzaam heden voor eene zoogenaamde spoorweg-onderneming met paarden een aanvang genomen en beloven met spoed en kracht te zullen worden voortgezet. Van vele zijden wordt eene onderneming van dien aard tusschen beide genoemde steden algemeen toegejuicht. Van de concessie omtrent de railroute Haarlem-Zantvoort wordt thans weinig vernomen. - Het kantongerecht te Heusden heeft Donderdag een vonnis gewezen in een schier nooit voorkomend geval; de zaak is deze: Den hofmeester van de Heusdeosche 9toomboot werd in 1853 door een onbekenden reiziger, op de boot, een zakje met geld ter bewaring gegeven, inhoudende f 113.975. Zijn knecht, en door dezen ook de directie, wisten hiervan. Ruim een jaar lang had hij het geld bewaard, toen hem de dienst opgezegd en tevens het zakje met geld opgeëischt werd. De hofmeester voldeed hieraan maar verlangde een bewijs van overgifte, met vermelding hoe en op welke wijze dit zakje in zijn bezit was gekomen en de inhoud der munt speciën. Intusschen ging hij als hofmeester over op de Ca- pelsche boot, en bij het verongelukken van die boot, in 1862 vond hij den dood in "de golven. Zijne weduwe her trouwde in 18 64 en verlangde van de directie het zakje met geld terug, dat, dewijl zich nog niemand daarvoor als eigenaar had opgedaannu aan haar als de wettige eigenares moest worden teruggegeven. De directie weigerde

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1