N°. 2157. Vrijdag 22 Februari. A0. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSGH 111 1.1!IAII Deze Courant verschijnt eiken daghe- halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 £u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 n. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 n., de overige dagen, 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leidendagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Poatbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 ra.; 's uamidd. te 3 u. 35 ra.; '■avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Qost-ludisohe Landpost. Over Southampton l en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Iudisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rylts-Telegreaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uten. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrjjdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 11-1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie open dadelijks van 10-1 uren.- Thesauriealle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12-1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van d 6 uren; vaa's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft de doodstraf, waartoe Jannetje van Houte, wed. Marinus van Weele, bij arrest van het provinciaal ge rechtshof in Zeeland dd. 17 September 1866, is veroor deeld wegens vergiftiging van haren manverwisseld in eene tuchthuisstraf van 20 jaren. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal op Zaterdag den 23sten dezer niet plaats hebben. De receptie bij den Commissaris des Konings te 's-Hage werd Dinsdag avond op treurige wijze gestoord. Jhr. F. A. ridder van Rappard, oud secretaris-generaal en raad-advi seur by het Departement van Oorlog, enz., werd aldaar door eene beroerte getroffen en overleed kort daarna. Bij de verkiezingen, die Dinsdag te Amsterdam heb ben plaats gehad, zyu van de uitgebrachte 893 geldige stem men voor een lid der provinciale staten van Noord-Holland verkregen 3 87 door Mr. E. H. Rahusen290 door den heer P. Smidt van Gelder en 20 8 door Mr. M. J. van Lennep; alsmede van de 1160 geldige stemmen voor een lid van den gemeenteraad 5 52 door den heer P. H. Holtzman 375 door Mr. G. H. de Marez Oyens en 19 7 door den heer I. F. Tack, zoodat herstemmingen moeten plaats heb ben tusschen de HH. Rahusen en Smidt van Gelder en tus- schen de HH. Holtzman en De Marez Oyens. Dinsdag is van Nunspeet dóór grondbezitters en vee houders een adres aan Z. M. den Koning opgezondente gen het rapport der staatscommissie, aangaande de afma king van vee, tevens houdende verzoek om meerdere vrijheid van handeldoor de groote lijnen van afsluiting in het noodige aantal kleinere kringen, zoo mogelijk te veranderen. Van dit adres, door ruim 130 belanghebbenden geteekend is tevens afschrift gezonden aan de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal. Te Steenderen zal door bijna alle veehouders aan Z. M. een request worden ingediendmet verzoekom bij eventueelen veetyphus de beesten te laten doorzieken en eene strenge afsluiting van de besmette stallen te gelasten. De adressanten geven te kennen dat zij tot dit verzoek worden geleidniet door gemoedsbezwarenmaar naar aanleiding van het rapport der staatscommissie; verder dat bij eene totale afmaking de landbouw te gronde gaatdoordien er bjj mestderving weinig of geene vruchten z\jn te oogsten en dat, wanneer zij 1/3 van het vee overhoudt, zij genoeg in staat blijven hun landbouwersbedrijf voort te zetten en na verloop van eenigen tijd weder in een voldoenden vee stapel te geraken. De Staatscourant bevat het volgende overzicht van den stand der veeziekte gedurende de week van 3 tot 9 Fe bruari 18 67 in het arrondissement Leiden: Ten noorden van Leiden tam de ziekte niet af. In te gendeel in eenige gemeentendie vele weken verschoond blevenbrak ze op nieuw uit en te Alkemade kwamen meer gevallen voor. Te Leiderdorp, Noordwijkerhout en, meer oostelijk benoorden den Rijn te Ter-Aar en Ouds hoorn nam de ziekte af. Ten zuiden van de rivier kwamen, evenals in de voor gaande week, nog gevallen voor te LangeruigeweideHe kendorp, Soeterwoude en Voorschoten, en ook, doch zeer enkelete AlphenBenthuizen en Katwijk. Hazerswoude werd heviger aangetast. In het geheele arrondissement zijn van: 20-26 Januari aanget. 446 gest. 125, afgem. 0; 2 7 Jan.-2 Febr. u 301, 71, m 0; 3—9 H 292, n 85, u 0. De Nederlandsche oorlogschepen Adolf Hertog van Nassau en Van Speyk hebben ten gevolge van een uit 's-Hage ontvangen telegram de reede van Malta verlaten en zijn naar Texel gestevend. Te Zetten wordt eene school opgericht voor jonge da mes en in de eerste plaats voor dochters van predikanten onderwijzers en zendelingen zoowel ter bevordering van christelijk nationaal onderwijs, als ter opleiding van jonge dames tot onderwijzeressen onder den naam van Christelijke Normaalschool te Zetten. Het bestuur dier school bestaat voorloopig uit de oprichters, de HH. Ds. Heldring, Jhr. van Teylingen van Kamerik en Van LingenDr. Beets, pred. te Utrecht; Gewin, pred. te IJselsteinDr. Beynen rector te 's-Hage, en baron Van Lynden van Hemmen, grondeigenaar te Hemmen. Zaterdag 11. werd te 's Hertogenbosch een telegram ontvangen, waarin werd medegedeeld dat boeren bovenden Groenendijk het voornemen hadden om dien dijk door te stekenwaardoor zij van het water bevrijd doch de bene-

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1