BK 2154. Dinsdag 19 Februari. A°. 18^67. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DMB Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden f 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regeUƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 ju. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 n. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige Jageu5 n.; vau Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, dagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 50 ra. en te 10 u.50 m.; 's nam id J. te 3 u. 35 m.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisobe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Marseille, 916 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijka-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's ra. tot 10 u. 30 m.'s av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 11 -1 oren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie open dagelijks van 10-1 uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12-1 uren. Kantoor der ln- en Uitgaande Heahten en Aooijnzeu dagelijks van 9luren en van 33 uren; van'a-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag oq Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan C. M. J. W. van Alphen als lsten luit. bij de dienstdoende schutterij te Leiden en in diens plaats benoemd tot lsten luit. J. Hoog, thans 2den luit., en tot 2den luit. J. J. Krantz, thans sergeant. Z. M. heeft benoemd tot militie-commissaris in het 3de militie-district van Zuid-Holland (Leiden) den gepens. luit.- kolonel der artillerie B. Spoelstraen tot officier van gezond heid van de 3de klasse bij den geneeskundigen dienst der landmacht in Oost-Indië den heer C. G. Cramer. Z. M. heeft als blijk van goedkeuring en tevredenheid verleend de zilveren medaille, ingesteld by besluit van 2 2 Sept. 18 55, en een loffelijk getuigschrift aan C. J. la Rivière, stadsbode te Leidenwegens het betoonen van hulp bij brand en het redden van onderscheidene personen uit het water, laatstelijk op den 6den October 1866. Zondag avond zijn HH. KK. HH. prins en prinses Hendrik van Luxemburg in de residentie teruggekeerd. - H. K. H. prinses Frederik der Nederlanden heeft aan de te Heerenveen bestaande vereeniging /rCharitas" een prachtig geschenk voor eene ten behoeve der armen te hou den loterij gezonden. Uit het, door het Departement van Financiën openbaar ge maakt overzicht van de opbrengst der rijksmiddelen over de maand Januari 1867, in vergelijking gebracht met de opbrengst over hetzelfde tijdvak van 1866, blijkt, dat de opbrengst over 1867 was f 4,951,006.255 en over 1866 f 4,277,602.70 en dus f 673,403.55c meer. De audiëntie van den Minister van Koloniën zal op Woensdag 21 Februari; die van deo Minister van Finan ciën op Donderdag 22 Februari, en die van den Minister van Justitie op Woensdag en Donderdag niet plaats hebben. In de zitting der Tweede Kamer van heden Maandag heeft de heer W. van Goltstein herinnerd aan de statistieke tabellen, die ter zake van den loop der veeziekte in den laatsten tijd zijn openbaar gemaakt, om aan te toonen dat de veetyphus ontzettend is toegenomen, zoodanig, dat zij zich heinde en ver vertoont en zich steeds in omvang dreigt uit te breiden. In het eindverslag over de wet van 18 66 sprak de Kamer den wensch uit, dat de regeering zou bedacht zijn op iü m u. N het nemen van krachtige maatregelen tot wering van het kwaad, en de regeering gaf daarop de verzekeringdat zij alles zou aanwenden wat in haar vermogen was om het land van deze ontzettende ramp te bevrijdenen dat het haar voor nemen was tot dat einde de mannen van wetenschap en van ervaring te raadplegen. Er was intusschen twijfel ge rezen omtrent het doelmatige en afdoende van de maatrege len die bereids genomen waren ter bestrijding van de ziekte. Om dien twijfel weg te nemen en de uitvoering voor het vervolg te verzekeren van de maatregelendie ten deze als het meest gewenscht waren te beschouwen, is de regee ring op het denkbeeld gekomen om de ervaring te raad plegen van mannendie in do laatste achttien maanden on afgebroken werkzaam waren geweest tegen de noodlottige ramp strijd te voerenen de Minister van Binnenlandsche Zaken benoemde bij besluit van 2 Jan. II. eene staatscommissie. En zoozeer was tde Minister overtuigddat spoedig hande len noodzakelijk is, dat hij aan het slot van het besluit de staatscommissie uitnoodigde om binnen den kortst mogely- ken tijd haar rapport uit te brengen. Acht dagen daarna was men reeds bekend met den uitslag van het onderzoek door de commissie ingesteld, en reeds den 18den Jan. werd haar rapport uitgebracht. Spreker vroeg: 1°. of de Minister zich nu nog overtuigd houdtdat de veepest uitgeroeid moet worden2°. is de Minister van meening, dat al de maatregelen, door de commissie aan de hand gegevendoel zullen treffen De Minister van Binnenl. Zaken antwoordde, dat hij het niet geheel eens is met het rapport; een nieuw wetsontwerp is in bewerking en eene wijziging van het wetboek van straf recht en der Wet van 1842. De Minister wil het voorjaar afwachtenalvorens meer strenge maatregelen te nemen. De beraadslagingen over de staatsbeginselen zijn bepaald op aanstaanden Donderdag te elf uren. Te Rotterdam is eene commissie benoemd, bestaande uit de HH. Van Vollenhoven, burgemeester, Mr. J. G. de Bruijn en J. R. Veder, die 4 andere leden aan zich kun nen toevoegen, belast met de taak om te bevorderen de vorming eener afdeelingvan eene groote maatschappij, die Z. K. H. prins Hendrik wenscht op te richten tot bevor dering der belangen van scheepvaart en zeewezen. De afdee ling zal zijn zelfstandig of gevormd worden door aansjui-

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1