TWEE WOONHUIZEN LILIUM AURATUM. Openbare Verkooping Advertentiên. zaakt geweest onze toevlucht te nemen tot geweld, om wet tige grieven uit den weg te ruimenen hebben wij getracht een oud rijk op te beuren. De gelukkige resultatenaan vankelijk verkregenzijn verstoord geworden door de te genwerking der omstandigheden. /tin het Oosten zijn onlusten uitgebrokendoch de groote mogendheden stellen pogingen in het werk, om een toe stand in het leven te roepen, die de billijke wenschen der Christelijke bevolking zal bevredigen, de rechten van den sultan zal handhaven en gevaarlijke verwikkelingen zal voorkomen. /tie Rome hebben wij de conventie van 15 September getrouwelijk ten uitvoer gelegd. Het gouvernement van den Heiligen Stoel is eene nieuwe phase ingetreden; aan zich zeiven overgelatenhandhaaft het zich door eigen krachten door den eerbieddien het hoofd der Katholieke kerk allen inboezemt, alsmede door de loyale waakzaamheid van het Italiaansche gouvernement; maar indien men overmoedig genoeg zou zijn om door verwikkelingen van demagogischen aard de wereldlijke macht van den Heiligen Stoel te be dreigen, dan zou Europa, naar ik niet twijfel, niet dul den dat eene gebeurtenis zou plaats grijpen, die zulke groote verwikkelingen voor de Katholieke wereld zou na zich slepen. //Sedert het vorige jaar zijn bij u wetten aanhangigbe treffende het lager onderwijs en de maatschappijen van on derling hulpbetoon. Gij zult, hieraan twijfel ik nietde be palingen die zij bevattengoedkeuren. Zij zullen den mo- reelen en materieelen toestand der landelijke bevolking verbeteren, benevens die der arbeidende klassen onzer steden. Zoo opent elk jaar zich een nieuwe horizont voor onze overpeinzingen en onze pogingen. //Op dit oogenblik is het onze taak om de openbare zeden te vormen overeenkomstig de liberale instellingen. //Tot nu toe is de vrijheid slechts voorbijgaande geweest en zij heeft geen wortel kunnen schieten in den bodem om dat het misbruik het gebruik op den voet is gevolgdde natie heeft er de voorkeur aan gegeven om grenzen gesteld te zien aan de uitoefening harer rechtenliever dan wanorde te zien stichten in de begrippen zoowel als in de zaken. Het is overeenkomstig uwe en mijne waardigheid om die groote beginselen, die den roem van Frankryk uitmaken, meer in het breede toe te passen; die ontwikkeling zal niet zooals vroeger, het noodzakelijk prestige van het gezag in gevaar brengen." Bij de Parijsche tentoonstelling zal naast het groote gebouw, naast de model-pachthoeven en de geïmproviseerde ververschingsgebouwen ook een tijdelijke Engelsche kerk voor de //Anglais a Paris" worden opgericht. De prefect van de Seine, waarschijnlijk geamuseerd door den inval, heeft aan de aanleggers van dit plan met de grootste bereidvaardigheid een stuk grond aangeboden. Uit dankbaarheid is nu aan den lord mayor van Londen een telegram gezondenom eene gepaste meeting aan te leggenten einde den beleefden Franschen ambtenaar gepasten dank te zeggen. Er is weder een nieuw naaldgeweer uitgevonden na- melyk het geweer Remington. Er zyn te Vincennes proef nemingen met dat wapen genomenen de keizer moet zich zeer bevredigd betoond hebben over de verkregen re sultaten. Dit geweer wordt geladen met metalen cartouches het is zeer soliede, zeer eenvoudig en zeer gemakkelijk te hanteeren; bovendien is het zeer goedkoop en kan men er meer schoten in de minuut mede doen dan met het geweer- Chassepot. Aan het schandaal door de voorstelling der meer dan gedecolleteerde Cora Pearl in den schouwburg des Bouffes Parisiens te Parijs is een einde gemaakt. De studenten heb ben aan den directeur een brief geschreven dat zij eene de monstratie zouden doenindien die vrouw nog langer zóó op het tooneel verscheenen een afschrift van die mede- deeling was ook gezonden aan den voorzitter der vereeni- ging van dramaschrijvers. Gelijktijdig had de prefect van politie Pietri keizer Napoleon een rapport over deze zaak aangeboden, waarin tevens wordt medegedeeld, wat echter de tooneel-directie ontkent, dat de debutante eiken avond in hare kleedkamer de bloem der jockey-club en haar be schermer in haar paradijsachtig costuum ontvangt. De kei zer zond het rapport, zonder een woord er bij te voegen, aan den bedoelden beschermer, die zich haastte om den di recteur van de Bouffes te berichtendat Cora hare laatste voorstelling zou geven. De kas van den directeur vaart daarbij het slechtst. OFFICIEEL NIEUWS, Aan Burgemeester en Wethouders van Leyden is ver zocht door T. W. van Hartrop, fabriekant, wonende binnen deze gemeente, om den eigendom van een gedeelte der zoo genaamde Zandsteeg, uitkomende in het Noordeinde en aan het Galgewater, waardoor de passage zou worden af ge- sloten. Tot het hooren der eigenaars en bewoners van panden in of nabij de Zandsteeg gelegenten opzichte der infor- matiën de commodo et incommodozal door Burgemeester en Wethouders worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Ge meente op Maandag den 18den Februari, des voormiddags te 11 uren. Bestuurderen van het Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix brengen bij deze ter kennis van die daarbij be lang hebbendat tot het Inschrijven van Leerlingen voor de Ambachtsschool zal worden gevaceerd op Don derdag en Vrijdag 21 en 22 Februari aanstaande, des avonds van 7 9 uren, in het gebouw voor het middelbaar onder wijs op de Pieterskerkgracht. Men wordt herinnerddat om toegang te verkrijgen tot de lessen in het rekenen de stel- en meetkunde, er blij ken moeten gegeven worden van bekendheid met de theorie van geheele en gebroken getallenvan bedrevenheid in het toepassen der hoofdbewerkingen op die getallen en van be kendheid met het metriek stelsel. Zij die toegelaten wenschen te worden tot het bouwkundig rekenen, moeten daarenboven bekend zyn met de beginselen der meetkunde. Namens bestuurderen voornoemd, C. G. NIEUW VEEN, Secretaris. te HUUR, tegen Mei e. k., alleraangenaamst gelegen te Oudshoornover Alphen aan den Rijnbevattende 5 be hangen kamers, keuken, kelder, dienstbodenkamer, droog zolder, met tuin. Adres, met franco brieven, aan M. van deb. ELST te Alphen. ISirect van JAPAN, Bloeibaar, zyn te bekomen a f 3 per stuk, bij R. van der SCHOOT ZONENBloemistente Hillegombij Haarlem. Geld en brieven franco. op Woensdag den 27sten Februarij 1867, 's morgens ten 11 ure, in het logement de Witte Zwaante Lisse, van: N°. 1. Eene partij uitmuntend TUINLAND, geheel ge schikt en gedeeltelijk toebereid voor de Hyacinthen Cultuur gelegen te Voorhout, in het Buitenwater, nabij het Malie- gat, kad. sectie B, Nos. 7 5 8 7 59, 760 en 1296 gr. 1 b., 12 r., 3 0 e. N°. 2, De helft in eene party best HOOILAND, gelegen onder Warmond, tegen den Hellegats polder, kad. sectie A, N°. 57, gr. voor het geheel 96 r., 10 e. En N°. 3. Eene partij best WEI- of HOOILAND, gelegen te Lisse, in den Roversbroekpolder, kad. sectie E N°. 268, groot 90 roeden. Aanvaarding 1 April 1867 of vroeger, bij de betaling der kooppenningen. Nadere inlich tingen te bekomen, ten kantore van D. J. VAN STOCKUM, Notaris te Lisse.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3