Evangelie-Prediking Advertentiën. Vereeniging voor Christelijke Belangen. Oude Fabriekswerktuigen te Koop. gestelde pogingen zijn vruchteloos geweest. Men vleide zich aanvankelijk, dat de doortocht in sommige gaanderijen vrij zou zijn geblevenzoodat de bedolvenen een der andere monden van den put zouden hebben kunnen bereikenmaar die hoop is gebleken ijdel te zijn. In weerwil van de sterke gasontlading, welke in de mijn op de instorting gevolgd is, worden de pogingen tot redding krachtdadig voortgezet, maar men wanhoopt er aan de ongelukkigen nog in het le ven te zullen aantreffenwanneer men de plek bereikt zal hebbenwaar zij bedolven zijn geraakt. Men verzekert, dat koningin Victoria tegen 20 Mei met haar stoomjacht Victoria and Albert een langdurigen zeetocht zal ondernemenook is zij voornemens in den loop des zomers de bekoorlijke meren by Killarney in Ierland te bezoeken. De heer Renneth, eigenaar der //Henrietta," heeft aan den hertog van Edimburghprins Alfreddie hem een zeilwedstrijd rondom het eiland Wight in den nazomer had voorgeslagen, geantwoord, dat hij verzocht verontschuldigd te worden zoo hij aan die uitnoodiging geen gevolg kon geven, omdat hy reeds van den beginne af, zoo zijn schip in den Atlantischen wedvaart overwinnaar mocht zijnbe sloten had het aan den hertog van Edimburgh zeiven ten geschenke aan te biedenals een geschenk van Amerika's jachteigenaars aan de Engelsche. In niet minder beleefde termen heeft prins Alfred verzocht het geschenk te mogen afwijzenomdat hij Engeland niet wilde berooven van den spoorslag, die vpor haar jachtliefhebbers gelegen was in het bewustzijn, dat de voortreffelijke onoverwinnelijke ^Hen rietta" een Amerikaansch schip is." CONCRRTNIRUWS. Leiden de zetel der wetenschappen Belooft zy ook weer de beschermster der kunsten te worden Wie eene vergelijking maakt tusschen het voorheen en thans, zal niet kunnen ont kennen dat tooneel- en toonkunst eene betere toekomst bin nen Leidens gryze veste te gemoet gaan. Een nieuw bewijs hiervoor vinden we in het Concert dat Dinsdag avond door de Maatschappij voor Toonkunst in den Schouwburg werd gegeven. Er is reeds zóóveel tot lof van den Schouwburg zelf gezegddat we ons ditmaal bij het publiek dat haar vulde, en 't genot dat er te smaken vielwillen bepalen. - 't Was wel waar wat een hooggeplaatst man de zaal rond ziende zeide: //Als er in Leiden maar wat schoons te zien of te hooien is, komen de menschen wel," want waar men keek, in loges, baignoires of parterre, alles was eivol be zet, en ook de galerijen waren sprekende getuigen van de belangstelling van Leidens publiek in de pogingen van com missarissen der Maatschappij voor Toonkunst om Melpome- ne'st roon weer hechter dan ooit in Leiden te bevestigen. Wat al lieve kopjes en sierlijke toiletten! maar ook, wat eene ademlooze stilte, toen de eerste tonen der prachtige sym- phonie (in G mol) van Mozart door de zaal ruischten Wetrens behoeft geen bewijs meer te geven dat hy met de muzikale krachten waarover hy beschikken kan te woekeren weet,' anders, wie er nog aan twijfelen mocht, vond dat bewijs Dinsdag avond op nieuw. Maar komt hem dan ook bij vernieuwing lof toe voor zijne directie, en het orkest voor zijne juiste uitvoering, de schoonste lof oogstten voor zeker, en terecht, de helden van den avondde heeren Dalle Aste en Schlegel, in. Geen wonder dat daverende hoera's na iedere voordracht der beide heeren de zaal vervulden en beide telkens werden teruggeroepen. Want moeilijk is 't te beslissen wat meer bewondering verdiende, de diepte van toon en gracieuze voordracht des eenen of de schier onna volgbare vaardigheid en groote ^correctheid van spel des an deren. We wagen ons dan ook noch aan het aftreden in détails, noch in het maken van vergelijkingen. Het publiek was blijkbaar verrukt, en dit moet, dunkt onszoowel voor den heer Dalle Aste van Rotterdam als voor onzen algemeen beminden stadgenoot Schlegel, de grootste voldoening zijn geweest. Vooral den heer Schlegel, die gereed staat weldra Leiden te verlatenmoet het eene aangename herinnering in den vreemde blyven, dat zijne kunst tot het laatste oogen- blik in Leiden is geapprecieerd, en gewis op menig concert dat later zal gegeven wordenzijn afzijn levendigzoowel door zijne kunstbroeders als door het publiek zal worden gevoelden zijn naamvooral by die gelegënheidnog menigmaal op veler lippen zweven zal. Commissarissen der Maatschappij voor Toonkunst hebben hunne stadgenooten eenen aangenamen en genotvollen avond verschaft. - Zy hebben in de talrijke opkomst het bewijs kunnen zien hoe hun streven wordt gewaardeerd. Moge het hun een spoorslag zijn om het niet bij dit eene te laten maarin de overtuiging dat zij het schoone en goede be doelen moedig op den pasbetreden weg voortgaan. Daar waar als hier een beginsel ten «grondslag ligt behoeft men niet te wanhopen. Dat beginsel is: Leiden heeft behoefte aan ontwikkeling óók op Bet gebied van kunst. Excelsior 1 De uitkomst is zeker OFFICIEEL NIEUWS. Bevallen: C. H. Doornik, geb. Bastiaans, D. E. Leeman», geb. Offerman D. A. Voorbrood, geb. StolkD. A. E. de Winter, geb. Kleijn Z. A. G. Zwaan, geb. de GoubervilleD. H. Koevoet, geb. van Weerlee, Z. M. Haanstra, geb. de Koningh, Z. J. Hanno, geb. Leget, Z. B. H. Baars, geb. Wingenfeld D. E. Philippo, geb, van Helden, Z. J. Verpoort, geb. Pieter», D. E. van Wesel, geb. Fontein, D. E. van Meertengeb. Wil- lemsenD. L. M. Regeer, geb. Lasschuit, Z. H. van Zwie- ten geb. van der Zwiej»D. S. Honsbeek geb. Houweling, D. J. Boom, geb. van Wageningen, Z. C. Molenbroek, geb. de Rid der, Z. M. C. van Kruijsengeb. van Tol, Z. H. Siere.geb. Erades, Z. S. Martin, geb. van den Berg, D. J. van der Vo», geb. Planje, Z. A. W. Couvée geb. Vlaanderen, Z. M.Kohl- beck Vinkesteijn D. M. Dozy, geb. Broomans, Z. E. Oudi- hoorn geb. van Staaij Z. A. Kloots, geb. PiketD. GehuwdJ. Witzenburg wedr. en N. C. van der Kwartel jd. P. J. Wouters jra. en J. E. Smink jd. P. M. Wijtenburg jm. en A. G. W. Tethof jd. M. H. Gonzaal jm. en J. M. van Duuren jd. H. Zirkzee wedr. en J. C. Mondt jd. B. Smit wedr. en A. Cornielje jd. G. Bouwmeester jm. en J. W. Lambooy jd. Overleden: L. Verhaaff 67 j. R. J. de Vries, geb. van Buren, 97 j. J. van der Maas 47 j. A. M. Provoo, geb. Holtz 60 j. J. Opmans wed. W. Dobbe58 j. J. G. Usener W. 69 j. C. van Dissel D. 73 j. D. Stokkel Z. 17 d. 4.. vaif Leeuwen W. 65 j. E. C. de Feij Z. 22 j. J. Zandvliet, geb. Timmermans, 26 j. J. Hille 67 j. G. B. Galjaard Z. 1 m. 7 d. N. Betgem Z. 1 j. 14 d. A. Colpa H. 46 j. A. Vergenst, wed. A. Noest, 64 j. H. Dercksen 67 j. A. Zoutendijk Z. 18 j. P. Gestman Z. 4i m. W. van der Zalm Z. 30 j. Voor de vele bewijzen van belangstelling bij de bevalling mijner Echtgenoote ondervondenbetuig ik ook namens haar mijnen hartelijken dank. J. L. CREYGHTON. op ZONDAG 17 Februari 1867, des voormiddags te tien uren, Os. J. A. SCHUURMAN Pred. te Hage. ZAAL NOORDEINDE. Twee Mulgeniemolens van 'HO spillen. Ren Oekenrouwnlachine. Ren Volkomp, ook dienstig voor Waschmachlne, Twee Scheertafels. Ren liecatlseer-Stoomketeltje. Ren Grofmolen van 40 spillen. Ren Brisoir en een Battoir. Benevens een aantal onde Weverskammen. Om nadere informatiën gelieve men zich met franco brieven onder lett. R. B. te vervoegen aan het bureau dezer Courant. Burgerlijke Stand van Leiden, van den 7den tot en met den 12den Februari 1867. Leiden, 11 Febr. 1867. door

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3