N°. 2130. Donderdag 14 Februari. Au. 167. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH MGB Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0,75 Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 in.; 12 ju. 41 m.; 3 u. 37 ua.; 6 u. 6 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochteud 4 u., de overige dagen5 u.j van Amsterdam Beerebijt)jn«ar Leidendagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat: 's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's namidd. te 3 u. 35 m.; 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisobe Laadpost. Over Southampton, l en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke raaaud.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 'a m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 80 m. 'i av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester e* IFet houdenMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDingdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commiteie van Fabricage des Zaterdags var ll-l oren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie j open da elijks van 10-4 uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. -De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis,eiken werkdag van 'smorgens 12-1 men. Kantoor der In- en Uitgaande Reohleu eu Aooijnzeu dagelijks van 9—luren au vau 3—6 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag an Donderdag van 92 uren van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 9 4 uren. De 2de luita. bij het korps mariniers T. Hansen en C. J. Visser, respectivelyk kommandeerende de detachemen ten mariniers, ingescheept op Zr. Ms. wachtschepen te Hel- levoetsluis en te Willemsoord, worden met den 15den Maart aanstaande ter beschikking gesteld van den kommandant en inspecteur van genoemd korps, en op die bodems vervangen door de 1ste luits. bij meergemeld korps K. H. Koentze en J. J. Korndörlïer. De Minister van Oorlog heeft ter kennis gebracht van het leger, dat, gedurende een tydvak van ongeveer 8 jaren behalve de cadets een 70- of 80-tal onderofficieren per jaar tot het examen voor officier bij de infanterie kun nen worden toegelaten. Daardoor zal een gunstige invloed worden uitgeoefend op de vrijwillige dienstneming zoowel bij het instructie bataljon als bij de onderscheidene regimenten. De afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal hebben zich heden bezig gehouden met het onderzoek van de wetsontwerpen 1°. Vaststelling der rekening van het muntwezen in Ned. Indië; 2°. Wijziging van art. 24 der wet op het Geneeskundig Staatstoezicht; 8°. Onteigening van Belliugwolde4°. Onteigening voor de verbreeding eener straat te Deventer; 5°. Ontbinding der overeenkomst betreffende het ziekenhuis te Leiden, en 6°. Verhooging der begrooting staatsspoorwegen 1867. Door de Nederlandsche hoofdcommissie voor de alge- meene tentoonstelling is tot lid van den Jury voor de klas sen l en 2 (schilderyen en teekeningen) benoemd de heer J. Wittering, voor de klasse 29 (garens en weefsels van gekamde wol) de heer A. P. Ledeboervoor de klasse 43 (landbouwvoortbrengselendie niet tot voeding van den -mensch dienen) de heer Jhr. Mr. D. R. Gevers Deynoot, en voor de klasse 66 (materieel van de scheepvaart en red dingtoestellen) de heer D. L. Wolfson. Dinsdag morgen heeft men te 's-Hage een aanvang gemaakt met de toebereidselen voor de illuminatie, die by gelegenheid van 's Konings verjaardag zal worden ontstoken. Het tooneelgezelschap onder bestuur van den heer Valois, zal in den Koninklijken Hollandschen Schouwburg een voor die gelegenheid vervaardigd en daarop toepasselijk tooneel- spel opvoeren. Het scherpschutterskorpsdat bijna 200 leden telt, zal dien dag aan de groote parade deelnemen. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's-Hage zal Donderdagavond worden ten tooneele gevoerd de groote opera Don Pasquale en de comedie les amours de Cléo- patre. Uit de opgaven in de Staats-Courant, betreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de week, begin nende den 278ten Januari en eindigende den 2den Februari blijkt, dat er in die week zijn aangetast 1497 aan de ziekte gestorven 364 afgemaakt 43 hersteld 134aan het einde der week nog ziek 956 runderen, terwijl er se dert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 86,622 aan de ziekte gestorven 39,788 afgemaakt 14,883, hersteld 30,39 8 en nog ziek 155 3 runderen. Uit Deventer wordt gemeldIn de raadszitting van dezen morgen is de heer Dr. H. W. Schroeder van der Kolk, leeraar in de natuurkundige vakken aan de gemeente inrichtingen voor het middelbaar onderwijs, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar aan het stedelijk athenaeumwelke betrekking sedert het vertrek van Dr. V. S. M. v. d. Wil ligen die gewoon hoogleeraar in de wis- en natuurkundige vakken wa3niet vervuld was geworden wegens het over brengen dier vakken aan de hoogere burgerschool. Door den gemeenteraad van Doetichem is op voor stel van het hervormd diaconiebestuurbeslotenom 17 woningen van dat bestuur, grootendeels achter den zooge- naamden Walmuur gelegenover te nemen en nog een drietal geringe huisjes daarbijten einde die le sloopen en daardoor luchtigheid en gezondheid te bevorderen. Door deu aankoop van dat blok huizen bekomt men een open plek terwijl de diaconie alsnu buiten de stad een 15- of 20-tal huisjes zal laten bouwen voor hare armendie hierdoor ruimer en doelmatig ingerichte woningen bekomen Ofschoon deze maatregel nog al met eenige opoffering van de zijde der gemeente gepaard gaatvindt hy algemeen goedkeuring en toont het gemeentebestuur met den tijd mede te gaan. In dezelfde vergadering werd eene nieuwe verordening op den in- en doorvoer van vee, en een andere op den inslag en verkoop van petroleum aangenomen. In Rotterdamsche bladen komt een artikel voor van de jongelieden, die als timmerman naar Parijs zijn vertrok-

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1