Te Huur tegen 1 Mei e. k. BEKENDMAKING Buiteniandsch Nieuws. Advertentiên. lyr^tl irro üt 200 sPoediS mogelijk een Een DUIKER- of BUIZENDRAAIJER aan Ledenen Geïntroduceerde!) der Sociëteit de Vrijheid. DAVID BAMBERG Jr. Tzn., Leidsche Scherpschutters-Vereeniging. 1°. Missiven van liet centraal comitébehelzende uitnoodiging tot aansluiting aan een te vormen Weerbaarheids-Verbondbedoeld in art. 2 7. 2°. Benoeming eener commissie. Op het perceel aan den Nieuwen RijnkanIn dien zulks verlangd wordt, twee derde van het bedrag der kooppenningen als eerste hypotheek gevestigd worden. der overledene Hoogleeraren J. M. Schrant, H. Cock en G. Jï Verdam. Na afloop der redevoering had in de Senaatskamer eene eigenaardige plechtigheid plaats, de uitreiking der banier, door de gezamenlijke dochters der Leidsche Hoogleeraren vervaardigd *ten behoeve der Studentenvereeniging tot vrij willige oefening in den wapenhandel. In tegenwoordigheid van HH. Curatoren en Hoogleeraren, van de Eereleden der Vereeniging en verdere genoodigden, had die uitreiking op eenvoudige maar indrukwekkende wyze plaats. De sierlijke toespraak van eene der dames, waarmede de banier aan den Voorzitter der Vereeniging werd overhandigd, werd door dezen beantwoord in zeer gepaste bewoordingen, die van den vaderlandschen geest der academische jongelingschap getuigdenen toonden hoezeer dit vereerend blijk van de belangstelling der Leidsche schoonen door de studenten op prijs wordt gesteld. Na de overreiking der banier deed het gewapende corps eene militaire wandeling door de stad om het kostbare geschenk aan Leidens ingezetenen te vertoonen welke feestelijkheid, door muziek opgeluisterd, een groot aantal belangstellenden had uitgelokt en tot algemeen genoe gen afliep. De banier, aan de Leidsche Vereeniging geschonken.de eerste de aan een der talrijke onlangs opgerichte vrijwillige scherpschutterscorpsen ten deel valtmaakte op allendie haar mochten bewonderenden gunstigsteu indruk. Op de stang prijkt een sierlijk antiek Minerva-beeldje, door de bekwame hand van den heer Botermans te 's-Gravenhage keurig gesneden naar een model van het Museum van Oud heden alhier. Daaronder is het wapen van Leiden aange bracht. Op de banier zelve prijkt een uiterst fijn bewerkte krans, uit eiken- en lauwerbladeren samengesteldhet zinne beeld van hulde aan burgertrouw. In het midden leest men in gulden lettersde woordenAan Vaderland en Koning getrouwterwijl het cijfer 1866 het jaartal van de oprich ting der Vereeniging aanwijst. Het geheel is een waardig gedenkstuk van den goeden smaak en het talent der dames door wie aan de vaderlandsliefde der studenten deze hulde gebracht werd. En zeker heeft de plechtigheid van heden by allendie er getuigen van warentot opwekking en versterking van nationale gezindheid krachtig medegewerkt. De Thermometer van Fahrenheit leekende alhier Donder dag des namiddags te 6 uren 41°, des avonds te 8 uren 40°, te 10 uren 40°. Vrijdag morgen te 5 uren 45°, te 8 uren 46°, '8 middags te 12 uren 48°, 's namiddags te 4 uren 48°. Naar van goederhand verhaald wordt, heeft de ko ning van Pruisen, als hoofd van het huis Hohenzollern toegestemd in het huwelijk van prinses Marie van Hohen zollern jongste dochter van den te Dusseldorp woonachti gen prins Anton, met den graaf van Vlaanderen. De graaf zal Donderdag een bezoek aan het hof brengen. In het vredesverdrag tusschen Pruisen en Beieren was eene bepaling opgenomen tot opheffing der Rijn- en Main- tollen. Pruisen heeft die bepaling reeds ten uitvoer gebracht en thans is zijmaar alleen voor zoover de Rijntollen be treft, ook in Beieren definitief in werking gebracht. Ten aanzien der Maintollen wordt van de zijde van Baden nog eeuig bezwaar geopperd; men vertrouwt echter, dat ook dit weldra uit den weg geruimd zal zijn. De heer Charles Dlane uit Massachussets heeft bewezen dat de geschiedenis van den welbekende schoone van Poccahon- tas, de Indiaansche Vorstendochter, die in 1607 bij de vestiging der Engelschen in Amerika den gevangen kapitein Smith, bij zijne ontsnapping uit de handen der wildenlief devol behulpzaam was enmet achterlating van al hare vrienden en betrekkingen, getrouw volgde totdat zij, daar Smith, die naar Engeland terugkeerdeverlaten wegkwijnde onwaar is. Van dit verhaal is vóór het jaar 1623 niets be kend. En de criticus beweert, dat het in Engeland door Smith verzonnen is, om zich interessant te maken bij het Engelsche publiek en aldus het bestuur der kolonie weer in handen te krijgen, waarvan hij ontzet was. 't Verhaal komt het eerst voor in een boek van kapitein Smith zeiven dat vol dwaasheden en leugens staat. V1 aag 1/ KINDER-MEISJE, liefst buiten de kost. Te bevragen Adres Bureau Leidsch Dagblad. werkzaam op een der voornaamste fabrieken, wenschte met Mei a. s. of vroeger als zoodanig verplaatst te worden. Adres met franco brieven onder lett. M. bij de Boekhan- delaresse Wed. P. M. FEENSTRA te Bolsward. een fatsoenlijk BURGERHUIS, met vier groote en drie kleine Kamersalsmede Provisie- en Meidenkamer Keuken KelderPlaats en Tuinin het midden dezer stad gele gen. Te bevragen bij C. V. VISSER, op de Vischmarkt te Leiden. Wegens de schandelijke misleiding van zal de aangekondigde Voorstelling op Zondag 10 Februari geen plaats hebben. J. C. PIKET. DERDE ALGEMEENE VERGADERING op Zaterdag 16 Februarij 1867 des namiddags te 8 uur, in het ge bouw tot Nut van 't Algemeen, locaal N°. 1. Punten ter behandeling De stukken sub. N°. 1 bedoeldliggen ter lezing bij den Heer F. H. L. van SWIETENVoorzitter der Vereeniging, Heerengracht 7. 125, van Maandag 11 tot Zaterdag 16 Februarijdes voormiddags 1.0 tot namiddags 4 uur. Be Secretaris J. HOOG. Bij de veiling op den 2den Februarij 1867 te Legden ten overstaan van den Notaris DERCKSEN gehoudenzijn in bod gebragt N°. 1. Een HUIS, ERF, TUINTJE, WERKHUIS en BOVENWONING, aan de Koepoortsgracht en uitkomende in de Raamsteeg le LeydenWijk II, Nos. 134 136.B en 136C, opƒ2900.-— Nader verhoogd met 300. N°. 2. Een HUIS, ERF en TUIN te Ley- denaan den Nieuwen Rijn tegenover de Hee rengracht, en uitkomende aan de Hoogewoerd Wijk III, Nos. 7 en 354^, op 1, 3000.—. Nader verhoogd met u 5 0. De afslag en finale toewijzing zal plaats hebben op den 9den Februarij 1867 des avonds ten 7 ure preciesaan den Burg te Legdenterwijl op den dag der toewijzing ten kantore van voornoemden Notaris verhoogingen kunnen gedaan worden, van 's voormiddags 10 tot 's namiddags 3 ure, tegen genot van 1/5 der verhoogsom.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3