TE HUUR GEVRAAGD: voor f 79 5 en het 2de perceel door J. Dee voor f 447 aangenomen. De Thermometer van Fahrenheit leekende alhier Woens dag des namiddags te 5 uren 3 6°, des avonds te 8 uren 38°, te 10 uren 8 8°. Donderdag morgen te 5 uren 38°, te 8 uren 38°, 's middags te 12 uren 45c, 's namiddags te 4 uren 44°. Buitenlandsch Nieuws. Het plan tot het bouwen van eene vaste brug bij Dusseldorf, waarover de onderhandelingen langen tijd ge voerd zijn, is, naar gemeld wordt, thans door de Pruisi sche regeering goedgekeurd. In den nacht van 18 op 19 dezer heeft het volgende vreemde geval plaats gehad op de Groot-Luxemburger lijn. Een goederen- en beestentrein van 12 waggonswaaronder drie met runderen en schapenhad met groote moeilijk heden te kampen gehad wegens de sneeuw die de rails bedekte. Tusschen Libramont en Poixop de hoogte van het ge hucht Fontepoillelag de sneeuw zoo hoog, dat ze het vuur dreigde uit te blusschen. Men moest ophouden en er werd naar Poix om hulp ge zonden. De mannen van den trein waren nu met een douanier bezig de sneeuw onder de machine op te ruimentoen zij op eenigen afstand een soort van gebrom hoorden. Ze kijken omop eenige ellen van hen af zien ze vurige oogen op hen gericht. Geen twijfelhet waren wolven op de lucht van het lamsvleesch afkomende. Ze waren met hun vijvenin een halven cirkel neergehurkt en op den loer. Het was een kritiek oogenblik. Behalve het spoorgereedschap hadden onze belegerden geen wapenenen nog drie uren moest het duren vóór dat er hulp opdaagde. Wat te doen? De stoker liet de stoom sissen, het fluitje der locomotief gillenom de belegeraars schrik aan te ja gen; de lantaarnen werden heen en weer bewogen: vergeefs. Men besloot tot den terugtocht naar deu fourgon. De vier mannen slopen langs den trein, door de wol ven gevolgd, die echter denzelfden eerbiedigen afstand be waarden. Zonder kleerscheuren bereikten zij hun doel en de drie eersten waren al in den wagen, toen de douanier, hun voorbeeld willende volgendoor een der dieren werd aan gegrepen en een pand van zijn jas in de klauwen van den vijand liet. Dat scheen het sein te wezen tot den aanval, waartoe de bende onmiddellijk overging. De aanval wordt krachtig afgeweerd. Een der wolven, met de pook op den kop getroffenbijt weldra in de sneeuw; de deur van den fourgon wordt toegehaald en onze mannen zijn in veiligheid. Daarop volgt eene doodsche stilte. Doch weldra doen zich angstkreten hooren. 't Zijn de beesten in de waggons die op hunne beurt een woedenden aanval doorslaan. Dat duurde meer dan twee uren en daaraan kwam eerst een eind door de komst van de 20 arbeiders, die tot opruiming der sneeuw waren gehaald. Na een uur arbeids kon de trein zijn rei3 voortzetten het lijk medenemende van het gevelde roofdier. Runderen en schapen hebben geen letsel gehadmaar de wagens droegen de sporen van de vreeselijke aanvallen die ze te verduren hadden. Het zou voortaan wel zoo wijs zijn karabijnen te geven aan de lieden der beestentreinen die in den winter 's nachts de Ardennes doorstoomen. Naar men verneemt, heeft de keizerlijke commissie voor de tentoonstelling te Parijs, behalve de reeds vastge stelde prijzenvoor de klasse van den landbouw nog de volgende nieuwe prijzen uitgeloofdeen grooten prijs, ter waarde van tien duizend fr., 7 gouden, 50 zilveren en 50 bronzen medailles, alsmede een zeker aantal eervolle ver meldingen. Dit alles schijnt te blijken dat de hoofdcommissie inzonderheid de aanmoediging van deze tak van volksbe staan ter harte neemt. Het hoofdbestuur heeft thans het tarief van entreegelden vastgesteld. Bjj de plechtige opening, die op 1 April a. s. bepaald blijft, zal de tentoonstelling voor een iegelijk toe gankelijk zijn voor 20 franks, op ieder van de volgende zes dagen voor 5 frs., en vervolgens tot de sluiting dat is tot 31 October, voor 2 fr. 5 0 a 50 centimes, naar gelang van den ingang en van het uur hetwelk men kiest. Men verwondert zich te Londen zeer, dat terwijl het kostbaar metaal in Frankrijk goedkooper is dan in Engeland toch op het oogenblik het goud uit Engeland verdwijnt, ten gevolge van groote vraag. Men schrijft dit toe aan wan trouwen, dat bij den buitenlandschen handel gewekt wordt door een overdreven en verkeerde voorstelling van de po litieke woelingen in Engeland ten gevolge waarvan Engel- sche wissels minder gereedelijk op het vaste land worden aangenomen, en Fransche en Duilsche bankiers hun reke ningen-courant met Engeland intrekken. De armoede, die thans te Londen heerscht, nu er veel werk stilstaat, is denkelijk voorbeeldeloos, en het getal be deelden in de oostelijke districten alleen is tot 30,0 00 ge klommen. De Times wenscht, dat er een centraal-comité voor de hoofdstad worde opgericht en het Westeinde het arme Oosteinde te hulpe komt. - Het gemaskerd bal te St.-Petersburg ten behoeve van de Kaudioten gegeven, heeft 68.000 roebels opgeleverd. Sommige loges waren verhuurd voor 3 000 roebels en geen enkele voor minder dan 200 roebels. De prijs der biljetten vau de loterij die op het bal werd gehouden, werd elk oogenblik verhoogd. Daar de opbrengst van het buffet mede voor de Kaudioten bestemd was, betaalde men 10, 15, 20 en zelfs 30 roebels voor een glas wijn, ijs of limonade. De keizerlijke familie was op het bal. OFFICIEEL IV1E U IV Overleden: W. Linthoudt D. 12 j. N. C. Los D. 14 d. J. van Duren 71 j. A. J. van Reijn Z. bijna 20 j. J. van den Berg wedr. 62 j. J. Zaalberg 74 j. J. Olivier 68 j. S. S. Roos D. 8 m. S. Arnoldus D. 1 j. W. N. Peerenboom Z. 15 m. A. J. Leget Z. 1 j. H. Verver 74 j. Th. Oudshoorn Z. 20 j. P. de Jong ruim 81 j. P. A. van Tongeren Z. 13 j C. M. van Noort D. 2p m. G. v. d. Brink 81 j. N. G. Stuff ken Z. 29 j. P. van Voorthuizen 87 j. J. J. Driebergen Z. 3 m. B. Hoefnagel 54 j. J. Oostendorp 80 j. J. Karre- man Z. 44 j. Advertenliën. Ondertrouwd H. C. COEBERGH Weduwnaar van A. A. J. van Bree en P. H. van CATZ. Gouda, 24 Januari. Receptie 3 Februari 186 7. jEenige Kennisgeving. Een HUIS, ONDERHUIS of VOORHUIS of ZIJKAMER op de BreecleslraatAalmarkt of Vischmarkl ter uitoefe ning eener drukke zaak. Franco brieven onder Lett. R. aan het Bureau Leidsth Dagblad. Burgerlijke Stand van Leiden, *van den 17den tot en met den 23sten Januari 1867. Bevallen S. Dool, geb. van der Schroef, D. H. van Nooit, geb. van Haasteren, D. W. Miog geb. Eradus, Z. M. Koet, geb. Mize'eD. J. M. Boetje geb. Berre', Z. M. Vinkesteijti geb. StikkelorumD. M. J. Segaar, geb. van der Kroon, D. E. J. van der Linden geb. Warners, Z. D. Kriek geb. Delfos, D. A. Beenakkergeb. van Wijngaarden Z. J. Creyghton geb. Jongmans Z. M. van Rijn, geb. van 't Riet, D. J. Idennik geb. Olivier, Z. J. P. Martens, geb. Bladergroen, D. M. J. van Driel geb. Bommezijn, Z. C. Slewe geb. Waasdorp D. S. Arkeveld geb. de Haaij Z. C. Meerburg, geb. van Beek, D. tweel. M. H. Ober, geb. Starkenburg Z. M. J. Egberts geb. Knaap, Z. M. C. Flippo, geb. Zitman, D. J. Plakkaart, geb. Galjaard D. C. Zaalberg, geb. Buitendijk, D. E. Martin geb. Eden, Z. A. van Es, geb. Romijn, D. G. Brittij ngeb. Lagelie D. E. van der Blom, geb. Neuteboom, Z. fiehuwii J. van Venetie jm. en C. Buitendijk jd.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3