N°. 2133. Vrijdag 25 Januari. Binnenlandsch Nieuws. LElDSCTDAfiB Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke- Nom- mers Vijf Cents. Pnjs der Advertentiën, 1-6 regel» ƒ0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4 regel^O.90. Iedere regel meer 16 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 .u 41 ui.; 3 u. 37 m 6 n. 6 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 46 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 n.; van Amsterdam Beerebyt) naar Leidendagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusiiohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's namidd. te 3 u. 36 m.; 's avonds te 7 u. 65 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'s namiddags. Oost-lndisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 26 vau elke maand.We»t-Indi*ohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijLs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uren. Commune van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -BurgemeetterDinsdag, Woensdag, Vrgdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 11-1 uren.-Bureau der Plaatselijke Secretarie ij open da:elyks vau 10-4 uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. - De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12-1 uren. Kantoor de* In- en Uitgaande Reohten en Acoijnzen dagelijks van 9—1 uren en van 36 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag ea Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van da Hypotheken en bet Kadasttr, van 94 uren. Z. M. heeft tot voorzitters en burgerlijke leden en hunne plaatsvervangers in de militieraden der provincie Zuid-Holland voor de lichting der nationale militie van 1867 benoemd: in het 3de militie-district tot voorzitter Mr. H. C. J. Hooglid der prov. staten tot zijn plaatsverv. Mr. C. W. Hubrechtlid der prov. staten; tot lid Mr. B. W. Wttewaal, lid van den gemeenteraad van Leiden; tot zijn plaatsverv. Mr. P. du Rieu, lid van den gemeen teraad van Leiden. Z. M. heeft benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de wis- en natuurkundige faculteit der hoogeschool te Lei den Dr. P. van Geer, dusverre leeraar aan de hoogere bur gerschool te Delft; tot burgemeester der gemeente Maasdam C. Hoorens van Heyningentot ijker van het vaatwerk te Gouda L. Begeer. Z. M. heeft C. W. graaf van Limburg Stirum, op zijn verzoek, eervol ontslagen als burgemeester der gemeente Westervoort. De arrond.-rechtbank te Maastricht heeft Woensdag den redacteur van den //Ami Limbourgeoisden heer Hus sel, schuldig verklaard: 1°. aan laster jegens den heer Van der Maesen de Sombreff, en hem te dier zake veroordeeld tot cellulaire gevangenisstraf van eene maand en boete van f 26; 2°. aan hoon jegens den heer Marxc, en deswege veroordeeld tot eene boete van f 20, benevens in de kosten van heide processen. In de maand Juli a. s. zal er door de afdeeling 's-Gravenhage der Nederl. Maatschappij ter bevordering van Nijverheid eene tentoonstelling worden gehouden van vis- scherij-gereedschappen en voortbrengselen der visscherijwaar van thans het programma het licht heeft gezien. De Utrechtsche student W. H. de Beaufort verklaart na mens 33 medestudenten de opvoering van het tooneelstuk //Klaasje Zevenster," zooals het te Utrecht door het Rotter- damsch tooneelgezelschap is geschiedaf te keuren wat be treft het tafereel, dat plaats heeft in een der bovenvertrek ken van een slecht huis. Het Leidsche publiek zal weldra in de gelegenheid zijnom te beoordeelen of de grenzen van betamelijkheid en welvoeglijkheid daarin worden over schreden. - De Utrechtsche afdeeling der Maatschappij tot Nut der Israëlieten heeft aan eene commissie uit haar midden opgedragen het ontwerpen van een plan voor een te stich- ten Nederlandsch Israëlietisch centraal-weeshuis. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan den gemeenteraad van Arnhem doen mededeelen de aanmerkingen op de ter goedkeuring ingezonden verordeningenbetreffende de heffing eener eigene directe belasting op de inkomsten. Daarin komt o. a. het volgende voor//de vermelding der grondslagen voor den ambtshalven aanslag door burgemeester en wethouders ontbreekt. Art. 3 der verordening tot heffing verwijst als grondslagen van het vermoedelijk inkomen naar 1°. de bekende inkomsten2°. naar den uiterlijken staat. Dit voldoet niet aan des wetgevers bedoelinghet is een voudig idem per idem en zou een inquisitoriaal onderzoek naar ieders ware inkomen autoriseerendat de wetgever niet heeft gewild." Dinsdag is te Deventer, na eene langdurige ziekte, in den ouderdom van ruim 63 jaren overleden, de heer J. J. Metzlar, emeritus predikant en hoogleeraar in de Oos- tersche talen. Algemeen bemindzal zyn dood door velen worden betreurdterwijl zijne oorspronkelijkheid van geest en beminnelijkheid van karakter hem aller achting deden verwerven. Door den heer W. C. Timmerman bouwkundige te Amsterdamis aan den gemeenteraad aldaar een adres in gediend tot ondersteuning van een door hem uitgewerkt planom 1°. In verband met het Noordzee-Kanaal den toestand van de haven van Amsterdam niet alleen te'verbeterenmaar diedoor de eigenaardige ligging der stad zelvetot eene van de schoonste havens der wereld te maken. 2°. Die haven in verbinding te brengen met het inwen dige gedeelte der stadwaarbij hij tevens indachtig is ge weest langs de geheele havenzijde, zoowel ten behoeve van de stad zelve als van den spoorwegbreede kaden bestemd voor los- en laadplaats van koopmansgoederen tevens dienstig tot aanlegplaats van schepen daar te stellen. 3°. Met inachtneming van de belangen der scheepvaart, tevens voor behoorlijke afwatering van Amstelland zorg te dragen. 4°. Ter voldoening aan het kenbaar gemaakt verlangen

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1