Houtverkooping Advertentiën. ECHT EHEIH ANN'S KITZ1NGER LAGER RIER, ALLSOPP'S INDIA PALE EN SCOTCH ALE, entwintig personen in handen te krijgen, die in de laatst- verloopen maanden te Parijs en in den omtrek dier stad een aantal diefstallen en nachtelijke inbraken heeft gepleegd. Op twee na, zijn al deze personen nog minderjarig, of te nauwernood de grens der meerderjarigheid voorbij. Er bestaat plande beminnaars der luchtscheepvaart gedurende de Parijsche wereldtentoonstelling ruimschoots in de gelegenheid te stellen om vaarten of tochten op eene beperkte schaal te ondernemen. De speculatiezucht is name lijk op het denkbeeld gekomen, om op of in de onmiddel lijke nabijheid van het Veld van Mars op gezette tijden een ballon te doen opgaan, die met koorden aan een stoomsleper of eene locomotief verbonden zal zijn, welke zekere afstan den zal doorloopen. Het maximum der hoogte, tot welke de ballon zal opstijgen, zal vierhonderd voet bedragen, en de vrachtprijs, van 5 tot 10 franken varieerendegeëvenredigd zijn aan de hoogte of den duur van den tocht. De gondel of het schuitje zal zeer gezellig ingericht zijn. In eene Maandag 11. te Londen gehouden bijeenkomst van de Londensche Vereeniging der handwerkslieden, is o. a. de meening geuit, dat de toestand van den handwerksman nimmer verbeterd kan worden, zoolang de volken van ver schillende landen geene voldoende middelen bezittenom zich met elkander te verstaan over de regeling van het loon en de arbeidsuren. Daar de internationale vereeniging van handwerkslieden, naar men meende, het best in staat was, om dat doel te bevorderen, heeft de Londensche Vereeni ging besloten zich met haar in betrekking te stellenten einde alle vraagstukken te bespreken die met de belangen der ambachtslieden in verband staan. De gevallen sneeuw heeft te Liverpool tot een beurs- tumult aanleiding gegeven. De jeugdige handelaren en be dienden namelijk begonnen een bombardement met sneeuw ballen, waaraan spoedig het geheele beurs-publiek deelnam van den ernstigen katoenmakelaar af tot de loopjongens. Toen de politie tusschen beiden kwam, werden de sneeuw ballen op den gemeenschappelijken vijand gericht, doch in stede dat men er in slaagde hem te verdrijven, werden eenige belhamels in hechtenis genomen. Uit Bosnië wordt aan een Croatisch dagblad geschre ven dat door de Turksche autoriteiten overal huiszoekingen werden gedaan om wapens en ammunitie op het spoor te komen, en dat, naar men vernomen had, drie duizend Turk sche soldaten uit Konstantinopel naar het vorstendom op weg waren. De volgende proclamatie was onder het volk ver spreid geworden //Slaven-volkBroeders van drieërlei geloofsbelijdenis! Wij zijn allen door gemeenschap van afkomst en taal op het innigst met elkander vereenigd. Maar het is noodigdat wij ook onze strijdkrachten vereenigenten einde de Os manen te bekampendie de oorzaak van ons lijden zijn die ons levend begraven en ons elk geluk op de wereld ontroofd hebben. Werpe*h wij ons in dichte drommen op onze vijandenen dat dan allendie in den profeet gelooven moskeeën bouwen, en allen, die in Christus geloovenker ken en altaren oprichten. Turco-slavengij zijt onze echte broeders: trekt dus niet tegen, maar met ons op! Duldt niet, dat wij tot onze diepste schande, elkanders broe derbloed plengen! Indien gij u onze broeders toonen wilt, dan zullen wij in vrede met en onder elkander levengij zult met ons in de vierschaar zitten en de volkomenste vrij heid genieten. Leve het volk der drieërlei belijdenis! Leve de Bosnische vrijheidLeven de met ons bevriende Euro- peesche mogendheden!" Te New-York zal eene Oost-Indische telegraaf-maat schappij worden opgericht, met een kapitaal van 5,000,000. Zij stelt zich ten doel om de voornaamste havens van het Chineesche rijk door de Russisch-Amerikaansche telegraaflijn via Behringstraat te verbinden met San-Fransisco en New- York, alsmede St.-Petersburg met de overige hoofdsteden van Europa. Men zegt, dat nog slechts 850 mijlen van den draad moet gespannen worden, om de verbinding tusschen New-York en Peking te voltooien. De Pall-mall Gazette verzekert, dat de akte van be schuldiging, opgemaakt tegen den president Johnsonhoofd zakelijk het volgende zal inhouden: //1°. Dat hij de consti tutie en de wetten der Vereenigde Staten welke hij gezworen had te zullen handhaven, heeft geschonden. 2°. Dat hij 1 schuldig is aan zware misdaden jegens vele Amerikaansche burgers, wier leven door hem is opgeofferd in zijne onwet tige bevoordeeling van partij-belangen. Hiermede wordt in de eerste plaats bedoeld dat hijdoor het steunen van een mayor van New-Orleans en diens politie-agenten (allen ge wezen opstandelingen), bij het onderdrukken eener wettige bijeenkomst van burgers dier stad de onmiddellijke oorzaak is geweest van het dooden in die stad van 378 ongewa pende liedenwaaronder van de beste en edelste burgers van Louisiana. 3°. Dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan grove en ergerlijke taal en aan wangedrag in zulk eene matedat daardoor de rust in het land was verstoord en de hooge door hem bekleede betrekking was onteerd. Hier mede wordt bedoeld dat hij de afgevaardigden des volks in congres bijeengekomen, //satrapen" heeft genoemd; dat hij hun heeft toegevoegddat zij //even schuldig waren als de verraders van het zuiden en dat zij //de oorzaak waren van den moord te New-Orleans;" dat hij in het openbaar heeft verklaardin staat te zijn zich zeiven tot //dictator" te verheffen, indien hij dat verkoos; dat hij vergif fenis heeft geschonken aan opstandelingen tegen het gou vernement op verzoek van een laag vrouwspersoon en van andere lieden, die daarvan hun werk maakten, om derge lijke genadebrieven te bedelen en die te verkoopen dat hy in plaats van het echte rapport van den generaal Sherman over dezen moord te New-Orleans, een verminkt rapport openbaar heeft gemaakt, ten einde eene daarin voor hem zeiven zeer ongunstig luidende zinsnede onbekend te hou den dat dronkenschap bij hem zulk eene gewoonte is ge worden dat hij daardoor zijne plichten als president ver geet en oneer over het land brengt, door luidruchtige en onsamenhangende redevoeringen uit te spreken, terwijl hy in kennelijken staat van dronkenschap verkeert. Als voor beelden hiervan zullen worden aangehaald zijne aanspraken bij zijne wijding als president, en te Niagara en in ver scheidene andere plaatsen gedurende zijne jongste reis in het westen gehouden." Door een der leden der Academie van Wetenschappen te Parijs is als een opmerkelijk feit vermeld dat gedurende de jongste cholera-epidemie aldaar slechts één der geëm ployeerden by de begrafenissen en geene der vrouwendie het linnengoed voor de gasthuizen gewasschen hebbendoor die ziekte zijn aangetast. De //Nuovo Diritto" van Florence deelt mede, dat het grootkruis der Annonciade aan graaf Von Bismarck is gezonden. Een gerucht wil, dat drie adjudanten van koning Victor Emanuel naar Parijs zijn gekomenom aan den heer De Cassagnac voldoening te vragen voor eenige beleedigende uitdrukkingen die deze publicist zich in de //Pays" veroor loofd heeft ten opzichte van Italië en zijn souverein. In hoe verre dit gerucht waarheid behelst, weet men niet, maar zoo veel is zekerdat de //Pays" een artikel geplaatst heeft, om aan zijn vroeger artikel eene nadere verklaring te geven. Van de 1100 landweermannen, die indertijd te Mainz eene oproerige beweging in het leven riepenbevin den zich thans nog slechts vijf in hechtenisdie tot twee jaren vestingstraf zijn veroordeeld, welke straf zij op Ehren- breitstein zullen ondergaan. op GROUT en HLEI.\ FUST. G. P. ITTMANN ZOON. Rotterdam. Commissionairs Expediteurs. op de Hofstede ter Horstonder Voorschoten, op Woens dag den 23sten Januarij 1867 des morgens ten 10 ure, van eene aanzienlijke partij extra zwaar ESSCHENELZEN, WILGEN en BERKEN HAKHOUT. Alles gemakkelijk ver voerbaar, en kunnende op de S werkdagen bevorens den ver koop worden bezigtigd.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3