Zaterdag 12 Januari. A°. f867. 5 N°. 2122. Binnenlandsch Nieuws. LEïDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mera Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu- vvelijks-en doodberichten van l-4regels/"0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam: te 7 u. 55 ra.; 10 u. 1 m.; 12 u 41 m.; 3 u. 37 ra.; 6 u. 6 ro.; 9 n. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dairen5 u.; van Arasterdam Beerebijt) naar Leidendagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 50 ra. en te 10 u.50 m.; 's naraidd. te 3 u. 35 m.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snaraiddags. Oost-ïudisohe Landpost. Over Southampton en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Iadisohs den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's ra. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WetkoudersMaandag en Donderdag te I i men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrij dog en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabrieage des Zaterdags van li -1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretari' open da clijks van 10-4 uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. - Be Qetueeuie- Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12-1 uien, Kantoor der In- en Uitgaande Hechten an Accijnzen dagelijks van 9luren au van 3 8 uren; -van's-Rijks Direote Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. --fan Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken ec het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft den heer C. A. L. baron van Hugenpoth tot Aerdt, op verzoek, eervol ontslagen als schoolopziener in het 6de schooldistrict van Gelderland, en tot schoolopzie ner in dat district benoemd den heer C. W. graat' van Lim burg Stirumen den majoor H. A. Hamming, van het 3de reg. infant, in zijnen rang overgeplaatst bij het reg. gre nadiers en jageis. Z. M. de Koning heeft aan den agent van politie 1ste klasse T. Rinkette 's-Hertogenbosch eene gratificatie van f 2 5 toegekend, ter belooning van zijn onlangs betoond be leid en moed bij het arresteeren der uitgevers van valsche muntbiljetten. De instructie dezer zaak levert der justitie groote moeilijkheden; men hoort dan ook nog niet wan neer de beschuldigden zullen terecht staan. By Zr. Ms. besluit van 29 December ji. zijn eenige bepalingen vastgesteld tot regeling van de vergoeding voor buitengewone slijtage aan kleeding bij de uitvoering van ar tillerie-werkzaamheden. Aan den opzichter van fortificatiën van de 1ste klasse G. Oudraad te Nieuwesluis is de gouden medaille toege kend voor 3 6 jaren eerlijken en trouwen militairen dienst, als mede de gratificatie van f 50 aan die onderscheiding verbonden. De 3de kompagnie van het 1ste bataljon 3de reg. infant., te Groningen in garnizoeD, zal met Mei a. s. de te Delfzijl gestationneerde 2de kompagnie vervangen, die bij den staf van het bataljon aldaar zal worden gevoegd. De inspecteur van den geneeskundigen dienst der land macht heeft ter kennis van ouders en voogden gebracht dat dit jaar geene kweekelingen aan 's Rijks veeartsenijschool te Utrecht, ter opleiding tot paardenarts bij het leger, zullen worden geplaatst. Zaterdag zullen weder ongeveer 300 man van het re giment grenadiers en jagers van 's-Hage vertrekken naar die plaatsen, waar de veeziekte heerscht, ten einde aldaar als hulp-marechaussee dienst te doen. Voor het provinciaal gerechtshof in Zuid-Holland stond heden Vrijdag terecht D. v. V., huisbediende, oud 21 jaren, wonende te 's-Hage. Uit de debatten dezer procedure ter terechtzitting bleek 1°. dat de besch. bij den heer J. van Swieten gepensioneerd luitenant-generaal aldaar, alwaar hij dienstbaar was tegen een vast loon in den loop der maand Augustus of September uit een ongesloten kistje, staande in een kast van genoemden heer, arglistig heeft ontvreemd een ring met een brillant; dat hij den ring heeft verkocht aan zekeren V. D. in diervoege dat hij tevens een zilveren hor loge aan dezen heeft verkocht en daarvoor heeft bekomen een ander zilveren horloge en f 29, en dat hij de kast, waarin het kostbaar voorwerp zich bevondheeft geopend met den daarbij behoorenden sleutel, welke lag in een andere gesloten kast op die kamerdat de sleutel van laatstge noemde kast weder lag in een linnenkastje op dezelfde ka mer, welk kastje hij heeft geopend met den sleutel van een ander kastjestaande in het bureau van den generaal. De ring had eene waarde van f 150; 2°. dat de besch. tij dens hij van Oct. 1 86 6 tot 1°. Juni 1866 in dienst was bij mevrouw de wed. Kruseman aldaarmede tegen een vast loon, alwaar hij zich arglistig heeft toegeëigend 1°. vier ringenwaarvan een met een grooten brillant en aan iedere zijde een kleinere, een met een roosjesdiamant en rondom kleinere, een met één diamant en een meteen grooten diamanten 18 kleinere, welke voorwerpen hij heeft weggenomen uiteen on gesloten juweelkistje, staande in een kabinet; 2°. twee minder kostbare ringen, die hij op eene piano vond liggen 3°. een bank biljet groot 40 en een shawl, werlke hij uit de kast van de dochter van mevrouw Kruseman heeft ontvreemdtoen de sleutel op de kast stak. De ringen verkocht hij en wendde het geld ten zijnen bate aan. Op de vraag des voorzitters hoe hij tot deze misdaad was gekomen was zijn antwoord om speelschulden te betalen; dat hij vroeger nooit gespeeld had, maar nadat hij uit den militairen dienst was gekomen aan het spel is geraakt ten gevolge van zijnen omgang met zekeren D,, mede aldaar woonachtig. (De door den beschuldigde genoemden persoon staat te 'sHage in een zeer slecht daglicht en is onlangs door de arrond.-rechtbank tot cellulaire ge vangenisstraf veroordeeld wegens het toevoegen aan iemand van de woorden wjij bent een dief." Daarbij is deze per soon tevens vijf jaren van alle burgerschapsrechten ontzet. Het hof heeft na in de raadkamer beraadslaagd te heb ben V. V. schuldig geoordeeld aan de hem ten laste gelegde feiten en veroordeeld tot 6 jaren correctioneele gevangenisstraf. Het provinciaal gerechtshof van Gelderland heeft Woens dag middag by breedvoerig gemotiveeerd arrest uitspraak

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1