N°. 2121. Vrijdag 11 Januari. A°. 1^6471» Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DA lilt Ml). Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per pest ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12 J Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Ct». Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 u 41 ui.; 3 u. 37 ui.; 6 n. 6 m.; 9 n. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 a. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag oohtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leidendagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's namidd. te 3 u. 35 m.; 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijln-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te li uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 11-1 uren. •Bureau der Plaatselijke Secretari'. a open dadelijks van 10-4 uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgenB 12-1 uren Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 91 uren en van 3—6 uren; ran's-ftijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. De Staats-Courant bevat het volgende overzicht van den stand der veeziekte gedurende de week van 23 tot 29 December in het arrondissement Leiden: In enkele der gemeentenin de besmette streek ten noor den van Leiden gelegen, nam de ziekte toe, in andere af, maar over het geheel veranderde de toestand hier niet. Hil- legom en Rijnsburg bleven deze week bevryddaarente gen brak ze te Sassenheim en Noordwijk weder uit. Meer oostwaarts benoorden den Ryn werd afname waar genomen in het bijzonder te Bodegraven Ter Aar en Ryn- saterwoude. Aanzienlijker nog was de afname in de omstreken van Woerden. Het wekelijksche cijfer der aangetaste runderen, dat sedert eenigen tijd langzaam maar trapsgewijze vermin derde, is nu reeds tot 66 in de gezamenlijke gemeenten Woerden, Waarder, Papekop, LangeruigeweideHekendorp en Oudewater gedaald. Het sterftecijfer alhier blijft steeds iets beneden de helft van dat der aangetasten. Ook te Alphen en Boskoop zyn zeer weinig gevallen voorgekomen in verhouding tot de voorafgegane, week. Te Benthuizen, Soeterwoude, Voorschoten, Leiden, Katwijk en Valkenburg kwam geene verandering. De ziekte woedt er niet hevig en de sterfte is betrekkelijk zeer gering. In het geheele arrondissement zijn van 9-15 December aanget. 85 5 gest. 317, afgem. 1; 16—22 h 993, 302, 0; 23-29 u 760, 281 12. Ten opzichte van het de9infecteeren te Cranenburg van met den spoorweg uit Nederland komende personen wordt met zekerheid medegedeelddat de passagierswier uiterlyk voorkomen geene aanleiding geeft tot het vermoeden dat zij met rundvee in aanraking komen slechts gedurende eenige minuten in een vertrek van het visitatiegebonw aan eene zeer geringe chloorberooking zullen onderworpen wor den en dat ziekelijke personendie den chloorlamp niet verdragen kunnendaarbij met de meeste consideratie zul len behandeld worden. Daar evenwel de passagiers, van welke verondersteld wordt dat zy wel met rundvee in aan raking komeneene sterkere desinfectie in eene daartoe in gerichte loods zullen moeten ondergaanis het alleszins aan- te bevelenom zich te voorzien van een bewijswaaruit het beroep dat men uitoefent blijkt. Maandag avond heeft in den Kon. Holl. Schouwburg te 's-Hage de eerste opvoering plaats gehad van //Klaasje Zevenster," tooneelspel in acht tafereelenmet een voorspel //de dorstige pleïadenontleend aan den roman van Mr. J. van Lennep, die zooveel opgang heeft gemaakt en welk tooneelstuk met medeweten van den schrijver is bewerkt. De belangstelling toonde zich ook daar; een zeer talrijk publiek was bij deze eerste voorstelling opgekomen. Het voorspel heeft zeer voldaan en het //Yo vivat" daarin voorkomende, werd op aandrang van het publiek herhaald. De eer van den avond kwam ontegenzeggelijk toe aan Mevr. Piceni, die de rol van //Klaasje Zevenster" op waardige en uitmuntende wijze heeft vervuld en die vooral in het laatste tafereel zulk een diepen indruk door baar gevoelvol spel maakte dat zij teruggeroepen werd en luide blijken van goedkeuring haar ten deele mochten vallen. Aanstaanden Vrijdag zal aldaar een tweede voorstelling van dit tooneelspel worden gegeven welke, zoo het zich laat aanzien, niet minder zal worden be zocht. Heeft de roman zelf tot vele uiteenloopende beoor deeling aanleidingen gegeven niet minder zal dit het geval zyn met het tooneelspel. Reeds heeft de roman zoo men weet eene dubbele bewerking voor het tooueel erlangd. Te recht is bij de opvoering te Rotterdam van de bewerking, zooals die Maandag avond ook te 's-Hage werd gegeven getuigd dat zij met kieschheid en omzichtigheid is behan deld. Uit Maastricht wordt berichtReeds sedert acht da gen wordt de luitenant adjudant v. W., in garnizoen alhier, vermist. Oudejaars-avond omstreeks 10 uren verliet by de sociëteit, en van dat oogenblik af heeft men niets meer van hem vernomen. Men vreestdat hemdoor de duisternis misleid, eenig ongeluk overkomen is. Aan de familie heeft men van zijn verdwijnen kennis gegeven en een zijner broeders bevindt zich sederteenige dagen hier ter stede, doch alle nasporingendoor hem en de vrienden van den vermiste gedaaDzijn tot nog toe zonder gevolg gebleven. Te Rotterdam is aangehouden een jong Franschman van goede familie, die als kassier van een der voornaamste handelshuizen te Luik, zich dezer dagen heimelijk uit die

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1