X". 2114. Donderdag 3 Januari. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels f 0.75. Iedere regel meer 12|^ Cts. Geboorte-, hu welijks- eD doodberichten van l-4regelsƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. ^poortreiaec vnn Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Botterdam; te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 u 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 n. 6 m.; 9 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 n. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dairen5 u.; van Amsterdam Beerebyt) naar Leiden, dagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Mieuwstraat: 's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 n.; 'snamidd. te 3 u. 85 m.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Laudpost. Over Southampton, 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RyUa-Xelegroaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 u. 's m. tot 10 u. 80 m. 's av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaaldetijdeo. - Burgemeetter en Wethouder»Maandagen Donderdag te 1 i men. Conmisiie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemettterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - Preiident der Committie van Fabricage des Zaterdags van 11-1 uren. 'Bureau der Plaateeiyke Secretarie 1 j open darelijks van 10-4 uren.- Thetaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. - De Gemeente-Jrehiieet is te spreken op bet Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12-1 men. Kantoor der In- en Uitgaande Reohten eu Accijnzen lagelijks van 9—laren sa van 3—6 uren; van's-Rijks Oireota Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensiar Dondert)*-» van 99 uren van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; wan de ii jjioiheken en het Kadaster, van 9 4 uren. Z. M- heeft aan zijn tuinman in het Park op het Loo een fraai gouden horlogie met gouden ketting, ah een bewijs van hooge tevredenheid over de werkzaamheid van zijn .hovenierten geschenke gegeven. Z. M. heeft Jhr. Mr. M. M. van Asch van Wijck, adjunct-secretaris bij het munt-collegieaangewezen om ge durende het jaar 186 7 ingeval van afwezigheid van een der leden van het munt-collegie, diens plaats te vervullen bij de behandeling der onderwerpenbedoeld bij de artt. 37 en 10 der wet van 1 Juli 1850 (Staatsblad N°. 25). Overwegende, dat het onderscheidingsteeken wegens langdurigen officiersdienstingesteld door Zr. Ms. onverge- telijken vader, en later eenigszins gewijzigd als eereteeken ook toegekend aan de officieren der schutterijenwegens langdurigen dienst daarby bewezen, door allen, die tot het dragen daarvan gerechtigd zijn op den hoogsten prijs wordt gesteld. Overwegende, dat meermalen de wensch is geuit, dat de vorm van dat onderscheidings- en eeTeteeken meer in overeenstemming werde gebracht met den gewonen vorm van de eereteekenendie wegens militaire verdiensten wor den toegekend. Overwegende, dat, zoo aan dien wensch wordt te gemoet gekomen, ook aan de ridderlijke bedoelin gen van den Doorluchtigen insteller nog meer zal worden beantwoorden dit tevens zal strekken om de waarde van het eereteeken nog meer te verhoogen. En willende dan ook aan dien wensch voldoen zonder echter in de grondslagen der instelling zelve eenige wyziging te brengenheeft Z. M. besloten dat het eereteeken wegens langdurigen officiersdienst voortaan zal bestaan in een vierarmig kruiswaarvan de horizontale armen 28 en de verticale 30 strepen lang zijn de grond gedeeltelijk mat en glans - omgeven door een gecannuleerden rand. In het midden bevindt zich een krans van olijf- en eikeloofbreed 17, hoog 13 strepen, zich slingerende om, en zich verheffende boven twee kruiselings liggende zwaarden, omvattende het cijfer aanduidende het getal dienstjaren. Voor de officieren der schutterijen is hel eereteeken van zilver doch zijn de krans en de cijfers verguld voor de officieren der zee- en landmacht, zoo hier te lande als in de overzeesche 'bezittingenvan verguld zilver. Het wordt op de linkerborst gedragen, door de officieren van de schutteryen aan een effen oranje gewaterd lintdoor da - officieren der see- en landmacht aan een oranje wit en blauw gestreept zijden lint, voor beiden ter breedte van 33 stre pen. Het eereteeken wordt nimmer anders dan van de vast gestelde grootte, en het lint nimmer zonder hetzelve gedra gen. Zij aan wie als officier, hetzij bij de schutteryenhetzy by de krijgsmacht, het eereteeken in den vroegeren vorm- als gesp is uitgereikt, zyn bevoegd het te verwisselen met dat, hetwelk bij het tegenwoordig besluit is vastge steld. Z. M. de keizer van Oostenrijk heeft aan Mr. P. P. van Bosse de ridderorde der IJzeren Kroon 1ste klasse ver leend. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's-Hage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de opera comique Lara. - Het kapitaal van 600,000 benoodigd voor den bouw van het Amstel-Hotel te Amsterdam, is thans, naar men verneemtvolteekend. In den loop der maand Januari zal te Amsterdam in werking worden gesteld de op kolossalen voet ingerichte f/Nederlandsche Beiersch-bier-brouwerydoor eene naam- looze vennootschap opgericht. Het hoofdgebouw is lang 110, breed 18 en hoog 24 Nederl. ellen met ruim 300 vensters. De kuiperij heeft eene oppervlakte van 2000 vierkante Ne derl. ellen. De aanbouw heeft bijna twee jaren arbeids en on geveer f 600,000 gekost. Er zyn niet minder dan 9 mil- lioen metselsteenen aan verbruikt, en de ijskelders zullen, wanneer ze gevuld zijn2 millioen Nederl. ponden ijs be vatten. De gebouwen rusten op 2800 palen; in de legkel ders kunnen 12,500 vateD bier geborgen worden. Het doel dezer brouwerij is zoowel bier voor het binnenlandsch ge bruik als voor verzending naar Oost- en West-Indië te fa* briceeren. De Staals-Courant bevat het volgende overzicht van den stand der veeziekte gedurende de week van 9 tot 15 December in het arrondissement Leiden: Hoezeer de ziekte ten noorden van Leidenin verhou ding tot do voorafgegane week, niet is toegenomen, zoo zijn toch in de gemeenten Lisse, Voorhout, Alkemade, Woubrugge, Oegstgeest en eenige andere minder besmette platasen weder ruim 500 gevallen voorgekomen. De veebe-

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1