N°. 2112. Maandag SI December. A°. 186€>^' Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 tn de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mer8 Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-8 regels/0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Graveuhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 u 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u. 6 m.; 9 n. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Steomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochteud 4 u., de overige da^eu5 u.; van Amsterdam 3eerebijt) naar Leiden, dagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Poatbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's raorg. te 7 u. 50 tn. en te 10 u.50 tn.; 's uainidd. te 3 u. 35 m.j 'savonds te 7 n. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 60 m. en 3 n. 35 m. 'snamiddags. Oost-Iudisohe Laodpost. Over Southampton l en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rq kt-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Tele^raaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. 'i av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijdei- Burgemeester en WetkoudersMaandagen Donderdag te li men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. 'Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, VrgJeg en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie mm Fabricage des Zaterdags van 11 -1 nren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie.i open da telijks van 10- i uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren. De Gemeente- Jrckiteet is te spreken op het Baadhnis,eiken werkdag van '«morgeus 12-1 uien. Kantoor der In- en Uitgaande Heohten en Accijnzen lagelijks van 9 laren ea van 38 aren; van's-ttijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. UITHOOFDE VAN DEN NIEUWJAARSDAG ZAL DINSDAG DIT BLAD NIET WORDEN UITGEGETEN. Z. M. heeft benoemd tot kantonrechter te Winschoten Mr. J. Offerhaus, thans rechter in de arr.-rechtbank aldaar tot sub8t.-griffier bij de arr.-rechtbank te Breda Mr. A. Rei gersmanadvocaat aldaar; tot griffier bij het kantongerecht te Wijk-by-Duurstede Mr. A. E. Croockewit, advocaat te Amsterdam. Z. M. heeft bevorderd tot landmeter van de 1ste kl. by bet kadaster, den heer J. W. Heijermanthans landmeter van de 2de kl. De Minister van Financiën heeft bepaalddat de na- genoemde commiezen der posterijen van de 3de klasse hunne nieuwe functiën zullen uitoefenen als volgt: de commies C. van der Veen op het bureau van den inspecteur der pos terijen te Arnhemen de commies P. Polvliet ten postkan tore te Rotterdam. Voorts is bij beschikking van denzelfden minister de commies der 8de klasse P. Valter verplaatst van het postkantoor te Amsterdam naar dat te Leidenen de commies der 3de klasse A. G. Westerouen van Meeteren van het postkantoor te Leiden naar dat te Amsterdam. In de tfGron. Cour." wordt thans ook opgekomen tegen de houding van den heer Dulleit in de zitting van Vrijdag avond 21 Dec. De schrijver wil nog aan de juist heid twijfelen, maar zegt toch: //Het feit schijnt waar te zyn. Immers, volgens de Groninger en andere couranteu, stemde de heer Dullert //even te voren" met den heer Van de Putte voor een ander voorstel, en //even daarna" we der met Van de Putte tegen eene wet. Daar tusschen in over die f 200,000 voor onzen spoorweg, schijnt hjj dus inderdaad //niet" gestemd te hebbeD." En hij zegt dan ver der: //Nu is myne vraag: Is die zaak zoo geschied, ge lijk zy //schijnt?" Zoo neen, men wijze het aan; want het geldt niet minder dan het karakter van onzen vertegenwoor diger. Zoo ja, dan is, helaas, onze afgevaardigde een man, die den moed niet heeft voor zijne overtuiging uit te ko men; dan is hij een partijman, die van twee wallen eet; dan hebben wy goedgeloovige Groningsche kiezers, ons deer lijk bij den neus laleo nemen." -Volgens het Giornala di Roma heeft Z. H. de Paus den heer J. T. van Brussel, deken en pastoor te Delft, benoemd tot zijn kamerheer-honorair. Op 14 December jl. is door de heeren Wertheim en Gompertz, commissionnairs in effecten te Amsterdamvolgens hunne opgaven in een verzegeld pakket per aangeteekeuden brief over de post verzonden aan het adres van de heeren Van Ranzow en Comp. te Arnhem, onder andere effecten 1 certificaat Nederl. Werk. Schuld, groot f 1000, 2*- pCt., N°. 5 703 2. Volgens bericht van de heeren Van Ranzow is het pakket behoorlijk met ongeschonden zegel ontvangen doch het bedoelde certificaat niet bij de andere effecten go- vonden. De officier van justitie verzoekt opsporing, aan houding en bericht. Dezer dagen kwam aan de huizen van vele ingezete nen te Kampen een zendeling der Mormonen. Het was hem te doen om boekjes te colporteeren voor 60 cents, waarin het Mormonisme voor Nederland wordt aanbevolen. Waar schijnlijk zal hij andere steden en ook Leiden met dat doel een bezoek brengen. Het prov. kerkbestuur van Groningen heeft op zijn verzoek aan Ds. E. H. Cappenberg te Ter-Apel eervol eme ritaat verleend, in te gaan 1 Juli 1867. Beroepen bij de Herv. gemeenten te Veenendaal Ds. W. van den Bijtel te Nunspeet; te Kethel Ds. J. J. Eige- man te Loosduinen te Maasland Ds. J. J. Ruijs te Oud- Beierland; te Koudum Ds. L. Tinholt te Haarlemmermeer te Ballum op Ameland de candidaat A. S. van Eerdete Blankenham de cand. K. Homan. Toezegging van beroep gedaan door den kerkeraad te Sleeuwijk aan den cand. A. 1). Adama van Scheltema. Bedankt door Ds. H. van Strien te Bennekom voor het beroep naar 's-Heer-Hendrikskinderendoor Ds. W. F. Trip van Zoudtlandt te Hattem voor dat naar Giesen en Rijs wijk; door Ds. J. J. Eigeman te Loosduinen voor dat naar Eibergen; door Ds. B. A. de Jong te Hoogvliet voor dat naar Oosterland; door Ds. G. Boer te Ouderkerk aan den IJsel voor dat naar Opheusdendoor Ds. J. H. Gezelschap te Rhenen voor dat naar Slijk Ewijk en door D9. N. War- molts te Surhuizen voor dal naar Aalzum en Wetzens. Beroepen bij de Christelijk Afgescheiden Gereformeerde gemeente te Heerde Ds. K. Kleineudorst te Putten te

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1