N°. 2103. Dinsdag 18 December. A0.18^6. Binnenlandsch Nieuws. LE1DSCH DAGBLAD. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelreoht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 a. 1 m.; 12 n. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 n. 6 m.; 9 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 n. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag oohtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam Baerebijt) naar Leidendagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.j 'snamidd. te 8 u. 86 m.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u, 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, l en 17over Marseille, 916 en 25 van elke maand.We»t-Indi»ohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's na. tot 10 u. 80 m. 's av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 11-1 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie 13 open dagelijks van 10-4 uren.- Thesaurie, alle werkdagen, behalve Zaterdag, van 9-2 uren; Zaterdag van 9-12 uren, -De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van *smorgens 12-1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-Rijks Direote Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Z. M. heeft aan de burgemeesters der volgende ge meentenop hun verzoek, eervol ontslag verleend alsaan D. de Boer, te Heerhugowaarden aan J. Jpaans Jr., te Barsingerhornen in hunne plaats als zoodanig benoemd: te Heerhugowaard C. Groot en te Barsingerhorn C. Smit Jz.; voorts benoemd tot notaris binnen het arrondissement Win schoten ter standplaats de gemeente WildervankC. P. Vroom, candidaat-notaris te Zwolle. Z. M. heeft Mr. E. N. Rahusente Amsterdam, met 1 Januari a. s., voor den tijd van drie jaren benoemd tot secretaris van het Collegie voor de Zeevisscherijen. De Minister van Justitie zal op Woensdag en Donder dag a. s. geen audiëntie verleenen. Bij beschikking van den Minister van Justitie is o. a. benoemd tot rijksveldwachter (opziener der jacht- en vis- scherij) 3de klasse H. van Zantenwonende te Hillegom (standplaats Voorschoten). Wij vernemen dat de heer Mr. A. de Vries als eerste candidaat voor het lidmaatschap van den Hoogen Raad door de Tweede Kamer der Staten-Generaal op de voordracht ge plaatst, het verzoek heeft gedaan om als zoodanig voor de benoeming niet in aanmerking te komen. Gewichtige per soonlijke beweegredenen sehijnen hem tot dat besluit te heb ben gebracht. De Provinciale Staten van. Utrecht hebben een sub sidie van f 5 0000 verleend voor het te Utrecht op te rich ten Nosocomium. De Gemeenteraad van Gouda heeft tot gemeente-archi tect benoemd den heer L. Burgersdijk te Eindhoven. De kantonrechter te Onderdendam heeft een jager ver oordeeld tot eene geldboete van f 3 omdat zgn hond, waar mede hij op de jacht was, niet voorzien was van een muil korf, zooals een plaatselijke verordening op de hondsdolheid voorschreef. Uit de opgaven in de Staats-Courantbetreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland, over de week, be ginnende den 2den December en eindigende den 8sten De cember, blijkt, dat er in die week zijn aangetast 2511, aan de ziekte gestorven 917, afgemaakt 12, hersteld 289 aan het einde der week nog ziek 1293 runderen, terwijl er sedert het begin der veeziekte in het geheel zijn aange tast 68,289 aan de ziekte gestorven 28,434, afgemaakt 14,566 hersteld 23,622 en nog ziek 1667 runderen. Den 13 den dezer is te Breda de cadet M. uit Hat- tem, voor het wapen der genie, oud 17 jaar, overleden.— Bij een zeer gunstig voorkomen, een zacht humeur, onbe rispelijk karakter en gedrag, was hij een jong mensch van zoodanige uitstekende geestvermogens en onvermoeibaar werk- zamen aard, dat hij, zoo niet voor den knapsten en meest- beloovendeDdan toch zeker in deze opzichtenvoor een der eersten van de militaire academie kon gehouden wor den. - Hij was de vreugde zijner ouders, welke hij nooit in eenig opzicht redenen tot ontevredenheid heeft gegeven. Zondag ontvingen zijne ouders een zeer voldoenden brief van hemnagenoeg gelijk met een telegramvolgens welke hun zoon in zeer bedenkelyken toestand naar de zieken zaal was overgebracht. //Het vermoeden bestaat, dat de verdienstelijke jongeling is overledenten gevolge van mis handelingen door een of meer cadets." De zaak wordt onderzocht. Termunterzijl is eene opmerkelijke plaats wegens zon derlinge familiebetrekkingen. Aldaar woont een bemiddelde weduwe van 89 jaar, die het zeldzaam voorrecht genoot dezer dagen haar achter-achter-kleinkind te zien geboren worden, zoodat haar kleindochter grootmoeder werd. Zoo woont er ook een burgerman van 73 jaren, die eerstdaags in den echt zal treden met eene jongedochter van 25 jaar, die de kleindochter is des tweelingbroeders van haren aan staanden echtgenoot. De eene broeder wordt dus grootvader van den ander en zyn vrouw stiefmoeder over een vrjjbe- jaarde vrouw die reeds grootmoeder is. Een vreemd voorval had Maandag 11. te Dokkum plaats en bracht niet weinig opschudding te weeg. De po litie bracht bezoek aan een snikje en noodigde een der op varendeneen jonkman van even 20 jaren, uit, om, ter voldoening aan een gevallen vonnis, drie dagen te Leeu warden in het zoogenaamde hui9 met de blauwe pannen te logeeren. De delinquent scheen evenwel geen ambitie voor zulk een uitstapje te hebben zoodat de uitnoodiging der politie weldra plaats maakte voor een bevel om te komen maar ook dit baatte niet. Na eenige uren kwam de kanton- echter met de politiemaar ook dien9 vriendelijkenoch r

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1