N°. 2096. Maandag, 10 December. Binnenlandsch INieuws, DSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor- Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 In de drie maanden. Afzonderlijke Nom- tners Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels ^0.75, Iedere regel meer 12J- Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 6 Cts. Zegelrecht 85 Cts. 8p o ovtreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 ra.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 n. 6 m.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochteud 4 u., de overige dagen 5 u.j von Amsterdam Beerebyt) naar Leiden, dagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Postbusiiohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 'suamidd. te 3 u. 35 m.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snainiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton l en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en FFet houdersMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretaris ii open da relyks vau 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten oa Accijnzen dagelijks van 9—1 aren en van 3—6 uren; van's-Rijlts Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Is. M. heeft den luit. t/z. der 1ste kl. J. J. de Hart op verzoek, eervol ontslag verleend als lid van den raad van Tucht te Amsterdamonder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen dienstenen tot lid van den raad benoemd den luit. t/z. der 1ste kl. Jhr. A. C. van Haef- tenadjudant van den dir. en comm. der marine aldaar. In de zitting der Tweede Kamer van heden Zaterdag zijn met algemeene stemmen aangenomen de begrooting voor de gestichten de Ommerschans en Veenhuizen voor 186 7 de wetsontwerpen tot onteigening van perceelen voor de ge meente Eindhoven; het kanaal van Groningen naar Delfzijl en met 5 0 tegen 9 stemmen dat van den Dockummertocht- met algemeene stemmen de begrooting burgerlijk pensioenfonds;- het ontwerp wijziging hoofdstuk V der staatsbegrooting van 1865 met 48 tegen 17 stemmen de wijziging der wet tot opheffing der slaverny in de Kolonie Suriname, en met 54 tegen I stem de verkoop van een Rijkstolhuis aan den Hel der. Op Donderdag aanstaande is bepaald het opmaken eener aanbevelingslijst voor een lid van den Hoogen Raad der Nederlanden. Wij vernemen, dat Mevr. Judith Orobio de Castro, geb. Teixeira de Mattos, 17 Nov. jl. te Amsterdam over leden bij uiterste wilsbeschikking o. a. aan verschillende in stellingen van de Ned. Port. Israël, gemeente aldaar de volgende legaten heeft gemaakt, vrij van successierecht, als: synagoge f 20,000 armen f 20,000; armenschool f 20,000; weesmeisjeshuis 20,000 oude-mannenhuis f 10,000; wees-~ jongenshuis f 5000. Donderdag zijn te Egmond aan Zee aangespoeld 5 lijkenwaarbij een kind van ongeveer 5 jaren oudzijnde een jongen. Geene merkbare teekenen zijn ontdekt, dan op den rechterarm van een der lyken. Vermoedelijk is in den nacht van 4 op 5 dezer een schip geblevenvermits ook veel losse koffij is aangespoeld. Ook is gevonden een stuk van een doek, gemerkt L S W 6. De lijken hadden nog niet lang in het water gelegen. Donderdag 11. heeft Ds. S. van Velzen het rectoraat der Theologische school te Kampen aan zyn ambtgenoot Ds. A. Brummelkamp overgedragen met het houden eener rede voering over de waarde der symbolische schriften. - Het provinciaal kerkbestuur van Noord-Brabant heeft aan Ds. J. T. Endtz te Helmondop zgn verzoekeervol emeritaat verleend, in te gaan 1 Juni 1867. Beroepeu bij de Hervormde gemeenten te Oud-Alblas Ds. J. H. Guidenarm te Oosthem; te Leersum Ds. W. Vlie- genthart te Overlangbroek. Aangenomen door Ds. 1). Beeckman te Joure het beroep naar Sassenheim. Beroepen bij de Christelijk Afgescheiden Gereformeerde gemeenten te Heerde en te Genemuiden Ds. W, Raman te Hattemdie het beroep naar Genemuiden heeft aangenomen. - 't Is zeker een aangenaam verschijnsel, dat door ve len met genoegen zal zijn opgemerkt, dat er dezen winter veelzijdige gelegenheid bestaat zoowel tot intellectuëele ont wikkeling als tot uitspanning. Onder de eerste verdienen zeker eene eerste plaats de letterkundige voordrachten, die door vier, op dat gebied met roem bekende mannenin de Zaal Noordeinde zullen worden gehouden, Blijkens achterstaande advertentie zal de eerste dier voordrachten op aaustaauden Donderdag 's avonds te half acht plaats hebbenen Dr. Nicolaas Beets alsdan als spreker optreden. Wij onthouden ons van verdere aanbeveling, waar het een man geldt die waar hij optreedt, zich steeds door een uitgelezen In be langstellend publiek omringd ziet, en wij vertrouwen dat de talrijke opkomst onzer stadgenooten het voldingendst be wijs zal geven dat daar waar in de academiestad gelegen heid wordt gegeven tot kennisneming met de gaven van beroemde letterkundigenmen die gelegenheid nimmer on gebruikt voorbij laat gaan. De Gemeenteraad heeft tot hulponderwijzers aan de openbare lagere scholen benoemd de volgende personenals aan de school N°. 2 voor minvermogenden C. van der Jagt te Nieuw-Helvoetaan de school N°. 2 voor onvermogea- den H. J. Cornet te Twello en J. T. van der Blij alhier aan de jongensschool voor meer uitgebreid lager onderwijs lste klasse M. P. du Croix alhier S. P. Perdijk te Pijn- acker en C. Stolp alhier; voorts eervol ontslag verleend aan Mw. de wed. Juyuboll als regentes van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuisen aan het Rijk in gebruik afgestaan een gedeelte grond aan het Galgewater bij de kazerne aan de Morschpoort. Het "voorstel van heer Scheltema om de winst der Stedelijke Gasfabriek over 186 7 te brengen op de

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1