N°. 2093. Donderdag 6 December A0. 1866. Binnenlandscii Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels f0.76 Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels ƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelreoht 35 Cts, Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 7 u. 55 m.; 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m 6 u. 6 m.; 9 n. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 n. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 de overige dagen5 u.; van Amsterdam Beereb ji) naar Leidendagelijks n./m. te 2 u. Des Zondags buiten dienst. Poatbusliobtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's namidd. te 8 u. 35 m.; 's avonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 26 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaataten van elke maand. RijLs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's m. tot 10 u. 30 u. 't av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vr\jdng en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Pabricage des Zaterdags van II1 uren.- Bureau der Plaatselijke Secretarie ij opeu da lijks van 10i uren. - Thesaurie, dagelijks vau 102 uien.-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12—1 men. Kantoor der In- en Uitgaande Kaohten eu Aooiinzen dagelijks van 9luren en van 8 8 uren; van's-Rijks Direota Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. vaa Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en hel Kadesttr, van 94> uren. Z. M. heeft den heer Mr. F. H. R. R. baron Fa- gel benoemd tot ridder der orde van den Nederlaudscheu Leeuw. De heer D. Vis Blokhuyzen, die met het eind dezes jaars ais directeur van wege den handel bij het Algemeen Rijks-Entrepot te Rotterdam moet aftreden is als zoodanig bij Koninklijk besluit op nieuw benoemd. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal op Zaterdag, den 8sten Dec. a. s., niet plaats hebben. Zoo wij wel onderricht zijndan zullen de begroo tingen der hoofdstukkeu I (Huis des Konings)II. (llooge collegiën); VI (Marine); Vila (Nationale Schuld)en VIII (Oorlog)benevens de wet op de middelen nog voor Ja nuari bij de Kamers in behandeling worden genomen. Voor de overige hoofdstukken zullen er credietwetten worden aan geboden. Naar men verneemt, maken het geschrijf en de klach ten over de verkiezingen te Almelothans het onderwerp uit van een gerechtelijk onderzoek. Het Japansche fregat met stoomvermogeu //Kay-o-Mar onder bevel van den luitenant t/z; 1ste klasse Dinauxmet den luit. t/z. Witkop Koning en verschillende Japansche offi cieren en machinisten is Zaterdag morgen van de reede van Vlissingen naar zee gezeild. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's-Hage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de opera comique la Fille du Regiment, voorafgegaan door de co- médie les amours de Cléopatre. Volgens het jongste verslag der Gustaaf-Adolf-Ver- eeniging, heeft dat Genootschap in 21 jaren tijdsvan 1843 1864, 2,043,730 th. ingezameld. Uit deze som zijn 1487 Protestantsche gemeenten ondersteund geworden, name lijk 128 6 in Duitschland5 9 in Frankrijk, 51 in de Donau- Vorstendommen44 in België en Nederland, 18 in Zwit serland, 17 in Zuid-America6 in Italië, 3 in Rusland 2 in Portugal en 1 in Australië. De veeziekte is thans weder uitgebroken te Nijkerk op de Veluwe en in eene hevige mate aan den linker IJsel- oever tusschen Deventer en Kampen. Woensdag 2 8 Nov., 's avonds te 8 uren met het luiden der laatste bel, hebben 6 verpleegden, te Ommer- schans, die op het avondappèl ontbraken, zich niet ontzien met de slachtbank de deur van het magazijn met geweld open te loopen. Zij begaven zich toen naar boven waar het Kleedingmagazyn is, en na ook daar met geweld de deur te hebben open geloopenmaakten zij zich meester van hem den, die zij zich aanschoten. De bewoners om het gesticht, op ongewonen tijd het geloop op het magazijn hoorende, gaven daarvan dadelijk keunis aan de politie, die zich oogen- blikkelijk naar de plaats begaf, de onverlaten boven op het magazijn vond en ze arresteerde, na hen van de ontvreemde goederen te hebben ontdaan. Deze verpleegden hebben zich sedert geruimen tijd aan aanhoudende desertiën en het verkoo- pen van kleedingstukken schuldig gemaakt en verleidden ook nieuw aangekomenen. Twee hunner hebben zich reeds aan het schrijven van een brandbrief schuldig gemaakt, zon der echter daaraan gevolg te geven. Zij zijn Donderdag mid dag naar Ommen vervoerd en verder aan de justitie over geleverd. In de gemeente Scheemda deed zich een zeldzaam geval van hydrophobic of watervrees voor. Een jongeling van omtrent 20 jaren werd daardoor aangetast en stierf Woens dag 11. na een vreeselijk lijden van eenige dagen. Naar men verneemtmoet hij reeds in het laatst van Februari door zijn eigen hondje, dat hoogstwaarschijnlijk dol was en toen door hem afgemaakt werdin den hiel zijn gebeten, Tusschen het begin en het uitbreken der ziekte lag dus een incubatie-tijdperk van nagenoeg negen maanden hetgeen ze ker hoogst zeldzaam, maar blijkens de ervaring van be roemde geneesheeren toch niet zonder voorbeeld is. Zondag avond heeft te Westervoort een vreeselijk on geluk plaats gehad. Na het passeeren van den laatsten trein van Amsterdam naar Emmerik is de wachter bij den wissel vóór de brug, P. Hoogveld, deerlijk verminkt, levenloos tusschen de rails gevonden zonder dat men weetwat aan leiding tot dit ongeluk kan gegeven hebben. Eene weduwe en drie kinderen betreuren zijn verlies. Voor eenige dagen maakten wy melding van de zoo genaamde pestvogels, die aan den Helder waren gevangen. Ook te Velp is de heer C. M Bos er een drietal meester geworden en had de jeugd ze niet ontijdig opgejaftgyi^jjan zouden er zeker een 20tal van de 60 die OD/flet kerkhof

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1