N°. 2085. Dinsdag 27 November. A0. 18661 1~* Binnenlandsch Nieuws. /V K li;illNi;il DA6BLAD Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.76, Iedere regel meer 12^ Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels f0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; 6 u, 6 m.; 9 o. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maaudag ochtend 4 u., de overir- dagen 5 u,; van Amsterdam Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poatbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 in.; 'a uauiidd. le 3 u. 35 in.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u.35 m. 'snamiddags.'— Oost-ïndisohe Laudpost, Over.Southampton, l en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUa-Telegraafi Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 'a m. tot 10 u. 30 m.'s av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da gelijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 109 uren .-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 men. Kantoor der In- en Uitgaande Reohten en Aooijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; vau's-Rijk» Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden f 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Z. M. heeft benoemd tot commissarissen van politie te Rotterdam den heer J. Ludolph, met bepaling dat hij zal worden aangemerkt als de oudste in rang der commissaris sen van politie aldaaren den heer C. van der Maaren thans 2de commissaris van politie te Leidenvoorts tot bur gemeester der gemeente Putten den heer A. Stokmans; alsmede aan den heer P. Hoffman, op zijD verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van directeur van het post kantoor te Winterswijkbehoudens aanspraak op pensioen en benoemd tot ridder der orde van de Eikenkroonden heer S. Lankhout, lithograaf te 's-Hage. Aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal is thans door den Minister van Oorlog, den generaal-majoor Van den Bosch, toegezonden een nota van wijzigingen in het in de vorige zitting ingediend ontwerp van wet tot vaststelling van het VlIIste hoofdstuk der begrooting van staatsuitga ven voor 1867 betreffende het Departement van Oorlog. De begrooting wordt thans uitgetrokken voor een bedrag van 12,988,164. Tot toelichting van de voorgestelde wijzigingen, geeft de Minister zijne denkbeelden te kennen over eene organisatie der verschillende wapens. Daaruit blijkt: 1°. dat tot eene uitbreiding der kaders bij de infanterie zal worden overgegaande depots der 8 regimenten infanterie zullen van 2 op 5 kompagniën worden gebracht- 2°. aan de normaalschietschool zal eene zelfstandige inrichting worden ge geven met het doel om het personeel dat thans daarbij inge deeld zal wordenin tijd van oorlog de kern te doen uitmaken van een korps vrijwillige scherpschutters3°. door feitelijke ontbinding van den Duitschen bond bestaat de noodzakelijkheid niet meer om het Limburgsche bondscontingent in stand te hou den. Diensvolgens is tot de opheffing van het 5de regiment dra gonders besloten maar zal aan de vier overblijvende regi menten eene organisatie worden gegevenwaardoor ten allen tijde zestien voltallige eskadrons gereed zullen zijn om by het veldleger terstond te kunnen optreden- 4°. het regi ment veld-artillerie zal met 3 kompagniën worden vermeer derd; - 5°. bij de vesting-artillerie vervallen de depots en zullen de veertien kompagniën van elk regiment van gelijke sterkte zijnmet uitzondering van eene kompagniedie de instructie-kompagnie blijft uitmaken en daardoor eene meer uitgebreide sterkte erlangt- 6°. het bataljon mineurs en sappeurs zal met eene kompagnie worden vermeerderd. Door de Prov. Staten is ter fine van instructie aan Gedep. Staten van Groningen verzonden een voorstel van het lid Yan Roijenom de in de provinciale kas aanwe zige gelden (door tijdelijke belegging, als anderszins) pro ductief te maken. Uit de opgaven in de Staats-Courantbetreffende den veetyphus in de provincie Zuid-Holland over de week, be ginnende den llden November en eindigende den 1 7den November, blijkt, dat er in die week zijn aangetast 509 aan de ziekte gestorven 56, afgemaakt 409 hersteld 7, aan het einde der week nog ziek 37 runderen, terwijl er sedert het begin der veeziekte in het geheel zijn aangetast 62,642, aan de ziekte gestorven 26,587 afgemaakt 12,959 hersteld 22,9 8 7 en nog ziek 109 runderen. In eene Zaterdag gehouden raadsvergadering te Arn hem werd na langdurige discussie vastgesteld eene ver ordening tot heffing eener plaatselijke directe belasting op de inkomsten tot een bedrag van hoogstens 100.000. Als grondslag dier belasting wordt beschouwd het zuiver inko men der belastingschuldigen, te berekenen naar hunne be kende zuivere inkomsten en uilerlijken staat, die gevoerd wordt. De belastingschuldigen zijn hierbij in 19 klassen ver deeld; de laagste klasse met een inkomen van ƒ400 550 betaalt 5 en de hoogste, wier inkomen meer dan 100,000 bedraagt, betalen 2000. De Nederlandsche Internationale Spoorweg- en Haven- Maatschappijwaarvan de gelegenheid tot deelneming op 4,5 en 6 December aanstaande te 's-Gravenhage en te Am sterdam is opgengesteld en nog 15,000 aandeelen a 236 voor Nederland zijn beschikbaar geblevenheeft ook ten doel den aanleg en exploitatie van een spoorweg van Scheveniu- gen naar Amersfoort met een zijtak naar Leiden. 's-Graven hage, Voorschoten, Soeterwoude, KoudekerkHazerswoude Oudshoorn, Alphen, Aarlanderveen Zwauamerdam Boskoop Bodegraven en Sluipwijk zullen daardoor met het Duitsche spoorwegnet in rechlstreeksche verbinding komen. Voor de geheele Rijnstreek is derhalve die onderneming van onbere kenbaar belang. Gedurende de constructie wordt een rente van 7 pCt. 'sjaars verzekerd, door de aannemers te beta len. Met de haven te Scheveningen verbondenlevert deze

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1