VRIENDEN VAN ONS! HET COWSIGWEIS: SNORKEN! ENGLISH LANGUAGE. MEEKRAP-OLIE. SCHOUWBURG TE LEIDEN. Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. Bij het verwisselen van twee stoombooten zyn er twee per sonen een matroos en een timmermanover boord geval len en, niettegenstaande alle aangewende redmiddelen, bei den verdronken; later werden beide lijken opgevischt en naar Hellevoetsluis gevoerdten einde van daar met de stoombootwaarop ze behoordennaar Engeland te worden overgevoerd. Men verneemt, dat de een eene weduwe met twee en de ander eene weduwe met vier kinderen nalaat-. Aangenomen het beroep naar de Hervormde gemeente te Brummen door Dr. F. L. Rutgers, predikant te Ei bergen. Ds. J. H. Gravensteinpredikant te Serooskerke (Wal cheren) heeft voor het beroep naar Lollum (Friesland) be dankt. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder dag des namiddags te 5 uren 45°, des avonds te 8 uren 45°, te 10 uren 44°. Vrijdag morgen te 5 uren 44°, te 8 uren 46°, 's middags te 12 uren 46°, 's namiddags te 4 uren 44°. In de Antwerpsche //Koophandel" leest men: //Ver leden Zondag morgen vroeg is door den feilen wind een naar Brouwershaven bestemd vaartuig, met bladriet geladen en toebehoorende aan schipper D. van der Lindenop het Hollandsch Diepniet ver van de haven der Willemstad omgeslagen. De schipper en zijn knecht zijn door de be manning van een Belgischen schokker (J. van Kerkhoven F. de Smit en M. Cuyt)die door het hulpgeroep waren gewekt, met groote moeite in eene boot gered. Nauwelijks had men het vaartuig verlatenof het verdween met zijne lading in de diepte. Naar wij vernemen was niets verzekerd." Dinsdag 11. heeft de heer Von Dreyse in een bijzonder gehoor aan den koning van Pruisen een geweer van nieuwe constructie aangeboden. De heer Von Dreyse t de uitvinder van het naaldgeweer, vierde Woensdag zijn 80ste geboortedag. Men zegt nu weder dat er nog niets beslist is om trent het nieuwe geweer voor het Fransche leger. Dat van Chassepot moet nu zijn opgegeven voor een nieuw model, in Engeland aangenomen, het Winchester-geweerdat mis schien weder zal moeten wijken voor een ander, door een luitenant van de marine uitgedacht, en dat o. a. dit voor deel oplevert, dat de kosten van verandering van de nu in gebruik zijnde geweren zeer gering zullen zijn. Een landweerman uit Heppingen in het Ahrthal, werd bij het binnenrukken van het 29ste Rynsche regiment in Bohemen, tot welk regiment hij behoorde, door een zon nesteek getroffen en bleef doodziek in het kwartier te Nix- dorf bij Sebnitz in Bohemen achter. Later verloor hij zijne spraak en op die wijze bracht hij vier a vijf weken door iu de woning van een braaf landbouwer. Toen het regiment Bohemen verliet en de gekwetsten en kranken teruggezonden werdenmoest ook de Ahrthaler Bohemen verlaten. De dochter des huizes, Magdalena, wilde hem echter niet alleen laten vertrekken, daar zij de eenige was die zijne gebarentaal begreep. Zij begeleidde hem nu naar zijn huis en bleef hem daar verplegen tot hij geheel hersteld was. Den 16 den ver liet zij nu Heppingenmaar den vorigen avond werd haar door het Landskroner mannenkoor eene serenade gebracht, waaraan een groot aantal bewoners van den omtrek deel namendaar de edele daad van die Lena algemeen bekend en geroemd werd. Bovendien bood men haar een fraai ge schenk in goud aan, en eene menigte andere geschenken, onder anderen drie wagenvrachten met vruchten. Eene de putatie geleidde haar naar Keulen. Yan daar reisde zij ver der naar %haar vaderlandde spoorwegdirectie heeft haar vrijen overtocht tot Schandau verleend. De rechtbank te Parijs heeft een persoon tot 200 franks boete veroordeeld, omdat hij in een rijtuig 3de klasse van den spoortrein had gerookt, terwijl een zijner mederei zigsters verzocht had dat hij niet zou rooken. De rechtbank heeft zich daarby gegrond op de wet van 15 Juli 1845, art. 21 waarbij tegen de overtreding met eene boete van 1000 franks als maximum wordt gedreigd. Als verzwarende omstandigheid werd aangenomen, dat de overtreder, Ge- nami, in plaats van aan het verzoek van mejufvrouw Sy- donie te voldoen, haar een klap had gegeven. Die klap volgde echter eerst nadat zij zijne pyp had stuk geslagen en met hare parapluie zijn neus had getroffenwelke daad ook weder werd uitgelokt door de onbeschoftheid van Ge- nami, die haar verzoek om niet te rooken beantwoord had met een rookwolk in het gelaat der schoone kamenier te blazen. Naar luid van particuliere brieven nit Triëst, is de toestand van keizerin Charlotte hopeloos. Bij de beneveling der geestelijke vermogens heeft zich nu eene hevige borst ziekte (tuberculosis) gevoegd. Een treurigen afloop wordt binnen kort tegemoet gezien. In Hanover blijft de publieke opinie zeer ten gunste van den voormaligen Vorst gestemd. Dit blykt onder ande ren weder uit het feit, dat men de uitgave van de //Celle- sche Zeitung," welk blad den nieuwen stand van zaken was toegedaanheeft moeten staken door gebrek aan abonne menten. Het offlciëele dagblad van Warschau, de //Dziennik", weerspreekt de bij herhaling door vreemde dagbladen ver melde geruchten aangaande de concentratie van Russische troepen aan de grenzen van Gallicië, en verzekert dat sedert de opheffing van het oefeningskamp by Warschau zelfs geen enkele compagnie uit Rusland gekomen en in de richting van Gallicië doorgemarcheerd is. De overstroomingen in het noorden van Engeland ne men nog toe en de daardoor te weeg gebrachte schade is niet te berekenenook hebben verscheidene personen in het water het leven verloren. Mr. BERRINGTON from the Hague attends here twice a week. Further particulars by applying to the Revd. J. MARONIER or to Professor DE GOEIJE of this town. De Tooneelisten van den Rotterdamschen Stads-Schouwburg onder Directie van J. Ed. DE VRIES, zullen de eer hebbente vertoonen op ZATVRUAG 24 NOVEMBEIl I860, Blijspel in 4 Bedrijven, naar het Fransche stuk NOSINTIMES! van Victorien Sardou. Dit belangrijk werk heeft op den IIol- landschen bodem den grootsten bijval mogen genieten. De Mise-en-Scène enz. enz. zijn geheel volgens de opvoering van Parijs genomen. Blijspel met Zang in één Bedrijf, naar het Fransch van Eugéne Grangé en Lambert Thibout, door J. Speijer Klerk. Aanvang O] uur. Prijzen der Plaatsen Loges ƒ1.60. Baignoires ƒ1.20. Parterre ƒ1.00. Gallery ƒ0.50 Achter-gallerij 0.30. Uitwendig geneesmiddel tegen Jicht en Rheumatismedat tegenwoordig door de eerste Medicinae-Doctoren met het beste gevolg wordt aanbevolen; alleen verkrijgbaar a 3 per flaconbij den Apotheker J. J. BOURS3E te Amster dam, JJ. 49. Be plaatsen zijn te besprekenvoor Aandeelhouders Vrijdag 23 November en voor Niet-Aandeelhouders op den Speeldagvan 10 tot 1 uur

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3