N°. 2081. Donderdag 22 November. A0. 1866. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen ko9t voor Leiden 1.95, en franco per post f 2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs dpr Advertentiën, 1-6 regels/0.75. Iedere regel meer 12J. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regels/0.90. Iedere regel meerlB Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: to 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m,; 6 u, 6 m.; 9 5 ra.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen 5 u.; van Arasterdam Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poatbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u, 50 m. en te 10 u.50 m.; 's namidd. te 8 u. 35 m.; 'aavonds te 7 u. 65 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisoha Landpost. Over Southampton, i en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand. West«Iadisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf, Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8 u. 's ra. tot 10 il 30 m. 's av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Qtmeenteraadop onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 nren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 nren. - Thesaurie, dagelijks van 102 nren.-Dr Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en vau 3—6 uren; van's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. »an Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft bij het wapen der artillerie benoemd bij den staf van het wapentot magazijnmeester der artillerie van de 1ste kl. te Doesborgh den kapitein der 1ste kl. A. J. Rijnhart Kempe, van het 1ste reg. vesting-artillerie; bij het 1ste reg. vesting-art., tot kapt. van de 3de kl. (naar ouderdom van rang) den isten luit. W. Beijerinck van het korps; tot officier van gezondheid van de 3de kl. bij den geneeskundigen dienst der landmacht in Oost-Indië den heer Johannes Cornelis den Oude. Z. M. heeft den 2den luit. J. M. van Druynenvan het 3de reg. vesting-art,, bij de landmacht in West-Indië ge detacheerd. Met veel genoegen verneemt men dat Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, die zich Donderdag 11. door een val het hoofd en oog verwond hadreeds zooverre hersteld is, dat HD. wederom zyn paleis heeft mogen ver laten. Burgemeester en Wethouders van Utrecht hebben aan den Raad dier gemeente voorgesteld voor de plaatsing van een ziekenhuis van den heer Mr. J. Gerlings aan te koopen den grond gelegen tusschen het Singel en den Rijnspoor weg, voor een gedeelte ter grootte van 2| bundervoor de som van f 30,000. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's-Hage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de opera comique Zampa, gevolgd door de comedie les Femmes qui fleurent. Uit Gouda wordt van dd. 20 November geschreven In den afgeloopen nacht heeft onze commissaris van politie, vergezeld van den inspecteur en een paar agenten, in eene schuur, staande nabij het spoorweg-station alhier, aange houden eene groote hoeveelheid rundvleeschafkomstig van een der negen achter die schuur begraven en weder opge dolven koebeestenwelke aan den veetyphus hadden gele den. De daders, nabij de schuur woonachtig, hadden op het eerste gerucht van de politie, om binnen de schuur te komende bij zich hebbende lichten uitgedaanzoodat er van elders licht moest gehaald wordenwaarna men bij het vleesch, hetwelk een ondragelijken stank verspreidde, ook nog slachters-gereedschappen vond. Onlangs is bij het afgraven eener terp, in de nabij heid van het dorp Hallum door een arbeider gevonden een pot of urn, waarin zich bevonden p. m. 260 zilveren mun ten, die, na te zijn schoon gemaakt, bleken te behooren tot liet Angel-Saksische tijdvak, en dus gemunt zijn in de 6de of 7de eeuw onzer tijdrekening. Dergelijke munten zijn voor weinige jaren mede gevonden by het dorp Terwispel doch deze waren allen gelijk en van dezelfde soort, terwijl er bij de nu te voorschijn gekomene 28 van verschillenden muntslag zijn. Naar men verneemt, zal de tramway van Schevenin- gen den I2den December a. s. te Londen in het openbaar worden verkocht. Dinsdag werd te Amsterdam in het cellulair huis van arrest en justitie gevankelijk uit het huis van arrest te Haar lem overgebracht de persoon van Maresgenaamd Maas, bekend door de kortelings plaats gehad hebbende ongere geldheden te Velzen. Zaterdag nacht is er brand ontstaan ten huize van den tolgaarder Van Gelder te 's-Heerenbroekgemeente Zwollerkerspel. De brand schijnt in het achterhuis te zyn aangekomenwelk achterhuisdienende tot stalling van vee en berging van melkgereedschapis afgebrandzoo mede eenig hooi en genoemd melkgereedschap. Het tolhuis zelf met de meubelen is gered. Een en ander was tegen brand schade verzekerd. De oorzaak van den brand is niet met zekerheid te zeggen de bewoners van het perceel vermoe den dat het onheil door het inslaan van den bliksem is ver oorzaakt. Eenige jongelieden waren onlangs in eene herberg te Zaandam aan het twisten geraakt; onder het naar huis gaan, terwijl de zaak scheen bijgeLegd te zijnwerden aan een hunner onverwachts door zijnen kameraadwaarmede zoo even de twist was afgeloopenernstige verwondingen toe gebracht, tengevolge waarvan hij Maandag is overleden. Zondag avond 11., tusschen acht uren en half tien is bij den heer Lagerweyachter de Beurs te Rotterdam ter wijl de bewoners niet te huis waren eene poging tot dief stal gedaan. Men is door het uitsnijden eener. ruit in het achterhuis gekomenheeft op de tweede verdieping eene groote kist, artikelen der affaire bevattende, oyyi^ejymken doch zonder iets van waarde mede te nempffTen het/^Hiis

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1