i\°. 2080. Woensdag 21 November. A0. 1866 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.75 Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu. welijks- en doodberichten van l-4regels ƒ0.90. Tedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 10 u. 1 m.; 12 u. 41 m.j 3 u. 31 m.j 6 u. to.; 9 q. 6 m.; naar Haarlem en Arasterdam: te 8 u. 43 m. 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochteud 4 u., de overige dagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 in.; 'a namidd. te 8 u, 35 m.; 'tavonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 n. 50 m. en 3 u. 35 m. 's namiddags, Oost-Iudisohe Landpost. Over .Southampton, i en 17 over Marseille, 9 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsteu van elke maand. RyUs-Xelegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av.8poor*ree-Teleg;raaf dagelijks van 8 's ra. tot 10 u. 30 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en. WethoudersMaandag en Donderdag te il men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - Burgemeester, Dinsdag, W jensdag, Vrijd.ig en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags vbd 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da<tlijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uien.» De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 12 1 uten. Kantoor der In- en Uitgaande Reohten eu Accijnzen dagelijks van 9luren sa vul 3 -3 aren; van '3--A!jhs Directe Belas tingen, Maandag, üiusdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uren. v«o Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadasttr, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot ontvanger der reg. en dom. te Maar9en den heer Mr. H. P. de Gavere, thans ontv. der reg. en dom. te Woerden; te Rhenen den heer J. de Graag, thans sum. der reg. en dom. en commies der directie der reg. en dom. voor de provincie Zuid-Holland; te Holwerd den heer J. Z. v. d. Mark, thans surn. der reg. en dom. Z. M. heeft Mr. E. J. H. BorretMinister van Ju stitie, bevorderd tot kommandeur der orde van den Neder- landschen Leeuwen Mr. J. Heemskerk Az., Minister van Binnenlandsche Zaken, benoemd tot ridder dier orde; voorts benoemd tot burgemeester der gemeente Avenhorn A. Bak ker en aan Mr. J. A. ten Holtheop zijn verzoekeervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Dalen. Z. M. heeft den luit. ter zee 1ste kl. Jhr. A. Meijer, ter zake van ongeschiktheid voor den zeedienst, wegens li chaamsgebreken in en door de dienst ontstaanop pensioen gesteld en zijn pensioen bepaald op f 1100 'sjaars. Z. M. heeft bij den staf van het wapen der artillerie 1°. benoemd: tot chef van het bureau materieel der artillerie bij het Departement van Oorlog den luit.-kol. F. A. T. Delprat, van dien staf, thans belast met het toezicht in 's Rijks gie- terg van bronzen geschut, uit welke betrekking hij eervol wordt ontheventot directeur der pyrotechnische schoolte vens inspecteur der buskruitfabricatieden majoor C. C. Cox, van dien staf, thans chef van het bureau materieel der artillerie by het Departement van Oorlog, wordende hij uit laatstgemelde betrekking op de meest eervolle wijze ont hevenmet dankbetuiging voor de diensten, door hem daarin bewezen; 2°. belast: met de leiding der oefening en het toe zicht in het algemeen in alles wat de aanwending van de torpedo's betreft, den luit.-kol. A. L. von Preuschenvan dien staf, thans directeur der pyrotechnische schooltevens inspecteur der buskruitfabricatie, uit welke betrekking Rij eervol wordt onthevenmet het toezicht in 's Rgks gieterij van bronzen geschut den kapt. R. A. W. Sluiter, van het lste reg. vest.-art., wordende hij in verband daarmede over geplaatst bij den staf van het wapen - bij het wapen der infanterie benoemd: bij het 6de reg., tot lsten luit. (naar ouderdom van rang) den 2den luit. G. van Essen van het korps; bij het 8ste reg., tot lsten luit. (naar ouderdom van rang) den 2den luit. M. Jorissen van het korps; - den l9ten luit. L. J. Souman van het 3de reg. inf. op non-activiteit gestelden zulks in afwachting dat omtrent hem nader zal worden beschikt. De 2de luit. M. Riegen te Utrecht is in rang over geplaatst van het 5 de bij het 7de reg. inf. Dè 2de luit. W. G. L. F. F. van Hoogenhuize is in zijnen rang overgeplaatst van het 2de reg. vest.-art. bij het reg. veld-art. Het thans door de onder-officieren en verdere man schappen bij het wapen der infanterie gedragen wordende halssnoer zal vervallenen is door Z. M. bepaald dat dit halssnoer voortaan zal worden gedragen als dat der officieren. H. M. de Koningin heeft een blijk van belangstel ling gegeven in cle vernieuwing van de Tweede Kamer door hare tegenwoordigheid bij de plechtige eedsaflegging der le den in de audientie-zaal van het Paleis, waar H. M. op de tribune zitting nam. In de zitting der Eerste Kamer van heden Dinsdag heeft de heer Phiiipse het voorzitterschap aanvaard met eene ernstige op de omstandigheden toepasselijke rede. Vervol gens werd kennis gegeven van het door den heer Boreel van Hogelanden genomen ontslag, en na onderzoek der ge loofsbrieven als lid in zijne plaats toegelaten Jhr. de Dieu Fontein Verschuur van Heilo. De heer Thorbecke heeft de benoeming tot lid der Tweede Kamer voor het kiesdistrict Assen aangenomen en voor die in het kiesdistrict Groningen bedankt. Bij de Tweede Kamer zijn ingekomen vier bezwaar schriften tegen de plaats gehad hebbende verkiezingen in de kiesdistricten Amersfoort, Tilburg, Maastricht en Roermond. De audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdag den 22 dezer niet plaats hebben. Zaterdag den 17den November waren de leden der Vereeniging //Het Zilveren Kruis" te's-Hage, ingevolge haar reglement, bijeengekomen om de herinnering te vieren van den aanvang der gebeurtenissen welke vóór 53 jareu de herstelling van Nederlands onafhankelijkheid tengevolge had den. De Voorzitter, de heer Schiffer van Bleiswijk opende de vergadering met eene korte toespraakhij betuigde zijne blijdschap dat de aanwezigen elkander weder.-kr—welstand het //welkom!" konden toeroepen, doch di<vblijdschapVfecd

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1