-IV0. 2079 Dinsdag 20 November A°. 1866. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1,95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regelsƒ0.75. Iedere regel meer 12| Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van 1-4regelsƒ0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 10 n. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 in.; 6 u. 6 m.; 9 5 m.; naar Haarlem en Amsterdamte 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen 5 u,; vau Amsterdam Beerebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusiiohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'srnorg. te 7 u. 50 m. en te 10 u.50 m.; 's namidd. te 3 u. 35 m.; 'savouds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton 1 en 17over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maaud. West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijks-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks vau 8 u. 's m. tot 10 u. 30 m.'s av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdagte 11 men. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Wjcnsdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie u open da relijks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 aren.-Be Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag vau 'smorgens 121 uren. Kantoor der ln- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en van 3—6 uren; van's-ftijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en bet Kadaster, van 94 uren. Heden Maandag middag te 1 uur is de vereenigde zit ting van de beide Kamers der Staten-Generaal geopend van 's Konings wege door de Ministers van Justitie en van Bin- nenlandsche Zaken met de volgende door den Minister Borret uitgesproken rede Mijne Heeren! De Koning heeft ons den last opgedragen in Zijnen naam de Vergadering der Staten-Generaal te openen. De nauwelijks aangevangene werkzaamheden der vorige zitting werden onverwachts gestaakt door den gewichtigen maatregeldien Zijne Majesteit noodig heeft geoordeeld in het diep gevoeld besef van Zyne roeping als Hoofd van den Staat, boven alle partijen verheven, de richtige werking te verzekeren van de constitutioneele instellingenwaaraan naast de liefde van het volk tot Oranje, het waarachtig heil des Vaderlands zoo ontwijfelbaar is verbonden. Gebruik makende van Zijn grondwettig recht heeft de Ko- ninggeheel instemmende met Zijne verantwoordelijke raads lieden de Tweede Kamer der Staten-Generaal ontbonden, nadat meer en meer overtuigend was geblekendat de sa menstelling van dit deel der Volksvertegenwoordiging niet langer kon geacht worden te voldoen aan de behoefte van overeenstemming tusschen de onderscheidene Staatsmachten. Op de roepstem des Konings is thans eene nieuwe Tweede Kamer gekozenaan welke voortaanbinnen de grenzen van haren werkkring, de behartiging van 's lands belangen zal zijn toevertrouwd. Mijne Heeren, het is de hoop en het vertrouwen des Konings en tevens, wij betuigen het gaarne, de oprechte wensch van Zijne tegenwoordige Ministers dat na de jongste uitspraak van het kiesgerechtigde Volk, Regeering en Ver tegenwoordiging elkander, in de vervulling van hare grond wettige taakdoor eendrachtige samenwerking het bereiken van één doel, het welzijn des lieven Vaderlands, mogelijk en gemakkelijk zullen maken. Die eendrachtige samenwerking, waardoor geene onbelem merde wisseling van gedachten geene vrijmoedige uiting van overtuigingen wordt verhinderdis niet slechts onmisbaar voor de bevordering der Nationale zaak in het algemeen maar ook noodig in het bijzonder voor de goede behandeling en afdoening der vele belangrijke onderwerpen, welke in den loop van deze zitting aan Uwe overwegingen zullen worden voorgelegd. 's Konings troonrede gaf U reeds een overzicht van de verschillende voorstellen die op het gebied van binnenlandsch bestuur en van rechterlijke, finantiëele en Koloniale wetge ving aan Uwe beraadslaging zullen worden aangeboden. - Uwe bijeenkomst zal al aanstonds hoofdzakelijk moeten be steed worden aan het onderzoek en de vaststelling der Staats- begrooting voor het eerstvolgend dienstjaar, alsmede aan de regeling van eenige spoedeischende aangelegenheden daarna zullen andere niet minder gewichtige wetsontwerpen Uwe ijverige bemoeiingen vorderen. De Regeering treedt dan met UMijne Heerendeze zitting in onder het verblijdend vooruitzicht, dat de nieuwe samenstelling der Tweede Kamer aan 's Konings geopenbaarde bedoelingen zal beantwoorden enonder Hoogeren zegen heilzame uitkomsten zal oplevereD voor de welvaart en den bloei van het Rijk en van zijne Koloniën. Mogen tot dat einde ons aller gemeenschappelijke pogin gen voortdurend het kenmerk dragen van wederkeerig ver trouwen en welgemeend overlegen mogen wij zoo te za- men, met eerlijke en getrouwe naleving der Grondwet, aan de Natie, wier zedelijke en stoffelijke belangen wij geroepen zijn voor te staan, het bewijs en tegelijk den waarborg schen ken, dat Nederland wordt bestuurd op den grondslag van duurzame overeenstemming tusschen Regeering en Volksver tegenwoordiging. In naam des Konings verklaren wij deze Vergadering der Staten-Generaal te zijn geopend. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Vaals L. F. H. C. Ruland; tot rechter in de arrondisse mentsrechtbank te Appingadam Mr. M. van Trojen van Hulst, thans plaatsvervangend kantonrechter en advocaat te Nijmegenen tot rechter-plaatsvervanger in de arrondisse- ments-rechtbank te Deventer Mr. H. R. van Marle, burge meester dier gemeente. Z. M. heeft den kapitein L. Mulder, van den staf der infanterie, voor den tijd van een jaar op ïmjt-actijdteit ge steld. Uit een door het Departement, van Financier lljen-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1