BEKWAME SCHEEPMAKERS, Advertentiën. DAMES-MANTELS, HEEREN-JASSEN woordige echtgenoot des Ministers was gedurende een jaar als mej. Thöne aan den hof-schouwburg te Stuttgard geën gageerd. Bij de groote internationale tentoonstelling, het vol gende jaar te Parijs te houdenzal ook de Pruisische tuin- louw vertegenwoordigd worden; te dien einde is de he tende botanicus, Prof. Karl Koch, secretaris-generaal van de Vereeniging tot bevordering van den Tuinbouw in Prui sen, ook als lid opgenomen in de centrale tentoonstellings commissie. Prof. Kochdie zich derhalve tot alle Pruisische tuinbouw-vereenigingen heeft gewend, heeft deze ook de vraag voorgelegd, of de Pruisische tuinierderij te Parijs in zijn geheel moet worden geëxposeerd, dan of de provinciën, ieder afzonderlijk, moeten worden aangegeven. Zaterdag avond werd het noordelijke gedeelte van Pa rijs plotseling door een hevig geweervuur in angst en schrik gebracht. Men geloofdeen de arrestatiën der jongste dagen deden dit natuurlijk schijnen, dat een opstand was uitge- rarsten. Aanzienlijke massa's troepen stormden onder een le vendig geweervuur van St.-Denis en de omliggende forten naar Parijs, drongen door eenige posten, onder anderen die van St.-Ouende stad binnen en bezetten een gedeelte der naby gelegen stratenterwijl zij onophoudelijk schoten. Daar- tusschen klonk het geroffel der trommen en het schetteren der trompettenkortom het was een heidensch leven en een ;root gedeelte der bewoners van die wijk verkeerde in zulk een panischen schrik, dat men algemeen begon te vluchten. Bij het vallen van den avond was de aanval begonnen en het was omstreeks 7 uurtoen plotseling halt bevolen werd. Het vuren werd gestaakt, de troepen trokken af en de bewonersdie allengs van den schrik bekwamenbegon nen te begrijpendat er geen opstand was uitgebarsten maar dat de troepen die ten noorden van Parijs gestation eerd zijneen nacht-manoeuvre hadden uitgevoerd. Het te Konstantinopel in het licht verschijnend //La Turquie" verklaart, dat Risk-Allah nooit den rang van kolo nel bij het Turksche leger heeft bekleed. Deze muzelman heeft zich, na zijne vrijspraak voor het hof van Brabant, naar Parijs begeven. Een der dagbladen te Glasgow, in Schotland, ont vangt, ingevolge eene daartoe gesloten overeenkomst, alle avonden per telegraaf berichten uit Londenen wel na het uur der sluiting van het telegraaf-bureau. De telegrafist die speciaal met het overseinen dezer berichten belast is kwam dezer dagen aan het bureau, doch vond de deur ge sloten. Hij begreep, dat de portier in slaap was gevallen, en bonsde daarom hard op de deur, doch alle pogingen om den portier wakker te krijgen misluktenterwijl een ander telegrafist, die zich op de bovenverdieping van het bureau bevondop dat geklop en gebons geen acht scheen te slaanvermoedelijk denkende dat dit maar eene grap of eene straatschenderij was. De telegrafist, die op straat maar vruchteloos geraas bleef makenbedacht eindelijk een goed middel. Hy liep naar het naaste telegraaf-bureau en seinde naar Glasgow, met verzoek dat men van daar naar het bureau te Londen zou seinen, dat er een confrater beneden op straat stond te wachten, om te worden binnengelaten. Dit gelukte; de telegrafist, die zich in het bureau bevond ontving het bericht, snelde naar beneden, schudde den portier wakker, en zoo kwam den ander er binnen. Het geheele geval had een oponthoud van slechts 20 minuten veroor zaakt, terwijl de boodschap van den op straat wachtenden telegrafist aan zijn confrater binnenshuis inmiddels een af stand van 400 mijlen had doorgeloopen. Den 4 den dezer heeft men op het observatorium te Marseille eene nieuwe planeet ontdekt van de elfde grootte. Hat getal van bekende planeten, tot ons stelsel behoorende ls daardoor tot 91 geklommen. De //Gazz. di Torino" verneemt dat op het Koninklijk paleis op Majorca alles in gereedheid wordt gebracht voor de ontvangst van Pius IX, die besloten heeft derwaarts de Wljk te nemenin geval te Rome de revolutie het hoofd °psteekt. Na den dood van den Taikoen is aan vijf van de >°gste dignitarissen uit zijn omgeving verlof verleendzich zyner eere den buik open te snijdenhetgeen dan ook le Osaka heeft plaats gevonden. Men meldt dat tien per die eer verzocht hadden. -— De bekende Amerikaansche mensclienvriend Peabody heeft na zijnen terugkeer in Noord-Amerika verscheidene nieuwe bewijzen zijner mildheid gegeven. Behalve eene gift van 150,000 dollars aan het collegie Havardtot oprich ting van een museum en een leerstoel voor Amerikaansche oudheidkunde en ethnologie; van eene gelijke gift aan het collegie van Vale, en van eene bijdrage van 6000 dollars voor de oprichting eener openbare boekerij te Georgetown (Massachusetts)heeft hij in laatstgenoemde stadter vereering van de nagedachtenis zijner moeder, die lidmaat der Recht zinnige Congregatie was, een prachtig kerkgebouw voor die gemeente doen bouwen, hoewel hij zelf niet daartoe behoort terwijl nog gewag wordt gemaakt van eene gift van 500,000 dollarsdie hij aan het naar hem genoemde collegie te Bal- timore geschonken zou hebben. Een ander zeer vermogend Amerikaan, de New-Yorksche koopman Alexander Stewart, munt niet minder door mildheid uit dan zijn zoo even ge noemde landgenoot. Even als deze te Londen gedaan heeft, wil de heer Stewart te New-York op groote schaal geschikte woningen voor den behoeftigen stand laten bouwenwaar van de matige huur uitsluitend bestemd zal zijn tot jaar- lykschen nieuwen aanbouw. Voor dit doel heeft de heer Ste wart een millioen dollars afgezonderd. Zijn vermogen wordt op honderd millioen dollars geschat. Zijne winkels en ma gazijnen te New-York worden gezegd, ware paleizen te zijn. Toen deze millionair in Amerika aankwamwas hij naar verzekerd wordt, slechts in het bezit van eenige weinige schillingen. Er biedt zich aan een TUINBAAS, onge huwd om met Februari a. s. in dienst te tredenhij is voorzien van goede getuigen van de P. G. en met het vak grondig bekend. Verzoeke brieven franco onder letter Z. aan het Bureau Leidsch Dagblad. hun werk grondig verstaande, en daarvan, alsmede van een goed gedrag, bewijzen kunnende overleggen vast werk be- geerende, vervoegen zich, liefst in Persoonbij Wed. A. J. VAN HOEKEN te Leiden. Brieven franco. BURGEMEESTER "en WETHOUDERS van LEYDEN doen te wetendat eerlang zal worden overgegaan tot de benoeming van een LEERAAR voor de natuurlijke historie aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar on derwijs, op eene jaarwedde van f 600. Zij, die tot de vervulling dier betrekking bevoegd en genegen zijn, worden uitgenoodigddaarvan te doen bly- ken bij een op zegel geschreven adres, vóór of op 17 No vember ehonder overlegging der vereischte getuigschriften aan Burgemeester en Weth ouders portvrij in te zenden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester, v. PUTTKAMMERSecretaris. Statie- en Ledikant-Gordijnen en verder alle Zijden Wollen en Gemengde Manufactnren zoowel geheele stukken als alle groote en kleine voorkomende arti kelen W1 in de origineelste kleuren. Van stukgoederen, zijden ja ponnen statie- en ledikant-gordijnen loaarvan van half damast IN TWEE KLEUREN), Verwen wij eerst staal ter beoordeeling. De bewerking geschiedt naar de nieuwste Chemische methode met de meeste zorg en tot billijk gestelde prijzen. Prijscouranten zijn op franco aan vrage te ontbieden buiten de stad bij onze bekende depots en alhier Brouwersgracht, hoek Keizersgracht, SS. 536 te Amsterdam WINKEL COMP. Leyden, 8 November 1866.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3