N°. 2063. Donderdag 1 November Binnenlandsch Nieuws. leidscT Deze Courant verschijnt eiken dag, he- halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels ƒ0.76 Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels^.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 10 n. 1 m.; 12 u. 41 m.; 3 u. 37 m.; u. 6 m.; 9 u. 5 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; t u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 n. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de everige dagen5 u.; van Amsterdam (Bearebijt) naar Leiden, Maandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Postbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 50 in. en te 10 u.50 m.; 'snainidd. te 3 u. 35 m.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m.'snamiddags. Oo»t-ïndisohe Laadpost. Over Southampton, 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indische den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijki-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren 's av. Spoorwej-TeUgraaf dagelijks van 8 u. 'a ra. tot 10 u. 30 m.av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Yrgdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags vas 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretaris is open daT"lijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 oren. - De Gemeente-Architect ia te spreken op het Raadhnis, eiken werkdag van 'smorgens 12 i nren. Kantoor der ln- en Uitgaande Hechten en Accijnzen dagelijks vaa 81 urea en vaa 3—6 uren; van'«-Rijks öireote Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag eu Donderdag van 92 uren. van Segal, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadasttr, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. en ace. te Gouda G. Blok, thans contr. der dir. bel., in- en uitg. rechten eu ace. te Dordrecht, alsmede te IJselmonde c. a. 0. de Jong, thans ontv. te Nieuwkoop; te Ouderkerk aan den Usel c. a. C. G. van Hulst, thans ontv. te Midwolda; voorts tot ontvangers der registr. en dom. te Alkmaar, W. Macalester Loup, thans te Weesp en I. C. A. van der Meer van Kulfelerthans te Rheuen. Te HeusdenB. C. I. van der Meer, thans te Maarsen. Te Gulpen, I. VV. Keizer, thans te Holwerd. Z. M. heeft benoemd tot notaris binnen het arron dissement Arnhem, ter standplaats de gemeente Herwen en Aerdt Z. J. G. de Both, candidaat-notaris te Nijmegen, en tot subst.-griffier bij den Hoogen Raad der Nederlanden Mr. C. Vosmaer, thans subst.-griffier bij het provinciaal gerechts hof in Zuid-Holland. Z. M. heeft aan den heer J. A. Waldeck, op verzoek, eervol ontslag verleend als hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage, onder dankbetuiging voor de goede diensten door hem als zoodanig bewezen. Z. M. heeft den heer R. Twiss te Parijs benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon. Uitslag der verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in de volgende kiesdistricten, als: Utrecht. Verkozen de heet Mr. E. du Marchie van Voort- huyzen. Herstemming tusschen de HH. Mr. N. P. J. Kien eu Mr. H. Verloren van Themaat. Zuidhorn. Verkozen de heer G. Reinders. Tiel. Verkozen de heer Mr. W. F. C. van Lidt de Jeude. Appingadam. Verkozen de HH. Zijlker en Westerhof. Nijmegen. Verkozen de HH. Heydenrijck en Van Nispen van Sevenaer. Steenwijk. Verkozen Jhr. C. M. Storm van 's-Grarensande. Groningen. Verkozen de heer Mr. J. R. Thorbecke. Winschoten. Verkozen de heer J. W. A. Jonckbloet. 's-Bosch. Verkozen de HH. Mr. A. F. X. Luyben en Mr. F. J. E. van Zinnecq Bergmans. Almelo. Herstemming tusschen de HH. Vos de Wael, Mr. M. van der Linden, van Limburg Brouwer en W. van Loon. 's-Gravenhage. Verkozen de HH. Mr. J. P. P. Baron van Zuylen van Nijevelt en Jhr. F. de Casembroot. Delft. Herstemming tusschen de HH. Mr: W. Wintgena 959 C. Hoekwater 887 Mr. J. L. de Bruyn Kops 680, P. P. van Bosse 668 stemmen. Mr. L. W. C. Keuchenius 357 en Mr. G. Groen van Prinsterer 353 stemmen. Tilburg. Verkozen de HH. Mr. C. C. A. Beens* en Jhr. Mr. J. Verheyen*. Arnhem. Verkozen de HH. Mr. L. W. C. Keuchenius en Mr. C. F. Baron van Lijnden van Sandenburg. Rotterdam. Ingeleverd 223 7 biljetten. Van onwaarde 12. Volstrekte meerderheid 1113. Gekozen; de HH. J. D. Fransen van de Putte met 1426, W. A. Viruly Verbrugge met 1370 en F. W. C. Blom met 13 22 stemmen. Verder bekwamen de HH. Bichon van IJsselmonde 702 Stieltjes 476 Keu chenius 376, Voorhoeve 364, Gevers Deynoot 64 en Groen van Prinsterer 33 stemmen. Eindhoven. Verkozen de HH. Mr. J. B. Bots an Mr. P. van den Heuvel. Haarlem. Herstemming tusschen de HH. Van der Hucht met 77 8 Mr. J. H. Geertsema met 751, Mr. A. S. van Nierop met'698 en I. H. Jansen met 583 stemmen. Gouda. Verkozen de heer M. A. F. Hoffmann. Herstem ming tusschen de HH. Mr. W. M. de Brauw met 1261 en Jhr. Mr. W. T. Gevers Deynoot met 834 stemmen. Mr. P. P. van Bosse verkreeg 830 stemmen. Zwolle. Verkozen de heer T. J. Stieltjes. Herstemming tusschen de HH. IJs9el de Schepper met 77 5 en Mr. A. van Naamen van Eemnes met 67 7 stemmen. Zutfen. Verkozen de heer Mr. H. A. van Rappard. Her stemming tusschen de HH. Mr. J. Dam met 1001 en Mr. W. H. Dullert met 938 stemmen. Boxmeer. Verkozen de heer H. O. F. Kerstas. Amersfoort. Verkozen de HH. J. K. Bsron van Goltstsia en Baron E. van Hardenbroek. Leeuwarden. Verkozen de HH. S. Hing9t en de Roo van Alderwerelt. Assen. Herstemming tusschen de HH. Mr. J. R. Thor becke met 5 8 8. Graaf van Heiden Reinestein 5 26. Mr. L. 01- denhuis Gratama 6 07 en Mr. P. P. var: van Bosse 45 9 stemmen. By de opening der stembriefjes voor de buitengewone ver-

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1