N°. 2061. Dinsdag 30 October. A0. 1866. Aan de Kiesgerechtigden wordt her innerd, dat de inlevering der stembrief jes aanvangt te 9 uren, maar eindigt te vier uren, volgens art. 41 der Kieswet. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft tot proc. bij het prov. gerechtshof en de air.-rechtbank te Utrecht benoemd Mr. A. Verhoeif, thans griffier bij het kantongerecht te Wijk-bij-Duurstedeen tot rechter-plaatsverv. bij de arr.-rechtbank te Amersfoort Jhr. Mr. H. J. L. van Sa9se van IJsselt, thans subst.-griffier bij de arr.-rechtbank te Breda. Z. M. heeft den officier van gezondheid 2de klasse Jhr. M. O. P. J. de Kotte, op zijn verzoek eervol uit den zeedienst ontslagen. Z. M. de Koning heeft aan regenten van het wees huis te Apeldoorn eene som van f 500 doen toekomen, al9 eene bijdrage tot den aanbouw van het nieuwe gesticht, dat onlangs voltooid en door de weezen betrokken is. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel., in- en uitg. rechten en ace. te Hoogcruts c. a., den heer Jhr. G. B. de Sigers Ther Borchthans te Roosterentot ontv. der dir. bel. en acc. te Princenhage, den heer A. Engelenburg, thans te Breukelentot ontv. der dir. bel., in- eu uitg. rechten en acc. te Workum, den heer J. Kleynkens, thans te Texel tot ontv. der dir. bel. en acc. te Mid woud c. a., den heer J. W. D. van Hemert, thans te Woudsend, als mede te Bloemendaal, den heer J. C. F. Stern, thans te Anjum. Z. K. H. Prins Hendrik is heden Maandag van Soest* dijk in de residentie aangekomenten einde Dinsdag bij de verkiezing van zyn stemrecht gebruik te maken. De audiëntie van den Minister van Financiënbelast met de zaken van den Hervormden Eeredienst, zal Dinsdag 30 October niet plaats hebben. Zaterdag is Mr. A. A. Weve, laatstelijk kantonrechter te Alphengeïnstalleerd als rechter in de arrondissements rechtbank te Rotterdam. Door de arr.-rechtbank te Appingedam zijn op de lyst van aanbeveling als rechter geplaatst, ter vervanging van Jhr. Mr. de Savornin Lohman de HH.: Mr. M. v. Trojen van Hulst, advocaat en plaatsverv. kantonrechter te Nijme gen; Mr. F. J. Tyndall de Veer, subst.-griffier bij de recht bank te Goes, en Jhr. Mr. J. R. v. Iddekingeadvocaat en caudidaat-notaris te Groningen. In verschillende dagbladen i9 de meening ontwik keld, dat het den voorzitters der gemeenteraden op grond van art. 37 der kieswet niet heeft vrijgestaan, om, ingevolge het verlangen des Ministers van Binnenlandsche Zaken aan eiken kiezer een exemplaar van de bekende Koninklijke pro clamatie te doen toekomen. De Redactie van het weekblad de Gemeentestem heeft bij een uitvoerig betoog bewezen dat voor die meening geen grond bestaat in de kieswetin een Koninklijk besluit van 15 Mei 186 2 en in een Ministe- riëele missive van Juni 1856 omdat de proclamatie bij den oproepingsbrief is gevoegd en niet is ingesloten maar de toezending tegelijk met of na den oproepingsbrief even als de aanplakking den burgemeester vrijstond. In de zitting van den Arnhemschen Gemeenteraad van 19 Oct. 11. heeft het raadslid Dullert de heffing der directe belasting op de inkomsten bij eigen aangifte verdedigd. Hij wees er op, dat aangegeven is voor ƒ45,000, vertegen woordigende een bedrag van negen millioen, dat voor Arn hem met 3 0,000 inwoners uitmaakt gemiddeld f 3 00 per ziel en elk gezin, op 5 zielen berekend, 1500 inkomen. Dat de maatschappij niet rijp zou zijn voor een inkomsten belasting met eigen aangifte wordt door de uitkomst schit terend gelogenstraft. Maar hij vindt den sleutel waarom het dagelijksch bestuur zoo tegen de belasting is ingenomen in de behandeling der reclames èn bij den Raad èn bij Gede puteerde Staten. Hij wenscht den ingeslagen weg niet te verlatenbrengt in herinnering dat de invoering het moei lijkste was en de grootste bezwaren thans zijn uit den weg geruimd en dat bij het invoeren van een hoofdelijken om slag nieuwe moeilijkheden zullen opkomen welke dan dubbel zullen drukken, omdat hij zooveel hooger is. Geen vriend van opcenten zijnde, wenscht hij bestendiging van hetgeen bestaat d. i. geen gemeente-opcenten op de rijks-personeele belasting maar ééne eigen directe belasting. De heer Von Wulfften Palthe schrijft in de Zwolsche Cou- LEIDSGH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels ƒ0.75. Iedere regel meer 12$. Cts. Geboorte-, hu welijks- en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meerlBCts.Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: ta 10 n. 1 m.; 12 u. 41 m.j 3 u. 37 m.; 6 n. 6 m 9 a. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 43 m.; 11 u. 43 m.; 2 u. 42 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overigs dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 nren. Des Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morg. ts 7 u. 50 m. en te 10 n.50 m.; 's naraidd. te 3 u. 35 m.; 'savonds te 7 u. 55 m. en op da Zondagen alleen te 10 u. 50 ra. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisobe Landpost. üver Southampton 1 en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. RijUs-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 ursn's av. Spoorweg-Tolsgranf dagelijks van 8 u. 's ni.tot 10 u. 30 m. 's av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wetheuders, Maandagen Donderdag te 11 «ten. Commissie van FabricageWoensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag sn Zaterdag ts 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uren.- Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dadelijks van 194 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 oren .-De Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 'smorgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; vaa'«-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 urea. van Zegel, Registratie dagelijks vau 84 uren; van de Hypotheken en het Kadastir, van 94 uren.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1