I Marseille-Batavia-Shanghai. Verkooping Buitenlandsch Nieuws. Advertentiën. TE HUUR tegen November een HUIS met vijf ka mers, allen met stookplaatsen, voor f 180 's jaars. Utrecht- scheveer voorbij de Rijnstraat. OVERLANDMAIL OFFICIEEL NIEUWS. TE HUUR derHËllAGURlfil IMPÉRIALES. Vertrekt van Marseille den 19den van elke maand. Transport van PASSAGIERS, GOEDEREN en SPECIE. in de Slads-Bank van Leening le Leiden, het hospitaal te Nieuwediep hunne geneeskundige stu- gn voort te zettenzoo zal ook de ingenieur voor den Lepsbouvv Acamaz, te Amsterdam, tot dat doel nog eenige fen hier te lande te vertoeven. Het provinciaal kerkbestuur van Overijsel heeft na belegd examen nog als candidaten tot den H. Dienst toe- Lien de HH. IJ. Radersma en L. L. Dibbits, candidaten je Godgeleerdheid aan de Utrechtsche Hoogeschool. Ds. E. H. van Leeuwen te Vreeland heeft het beroep kar de Hervormde gemeente te Vlissingen aangenomen. Ü9. J. Eigeman, predikant bij de Herv. gemeente Delfshaven, heeft voor het beroep naar Leeuwarden be- Inkt. Dr. D. de Loos, directeur en leeraar aan de hoo- rere burgerschool alhier, ontving een treffend blijk van l|de, die getuigt van de hoogachting, die hij geniet van ijae medeleeraren aan die gemeente-instelling, uit wier boe- iem hem een prachtige zilveren inktkoker uit de Koninklijke fbriek van den heer Van Kempen te Voorschoten werd aan- leboden. Dc gemeente waardeert zeker evenzeer het bezit au een mandie zoo hoog staat aangeschreven bij zijne Lleleerarenomdat de bloei van het onderwijs en van |ie kostbare gemeente-instelling daarin een steun en waar- [org heeftdaar toch aan hem en aan hem alleen door den Wever is toevertrouwd het dagelyksch beheer en bestuur, bat behoefte heeft aan een krachtig en zelfstandig man pie het scherpst toezicht onvervaard doet zjjn. Mogen de ge beente, zijne medeleeraren en zijne leerlingen zich nog lang |n zijn bezit verheugen en daarvan gezegende vruchten plukken. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Donder- ig 'des namiddags te 5 uren 52°, des avonds te 8 uren 50°, lie 10 urea 48°. Vrijdag morgen te 5 uren 46°, te 8 uren jl9u, 's middags te 12 uren 56c, 's namiddags te 4 uren 53°. De Baron James von Rothschild heeft sedert eenige dagen' het gebruik van zyn linkeroog geheel verloren. Men ||vreest zeer voor het behoud van het andere oog. Toulon is in opschudding gebracht door een kioder- lopstand. De opstandelingen waren de jeugdige gevangenen op een der Hyères, du Levant geheeten zy hebben hunne Igevangenis in brand gestoken. Eenigen hunner hadden de [overigen overgehaald dat zij verlof moesten vragen om te rooken en ook meer vrye uren moesten verlangen; hiervan 1 was den 4den een beweging tegen den directeur het ge volg, die aangegrepen, gebonden en in een hok gesloten werd. Daarop staken de deugnieten de kelders in brand vaten petroleum en andere brandbare stoffen veroorzaakten een [ontploffing, waardoor onderscheiden gevangenen verbrandden. Gelukkig kon een bakenwachter die in de nabijheid was den directeur te hulp komen en bevryden, niet zonder levens gevaar evenwel, want toen de saamgezworenen ontwaarden wat hij gedaan had, wierpen zij hem in een kuil, zoodat bij een been brak. Nu werd een stoomboot met gendarmes tot hen gezonden. Ook de procureur des Keizers en de rech ter van instructie begaven zich naar de plaats van het op roer en constateerden dat 14 jongens verbrand waren en bet gebouw byna geheel vernield was. De belhamels zijn nu in de gevangenissen van Toulon opgesloten; naar men zegt, zijn zij Corsicanen allen onder de 16 jaren. Bij den jongsten opstand te Palermo vuurde een der muitelingen op een soldaat en doodde hem. Hy wierp zich daarna op het lijk om den vermoorde diens wapenen te ontnemen. Plotseling wankelde hij zelf en stortte ter aarde. Hij had zijn zoon herkend. - De Japansche Prins Satsuma, wiens vermogen meer dan vijf millioen aan rente afwerpt, rust op dit oogenblik op eigen kosten een stoomschip uit, de r/Hiogs," dat eene reis om de wereld maken en vier jaren afwezig bly- ven zal. Een aantal Japansche en Europeesche geleerden zullen die reis mede maken. Het 9chip zal door een Fransch- man bestuurd worden en het derde deel der bemanning zal uit Europeesche matrozen bestaan. Promotie aan de Celdsche Hoogcscliool. 12 October. - Tot Dpctor in de Verloskunde de heer D. Hulst.. med, doet., geh, te fWte.rblokkermet Stellingen. De BurgemeesterHoofd van het Gemeentebestuur van Leydendoet te wetendat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld eenop den i 2den dezer maand, invorderbaar verklaard kohier, voor de belasting op het personeel, over het dienstjaar 1866 en 1867 eerste quartaalhoudende voljaarsche aanslagen, en ieder verpligt is zynen aanslagop den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leyden, doet te weten, dat de ingevulde patentbladen over het dienstjaar 1866 en 1867 voor al de wijken, ter Secretarie dezer Gemeente verkrijgbaar zijn, dagelijks, met uitzondering van den Zondag, van des voormiddags tien tot des namiddags een uur, en wel tot en met den 13den October eerstk.; terwijl na het verstrijken van dien tyd de onafgehaalde patentbladen aan de deurwaarders der directe belastingen ter uitreiking moeten worden afgegeven die voor hunne moeite mogen eischen tien cents zonder meer. Twee gemeubileerde Kamers voor- en achterkamer) op een fatsoenlijken en vrolyken stand voor eene DAME, of een HEER die zijne bezigheden buitenshuis heeft. Adres met franco brieven ondsr Lett. D. of in persoon aan het i Bureau Leidsch Dagblad. i mi - - - j E. DAVIDSON. Vaste Door vrachten en Directe Counossementen van Rot terdam tot Singapore, Batavia, Hongkong Shanghai, Ma dras en Calcutta. Geregelde aansluiting te Singapore voor Batavia. Aan Gouvernements Ambtenaren wordt eene belangrijke reductie toegestaan. Kleine Collis, Monsters etc. kunnen op zeer billijke voor waarden worden verzonden. Tot inschrijving van Passagiers en Goederen en het ver krijgen van alle inlichtingen adres bij SMITH C0., te Rotterdam. op Dinsdag den 16den October 1866, des voormiddags te 10 ureD precies, van VERSTANE PANDEN, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horlogiënal» van Wollen-, Linnen- en andere, zoo gemaakte als ongemaakte GOEDE REN, beleend in de maand Juni 1866, Daags vóór den verkoopdagdes voormiddags van 10 tot des namiddags te 2 uren zullen de voorz. goederen voor een ieder te zien zijn. NB. Aan de belanghebbenden wordt herinnerd dat de zuivere opbrengst der verkochte panden(na aftrek van het voorschot door de Bank gedaan en der intressen van dien) bekend onder den naam van Meergelden, gedurende 20 maandenna den dag van den verkoopter beschikking van den belegger blijft en ter uitbetaling daarvan wordt geva ceerd Dinsdag en Vrijdag van iedere week, de3 voormid dags van 11-*-12 uren,

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 3