N«. 2045. Donderdag 11 October. A°. 1866. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. L1II. Prijs der Advertentiën, 1-6 regels 0.75. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. itpoovtveinen van Leiden naar 's-Grarenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 ra. 6 u. 6 na.; 9 n. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 ra.; 3 u. 1 m.; 4 u, 45 m.; 9 u. Op Zon- enJFeestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag oehtend 4 u„ de overige dagen5 o.; van Amsterdam Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poitbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorg. te 7 u. 45 m. en te LL u.; 's aainidd. te 3 u. 35 ai, 'savouds te 7 t>. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 n. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton 1 en 17; over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indi»ohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Ryki-Tologvnof. Dagelijks geopend van 7 uren 'g m. tot 9 uren 's av.Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 'am. tot 10 u. 45 ns. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 men. Commissie tan Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretaris is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.»Da Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag vaa '«morgens 121 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnzen dagelijks van 9luren en vaa S3 uren; van 's-Rijks Directe Belas tingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uren. van Zegel, Registratie dagelyka van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd tot substituut-griffier bij het pro vinciaal gerechtshof in Noord-Holland Mr. C. J.-de Fremery thans substituut-griffier bij de arrondissements-rechtbank te Amsterdam en tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool met vijfjarigen cursus te Utrecht M. Dauvellier(onderwijzer al daar alsook tot commissaris van politie te Enkhuizen L. A. J. F. Voltelen, thans inspecteur van politie en cand.-notaris te Rotterdam. - Bij een beschikking van den Mininister van Binnen- landsche Zaken van den 8sten October, is na den lOden het houden van markten en van openbare verkoopingen van rundvee in alle gemeenten der provincie Friesland verboden. De audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaterdag 13 dezer niet plaats hebben. De Staats-Courant bericht het volgende Niet zelden worden] telegrammen aangebodenaan rei- zenden gericht en volgens het adres bestemd om aan dezen bij de aankomst eener stoomboot, diligence of eenig ander middel van vervoer te worden afgegeven. Daar bij de on geregelde tijdstippen van aankomst dier vervoermiddelen de bestelling van zoodanige tijdingen in den regel zeer veel tijd vordert, kan de telegraafdienst zich niet laDger voor de aflevering op het juiste oogenblik aansprakelijk stellen. Mits dien wordt den rijkstelegraafkantoren voorgeschreventele grammen met dergelyke adressen af te wgzen. Worden zulke tijdingen gericht aan den commissaris der stoomboot, den ondernemer van den diligencedienst of hunne agenten en dergelijke personenzoo vertrouwt mendat dezen zich wel met de aflevering aan den geadresseerde zullen willen belasten en alzoo een dienst bewijzen aan het publiekdat ïich van huune vervoermiddelen bedient. Maandag is te Haarlem in den ouderdom van 82 jaren overledende heer Mr. Johannes Enschedéhet oudste lid der beroemde firma, ridder der orde van den Neder- landschen Leeuw. Hy was oud-lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal. Het bestuur der Nederlandsche Internationale spoor weg- en haven>maatschappij (concessie Swaan en Van Hey- ningen) bestaat uit de volgende heerenBallantine, di recteur van de Great-Eastern spoorweg-maatschappijgene raal Sir Bourgoyne, insp.-geu. der fortificatiën in Engeland, gouverneur van den Tower; Cobbeldlid van het parle ment; Mr. Vau Twist, Minister van Staat, oud gouv.-gen. van Neerl.-Indiëlid van de Eerste Kamer; Van Heynin- genparticulier; Mansfeldt, luit.-kol., adj. en secret, van Z. M. den Koning; Muller, koopman; lord Paget; Jonk heer Mr. Quarles van Uffordhoogheemraad van Delfland Swaan, assuradeur; Turner, voorzitter van de Great-Eastern spoorweg-maatschappijkapt. Webb, Trinity-House. Dezer dagen heeft de commissie, belast met het on derzoek van het plan tot gedeeltelijke droogmaking van de Zuiderzee, onder presidium van den heer Conrad te 's-Hage eene vergadering gehouden. De vereeniging //de Dageraad" te Amsterdam, heeft bij open brief, geteekend door den heer H. H. Huijsraan als president, en den heer J. W. Kempff, als secretaris, den heer KeucheDius hare erkentelijkheid betuigd voor //de oprechte wijze, waarop hij zijne taak als Volksvertegenwoor diger heeft opgevat." Zij voegt daarbij, dat, al verschillen zijne denkbeelden omtrent de middelen tot hoogere bescha ving met die, welke door de Dageraad worden vooropge zet, dit de vereeniging niet verhindert in hem //een edel mensch" te zien. De Kerkelijke-Couranthet orgaan der Herv. Synode behelst een ingezonden stuk uit Leiden waarin de heer Keuchenius zeer hevig wordt aangevallenop gronddat hij, verklarende, dat liefde tot de waarheid en moed om die uit te spreken de eerste plicht der anti-revolutionairen is, den moed had behooren te hebben om uit te spreken hetgeen op den bodem van zijne eigene ziel lag; hij zou dan geene motie hebben ingediend tegen de uittreding van den heer Meijer, maar tegen diens benoeming. De inzender heeft de waarheid van het wees over niets verwonderdnooit beter begrependan nu hij heeft geziendat de sterk ge prononceerde anti-revnlutionair eene ovatie ontvangt, om dat hij op revolutionaire wijze een ministerie heeft omver geworpen. Men verzekert, dat Prins Albrechtde zoon van Prins Albrecht en Prinses Marianne der Nederlanden met zyne nicht Prinses Maria, dochter van Prins Frederik der Neder landen, in het huwelijk zal treden. De verloving zal bin nen kort plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1