N°. 2032. Zaterdag 29 September. A°. 1 T>6. Binnenlandsch Nieuws. LE1DSCH Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenen kost voor Leiden 1.95, en franco per po9t ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nom- mers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën1-6 regels 0.76. Iedere regel meer 12f Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 36 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 n. 42 m.; 8 n. 6 m.; 9 n. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te 8 u. 34 m.; 10 n. 12 m.; 11 u. 51 ra.; 3 u. 1 ra.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- erf Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poatbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 'snamidj. te 3 u. 35 m. 'ssvonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snarniddags. Oost-Iodisobe Landpost. Over Southampton l en 17 over Marseille, 9, 16 en 25 van elke maand.West-Indisoh© den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijba-Telegrauf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorvreg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's ra. tot 10 u. 45 m. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. -Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie van Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uren. - Thesaurie, dagelijks van 102 uren.-D« Gemeente-Architect is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Hechten en Aooijnzen dagelijks van 9luren en van 36 uren; van's-RijUs Directe Belas tingen, Maandag, Diusdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren. van Zegel, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft benoemd J. A. C. Rovershoogleeraar aaa de hoogeschool te Utrecht, tot ridder der orde van den Nederl. Leeuwtot rechter-plaatsverv. in de arr.-rechtb. te Haarlem Mr. C. J. F. Mirandollewonende aldaarvroe ger adv. en procureur te Samarang; tot griff, van het prov. gerechtshof in Groningen Mr. E. Koning, thans kantonrech ter te Winschoten; en den kweekeling bij 's Rijks kweek school voor milit. geneesk. K. G. F. Sloos, tot offic. van gez. 3 de kl. bij de zeemacht. Z. M. heeft met ingang van 1 Oct. a. s. bevorderd den luit. ter zee 2de kl. P. J. van Druynentot luit. ter zee iste kl., met bepaling dat hg zal rang nemen tusschen de met dien datum bevorderde luits. ter zee 1ste kl. Jhr. A. F. Meijer en J. M. L. A. P. Wirix, en aan F. J. A. Wil- mar, op verzoek, eervol ontslag verleend als plaatsverv. kantonr. te Meersen. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der registr. voor de gerechtelijke en administrative akten en der domeinen te Rot terdam, den heer Jhr. A. C. L. W. Treussart Ridder van Rappart, thans ontv. der registr. en dom. te Alkmaar; en te Amersfoort den heer R. Tormijne, thans in diezelfde be trekking te Heusden. Van onderscheidene kanten wordt verzekerd, dat de Tweede Kamer der Staten-Generaal zal worden ontbon denMen verwacht heden Vrijdag avond de mededeeling van het Kon. besluit, daartoe strekkende, in de Staats courant. Nadat heden Vrijdag ochtend ongeveer te half tien de heeren Ministers van Buiten- en Binnenlandsche Zaken en die van Justitie bg den heer Mr. J. A. Philip3e, pre sident van de Eerste Kamer der Staten-Generaaleene con ferentie hadden gehoudenhebben diezelfde Ministers zich naar Z. M. den Koning begeven, en zijn zij door Z. M. ten gehoore ontvangen. Van het paleis begaven de Ministers zich naar het Depart, van Buitenl. Zakenalwaar zij langentijd vertoefden. Te 11 uren verlieten de heeren Ministers van Justitie en van Binnenl. Zaken het Depart, van Buitenl. Zaken en begaven zij zich wederom naar den president van de Eerste Kamer. - De Commissie van de Tweede Kamer der Staten-Ge neraal, belast met de aanbieding van het adres aan den Koning, in antwoord op de Troonrede, is heden Vrijdag mid dag te 1 uur op de gebruikelijke wijze bij Z. M. toege laten om zich van hare taaifc te kwijten. De Koning heeft na de aanbieding van het adres, het volgende antwoord gegeven Mijne Heeren 1 Ik verzoek U aan de Tweede Kamer Mijnen dank te willen overbrengen voor het door Haar ge uit verlangenominstemmende met de leus der vaderen //Eendracht maakt macht", Mijue pogingen te ondersteunen in hetgeen tot heil van ons geliefd Vaderland kan strekken. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is te 's-Hage plotseling overleden Jhr. Mr. H. A. Wttewaal van Stoetwe gen, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, bur gemeester van de gemeente Kampen. Hij was begiftigd met het ridderkruis der orde van den Nederl. Leeuw en wa3 officier der orde van de Eikenkroon. In de Tweede Kamer had hij zitting voor het hoofdkiesdistrict Zwolle en had in 1868 als lid der Kamer moeten aftreden. Nog Donderdag woonde hij de zitting der Kamer bij, en nam hij aan de stem ming deel. De verblijfplaats van Eduard Marks, (de banketbak kers-bediende, van wiens geheimzinnig verdwijnen dezer da gen werd melding gemaakt) is thans ontdekt, terwijl het gebleken is, dat hij door omkooping er toe gebracht werd, Groningen op een geheimzinnige wijze te verlaten. Zijn vroegere meester en diens zwager zijn nog steeds in arrest. -Woensdag avond omstreeks half negen had onder de gemeente Heenvliet aan de Nieuwesluis het volgende onge luk plaats: Terwijl de sjouwerman C. Bouwman en zijn zoon buiten aan het havenhoofd met een boot waren ter assistentie van een aankomend zeeschipraakte de boot tus schen het hoofd en het schip beklemdzoodat de boot ver brijzelde. Beide personen trachtten zich te redden door op den wal te springen, hetgeen den zoon gelukte; doch de vader, ouder en minder vlug zijnde bereikte den wal nietten gevolge waarvan hij tusschen het hoofd en het schip letter lijk verpletterd werd en alzoo oogenblikkelijk den geest gaf. Dinsdag is te Arnhem een schoenmaker plotseling overleden. Hij was de woning van een zijner bekenden bin nen getreden en had zich terstond voorover op tafel gelegd. De ander, meenende dat hij eenigszins beneveld was en wilde

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1