N°. 2026. Zaterdag 22 September. A°. 1866 Binnenlandsch Nieuws. leid8cb dagblad. Deze Courant verschijnt eiken dagbe halve Zon- en Feestdagenan kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Afzonderlijke Nora- oaers Vijf Cents. Prijs der Advertentiën, 1-6 regelsƒ0.76. Iedere regel meer 12J Cts. Geboorte-, hu welijks-en doodberichten van l-4regels/0.90. Iedere regel meer 15 Cts. Bekendmakingen van genootschappen 5 Cts. Zegelrecht 35 Cts. Spoortreinen van Leiden naar 's-Gravenhage, Delft, Schiedam eu Rotterdam: te 8 u. 38 m.; 10 u. 15 m.; 1 u. 24 m.; 3 u. 42 m.; 6 n. 6 ra.; 9 u. 6 m.; naar Haarlem en Amsterdam: te S u. 34 ra.; 10 u. 12 m.; 11 u. 54 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 45 m.; 9 u. Op Zon- en Feestdagen van 's-Gravenhage naar Leiden: te 10 u. 25 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtend 4 u., de overige dagen5 u,; van Amsterdam Beerebijt) naar LeidenMaandag n./m. 2 u. 30 m. de overige dagen te 3 uren. Des Zondags buiten dienst. Poftbusliohtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorg. te 7 u. 45 m. en te 1L u.; 's naonidd. te 3 u. 35 ra. 'savonds te 7 u. 55 m. en op de Zondagen alleen te 10 u. 50 m. en 3 u. 35 m. 'snamiddags. Oost-Indische Landpost. Over Southampton l en 17over Marseille, 9, 16 eu 25 van elke maand.West-Indisohe den 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijki-Telegraaf. Dagelijks geopend van 7 uren 's m. tot 9 uren's av. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 7 u. 's m. tot 10 u. 45 ra. av. Zittingen van het Gemeen tebeatuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en IFethoudersMaandag eu Donderdag te 11 uien. Commissie van Fabricage, Woensdag te 12 uren. - BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11 uren. - President der Commissie ven Fabricage des Zaterdags van 111 uren. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open da .-elyks van 104 uren. - Thesauriedagelijks van 102 uien.-D* Gemeente- Arehiteet is te spreken op het Raadhuis, eiken werkdag van 's morgens 12 1 uren. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Aooijnzen dagelijks van 9laren en van 3 6 uren; van'(-Rijks Directe Belas tingen, Maandag Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uren, van Zegal, Registratie dagelijks van 84 uren; van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uren. Z. M. heeft ter vervanging van Dr. Cl. Mulder, die ia Oct. a. s. üet emeritaat zal verkrijgentot hoogleeraar in de wis- en natuurkundige faculteit aan de hoogeschool Groningen benoemd Dr. M. Salverdaleeraar aan de poly technische school. Z. M. heeft benoemd tot burgemeesters der gemeenten Weststellingwerf J. F. Sickenga; Merkelbeek G. J. A. Goes- sens Kessel J. H. van Wylick; - den offic. van adm. 2de kl. J. Breeman, thans in Oost-Indië, op zijn verzoek, eer vol uit den zeedienst ontslagen met den laatsten der maand waariu dat besluit te zijner kenuis zal worden gebracht. Z. M. heeft op de voordracht van den Minister van Binnenl. Zakeningetrokken de Kon. besluiten van 6 Sep tember 1827 en 8 Mei 1828, waarbij de geneeskundige school te Rotterdam was opgericht. De Minister van Bin- nenlandsche Zaken heeft daarop aan de heeren Dr. G. Ph. F. Groshans, E. A. van der Burg, Dr. C. H. van der Looy, Dr. M. PolanoDr. Q. J. Goddard, Dr. N. W. P. Rau- wenholf en Dr. F. Rienderhoff, als lectoren der geneeskun dige school met ingang van 1 Sept. eervol ontslag verleend onder dankbetuiging voor hunne in die betrekking bewezen diensten. Z. M. heeft benoemd tot ontv. van het kanaal- en havengeld aan het Nieuwediep, den heer G. Tichelman thans havenmeester van het Groot-Noord-Hollandseh Kanaal aldaar, uit welke betrekking hem tevens eervol ontslag wordt ver leend; tot ontv. van het kanaalgeld aan de Sluis Willem III en de Willemsluis van het Groot-Noord-Hollandsch Kanaal den heer J. H. Verdonk, thans tijdelijk gaarder van het sluisgeld aan de Staphorster Schutsluis te Zwartsluistot gaarder van het sluisgeld aan de Staphorster Schutsluis te Zwartsluis, den heer J. P. Heufke, thans eerste klerk ter provinciale griffie van Overijsel te Zwolle. -Z. M. heeft benoemd tot ridders der orde van den Neder- 'andschen Leeuw, den kol. W. K. S. baron van Dedem kommandant van het 2de reg. drag.; den kol. G. V. W. haron van Hemert tot Dingshof, inspecteur der 1ste fortifi- Catie inspectie; en Mr. H. P. van Karnebeekreferendaris hij het Dep. van Oorlog. Voorts heeft Z. M. benoemd tot officier der orde van de Eikenkroon, den luit.-kol. G. K. C. Wildeman van het 1ste reg. drag., en tot ridders dier orde den offic. van gez. der lste kl. Dr. J. van Breda Kolff van het reg. veld-art. en den kapt. C. F. E. de Jacquier de Lomprei van net iste reg. inft...'.-.'-- Heden Vrydag te half zes is aan Z. M. den Ko ning, door een commissie bestaande uit den voorzitter der Eerste Kamer, uit de leden der commissie tot het ontwer pen van het adres en uit de heeren Hartsen en Rahusen het adres ter beantwoording der Troonrede aangeboden. In den Koninklijken Frauschen Schouwburg te 's-IIage zal Zaterdag avond worden ten tooneele gevoerd de opera les Huguenots. De Staats-Courant bevat het verslag van den Staat der Rijksinstelling van onderwijs in de Indische taal-, land- en volkenkunde te Leiden over het studiejaar 1865-66 inge diend door den raad van bestuur van genoemde instelling. In het Journal de Bahia van 26 Augustus jl. leest men het volgende //Het Nederlandsche transportschip Servatius vervolgt he den na de avarijen hersteld te hebben waarmede het in onze haven binnenkwammet de aan boord zijnde troepen zijn reis naar Batavia. //Het gedrag der Nederlandsche soldaten was gedurende hun verblijf alhier zoo voorbeeldig dat het ons een aange name plicht is, daarvan getuigenis af te leggeD. //Nooit hebben vreemde krijgslieden zoo veel eerbied voor onze Regeering en voor onze wetten getoond. Geen enkele klacht, geen enkel bezwaar tegen hen kwam ooit ter kennis van het bestuur. //De indruk, welke ons van hen overblijft, is dat het uitstekend gedisciplineerde soldaten zijntoebehoorende aan een waarlijk beschaafd Rijk." Zekere Eduard Marks, een Duitscherongeveer 20 jaren oud, vroeger bediende bq den conditor Theodor Renke te Groningen, is op een verraderlijke wijze van Amsterdam naar Groningen gelokt en na zijn aankomst op een verre gaande wijze mishandeld. Te dier zake is bij de rechtbank een instructie geprovoceerd. Zaterdag namiddag, omstreeks 6 uren, is die persoon, die tijdelijk verblijf hield bij den timmerman De Vries, op Schoolholmuit de Oude Bote- ringestraat gegaan in de richting van de Groote Markt, en is sedert dat tijdstip spoorloos verdwenen.

Leidsch Dagblad | 1866 | | pagina 1